[ corbas @ 16.04.2006. 22:23 ] @
Dvoumim se izmedju ova dva laptom racunara. Ranije sam koristio Dell latitude 110 L i sa njim nisam bio zadovoljan. Uzeo sam ga samo jer sam ga dobio po neverovatno dobroj ceni. Sada kupujem racunar i odlucio sam se za Toshibu. Mozda bih kupio i Dell latitude D610, ali sam posavetovan da je toshiba ipak pored IBM vrh. E sada koji kupiti? Ako neko ima savet bio bih zahvalan. Pozdrav!
[ JOJO847 @ 18.04.2006. 11:01 ] @
reci nam koliko imas novaca i okvirno velicinu diska i te sitnice sto ti treba.Toshiba,IBM,hp - to je dobar izbor! ( o ovome nebi puno, ima hrpa tema gdje smo pricali o tome koji proizvodjaci su dobri).
Tvoj zadatak je da nadjes normalnu prodavaonicu (kojoj ovdje necemo spominjati ime) u kojoj ces:
1. naci taj model laptopa po normalno ocekivanoj cijeni
2. ustvrditi da ta prodavaonica daje racun i garanciju ( dakle, da ne kupis polovno.)

ps: ovu tocku dva napominjem jer je ponekad znalo biti svega, pa smatram da je to izrazito bitno za napomenuti da i drugi znaju :)
[ corbas @ 18.04.2006. 13:24 ] @
Toshibu M70 131 sam nasao za 1330 Eur s'tim sto bih doplatio jos 50 Eur-a za jos 512 RAM-a, sto bi iznosilo manje od 1400 EUR-a za taj racunar sa 1024 MB RAM-a.
Garancija godinu dana, kupljen kod ovlascenog uvoznika Toshibe.
Koristio bih ga kao pokretnu kancelariju sa mogucnoscu za prikaze prezentacija, gledao bih koji film i odigrao neku igru. Kakve je njegova graficka? Da li je to ok cena? da li ima nesto bolje za taj novac a za moje potrebe? Nasao sam FS AMILO L310G za 1140 EUR. Znacilo bi mi tih 300 Eur-a, ali vidim da ga ne hvale previse.
[ boogie woogie @ 21.04.2006. 19:47 ] @
Corbas, i ja se dvoumim jer treba da pazarim neki.
Na početku mi je favorit bio Toshiba M70 131,ali sam posle prešao na HP Pavilion (više mi se dizajn dopao) ali FS i Toshibu nemoj ni da porediš, jer su kao nebo i zemlja.
FS odaje utisak igračke od jeftine plastike u odnosu na Toshiba kućište. Čak i kod Amilo serije tastatura se ugiba ako joj pipneš samo jedno slovo, a tastatura je veoma bitna.
Pogledaj konektore za slušalice i ostalo kakve su kod FC (crvene,pave i zelene, plastichne koje s mrdaju levo desno po pola milimetra) a kakve kod Toshibe (metalne i kompaktne).

Osim toga, M70 ima i Harman Kardon zvučnike što nije zanemarivo. (Ovaj HP Pavilion što se meni dopada ima čak Altec Lansing,koje kad sam čuo,nisam mogao da verujem da sa lapa može takoda grmi)
Dakle, moj glas ide definitivno za M70.
pozdrav.
[ JOJO847 @ 22.04.2006. 12:41 ] @
corbas kod m70-131 grafika ti je Intel Graphic Media Accelerator 900 128MB, za Tvoje navedene potrebe okej.
http://www.intel.com/design/graphics/gma900/