[ lexus @ 18.07.2001. 18:16 ] @
prije neki dan sam instalirao indigoperl (ovdje su ga neki predlagali). deluje dosta zanimljivo, s tim sto ima nekih problema :) do sada sam koristio savanta - webserver sa nekom kao perl podrskom. ovaj ima apaca itd, vidim da je primetno sporiji, i - kad se koriste skriptovi koji pisu po disku, izvrsavanje staje kod date akcije. kod nekih se samo napravi fajl od 0 bajta, a kod ostalih (vecine) zastopa...
zna li neko resenje, da li su neki imali slicne probleme i ima li jos neka alternativa resavanju ovoga problema (perl+dobar server+po mogucnosti mysql na winu).
da li je neko koristio nusphere?
[ Ivand @ 18.07.2001. 19:33 ] @
ovako ja imam apache + perl ( indigo paket ) + PHP 4 + mySql najnoviji
nisam se nesto baktao previse sa perl scriptom ali imam instaliran phpNuke koji radi savrseno , tForum cak UBB . I nisam jos imao problema !
[ lexus @ 19.07.2001. 10:48 ] @
dobro mi izgleda ta ideja/paket, ali pravi te probleme oko pisanja. sporije je, i nece da vrsi operacije koje se odnose na pisanje po disku.
u par slucajeva napravi fajl, ali ne ide dalje...
[ lexus @ 22.07.2001. 20:18 ] @
e sada, uspio sam nekako da rijesim ovaj problem. jos uvijek negdje zna da zeza, imam osjecaj da je to do mod_perla.
medjutim, pojavio se jedan od klasicnih problema sa apachom.
hocu da namjestim da iz istog direktorijuma moze da izvrsava cgi i cita html.
mijenjao sam nesto u conf fajlu, ali po svoj prilici nisam ga ubo.
hoce li neko biti ljubazan da me ovdje uputi?
[ Ivand @ 22.07.2001. 20:49 ] @
objasni malo bolje problem !!!
[ lexus @ 25.07.2001. 14:08 ] @
Citat:
Ivand je napisao:
objasni malo bolje problem !!!


sto se tice indigoperla, problem je bio u tome sto je izvrsavao cgi skripte, ali one koje su pisale po disku jednostavno ili otvore fajl ili nista ne urade. nema kocenja, zablokiranja, samo ispada kao da izvrsava skript vise desetina sekundi (dok ne prekinem). isao sam na reinstalacije i slicno, malo sam cackao oko toga i djelimicno je rijeseno (radi par skriptova koje sam radio, nesto oko vesti i slicno). i dalje zna nekad da se javi ovaj problem sa poduzom obradom skripta. jednostavno stane i nista ne radi, ali dobro, to je sada sekundarno.
problem je kod apacha, hocu da namjestim direktive da mi iz istog direktorijuma moze prikazati html i izvrsiti cgi skript. kod sadasnje situacije izvrsava cgi samo iz cgi-bin-a, a kada hoce da prikaze html iz istog direktorijuma javlja gresku.
mislim da je to jedna od standardnih zackoljica kod apacha...
sta tacno trebam da unesem u formi direktive da ne moram svaki direktorijum aliasovati. hocu da mi u svim direktorijumima koje napravim ispod ruta radi cgi, ssi i index dira (spisak fajlova..).
?
pozdrav.