[ AMD64 @ 15.04.2006. 17:55 ] @
kako bi mogo da ubacim svoju reklamu ,na pocetku filma na divx a da mi ne traje koliko traje celi film,pokusao sam na Sony Vegas ali kad to sv sredim ide konvertovanje koliko traje film i osim toga uvek mi napravi film vide od 700MB ode na 980MB ,dali je moguce i koji softwer to moze da odradi da sam exportujem reklamu na pocetku filma a da ne traje kompresija koliko traje film unapred hvala
[ Misa_exclusive @ 15.04.2006. 19:26 ] @
Pojasni malo, šta želiš?
Koliko sam ja shvatio, ti želiš da napraviš jedan video fajl koji će se sastojati od jednog video fajla na kome je reklama, i od drugog koji je film.
Ako je tako, to možeš uraditi tako što ćeš reklamu izrenderovati sa istim podešavanjima kao što je film (framerate, rezolucija, bitrate...) i onda ta dva fajla spojiti AVI Joiner-om, koji samo spaja snimke sa istim karakteristikama, bez kopresije.
[ AMD64 @ 16.04.2006. 17:18 ] @
znaci ovako da pojasnim malo bolje ,znaci uzmem jedan DivX film koji se sastoji od *.avi format , i u njega zelim da ubacim reklamu,znaci pri pocetku filma oko 5 sekundi da ide mooja reklama sa mojim natpisom ,i da posle tih 5 sekundi krene film ali da sve to bude u jednom formatu *.avi ,ja sam pokusao sa Sony Vegas i pinacle ,ali nece mislim hoce samo sto je problem zbog tih 5 sekundi reklame ja treba da cekam 1:30-50 sat do 2-sata da se to sve renderuje u jednom formatu , ima li resenja da to bude sto brze ?????????

unapred hvala
[ Misa_exclusive @ 16.04.2006. 19:10 ] @
Pa da. Kao što sam i rekao. Dakle, pokušaj da tu reklamu izrenderuješ sa istim podešavanjima kao i film, pa to spoji Avi joinerom.
Ja sam to radio i uspeo sam. malo je teže dok uklopiš podešavanjima, ali je bolje nego da ceo film ponovo renderuješ.
[ AMD64 @ 17.04.2006. 11:06 ] @
znas sta probao sam i sa avi joinerom ,ali mi trazi da bude isti format jer ovamo mi javlja na avi joiner da je xdiv ,a treba da i svoju reklamu izrenderujem sa xdiv ,koji to program moze da uradi ??????????
[ vukx @ 17.04.2006. 12:25 ] @
VirtualDub - sa njim kasnije mozes i da spojis dva AVI-a. Ali nije samo bitno da ti je XviD kompresija, moraju file-ovi da imaju totalno iste karakteristike. Znaci Image size, audio kompresija, frame per second, data rate, itd.
[ AMD64 @ 17.04.2006. 14:07 ] @
uradio sam to sa Avi Joinerom ali reklamu mi ubaci na karaju filma ,jebiga,morao sam da ceo film convertujem u divx da i tu moju reklamu pa onda sam uspeo da spojim u jedno ali je problem sto mi reklamu ubaci na kraju filma jebemga,jes me nervira,nikako nece da reklama bude na pocetku ,da pokusam sa Virual
[ Misa_exclusive @ 17.04.2006. 16:16 ] @
He he he
Pa potrebno je da u AVI joiner, kad ubacis ta dva videa, kliknes jednom na video na kome je reklama i onda sa strane imaš strelice, a ti kliknes na strelicu naviše, i reklama će ti biti prva. ovime se namešta redosled fajlova. To je banalna stvar
[ AMD64 @ 17.04.2006. 16:20 ] @
da banalna stvar je stvarno ,ali pokusao sam sve moguce nacine,isto uvek mi na kraju izbaci reklamu ???


[Ovu poruku je menjao AMD64 dana 17.04.2006. u 17:22 GMT+1]
[ Misa_exclusive @ 17.04.2006. 23:33 ] @
Ne razumem. Jesi to spojio Avi joinerom sa sajta
www.boilsoft.com
Namesti redosled kao što sam tirekao. Ako neće tako, onda mi nije jasno stvarno u čemu je problem.
[ AMD64 @ 18.04.2006. 12:15 ] @
ono sa avi joiner-om uradio sam ali mi gubi na kvalitet slike ,film mi se pretvara u kockice cas dodje cista slika cas kockice?,takogje nema ni zvuka

[Ovu poruku je menjao AMD64 dana 18.04.2006. u 13:21 GMT+1]
[ vukx @ 18.04.2006. 15:25 ] @
Probaj VirtualDub!

Open video file (reklama), Append AVI segment (film), Video/Direct Stream Copy i Save as AVI...
[ AMD64 @ 19.04.2006. 10:48 ] @
bas cu i to da probam jer sam bas juce skinuo virtual dub ali nisam imao vremena da ga probam
[ diving @ 19.05.2006. 01:21 ] @
Nemaltretiraj se svim tim programima.Koristi Pinnacle studio i uradi onako kako to zelis i krajnje ozbiljno.