[ vlada1970 @ 18.04.2006. 05:03 ] @
cao forumovci,
hteo bih da pitam u vezi mogucnosti bezicnog interneta u borci.trebalo bi na par meseci da se preselim u borcu i koliko sam video iz te nove kuce lepo vidim genex bez ikakvih prepreka ali me brine da li je to malo daleko?sa krova kuce odlicno se vidi genex i preko plana plus sam proverio da ima otprilike 8 kilometara vazdusnom linijom.kupio bih grid 24 db antenu i dobar ap,ali bih hteo ako neko ima iskustva sa tolikom udaljenoscu da mi kaze da li je to moguce?nikakav problem nije ni ako treba neka jaca antena,kupicu samo ako je to moguce.

ili ako ima neki pouzdan provajder blize,moze i tako samo da proverim gde mu je antena i da li je lepo vidim.

hvala unapred na odgovorima.nije mi bas toliko hitno ali za mesec ipo se selim pa sam hteo unapred da se raspitam.

hvala vlada
[ djricky @ 18.04.2006. 11:03 ] @
sto se tice samog genexa, nema sanse... za ostalo, raspitaj se... imas i neki kablovski u Borci...
[ vlada1970 @ 18.04.2006. 17:57 ] @
hvala djricky,mada me je to mnogo rastuzilo.ok,pogledacu za neki koji je tamo blize.hvala
[ Fac Ut Vivas @ 19.04.2006. 18:55 ] @
Takođe imaš i kbcnet wireless ako si sklon mazohizmu, pročitaj temu novi igrač na karaburmi i mirijevu biće ti sve jasno, a taj kablovski provajder je radijus vektor i o njima ništa lepo nisam čuo. A što se tiče genexa, mislim da nam je bliži Zemun, ja konkretno hvatam memodatu, optikom i još nešto... ne sećam se šta ali nije ni bitno... od tih provajdera imam najjači signal sa memodatom oko 25% ovako kako mi sad stoji moja "usmerena" antena (ona dugačka cev). Ja sam hteo da probam da se nakačim na Verat na onih 5 solitera u Zemunu ali me mrzi nešto da se penjem na krov, mislim da je SomiKnight probao ..pitaj njega (naći ćeš ga na onoj temi novi igrač na karaburmi i mirijevu). Dobro došao u Borču c c c
[ vlada1970 @ 20.04.2006. 21:48 ] @
hvala Fac Ut ,
jeste da je borca malo daleko ali me zaintrigiralo to jer imam kolegu ciji drug zivi na belim vodama ali malo dalje na belim vodama prema zelezniku i on odatle vidi genex opticki.proverio sam na planu plus daljinomerom da mu je genex udaljen oko 8 km.i on kaze da sa krova hvata genex i da ima wireless internet bez problema.tako da sam se i ja zapitao kako sad da je za borcu genex daleko?ima covek originalnu 24 dB grid antenu i dobar ap i radi kaze savrseno.za neki dan idem u borcu pa cu jos detaljnije da proverim sa krova bas sa dvogledom stanje.imam i lap top i instalirao sam na preporuku netstumbler ali mi za sada fali antena da isprobam signal.
hvala jos jednom Fac Ut na dobrodoslici.nadam se da ce sve na dobro ispasti.
vlada
[ SomiKnight @ 20.04.2006. 23:22 ] @
Pazi, nije neobicno da puno ljudi hvata raznorazne signale sa pola beograda kad gomila isp-ova koriste dosta jake pojacavace (ili sto bi nas kbc rekao, ne koriste pojacavace nego su im antene mnogo dobre). Stos je sto ti kao klijent nema sanse da dobacis do njih. Mi smo jednom probali da se nakacimo na udaljenog provajdera sa -75db signalom i nije hteo da se nakaci jer mi vidimo njega , on nas ne. Link na tim daljinama je moguc sa dve usmerene antene, ovako tesko. Narocito sto je etar sve zagadjeniji. Mozes da probas , ali verovatno ces samo izgubiti vreme, mada ti oprema treba pa treba, neces pare makar izgubiti, jedino ti mozda grid nece trebati ako se budes kacio blize negde ali od viska glava ne boli.