[ masterhaze @ 18.04.2006. 14:06 ] @
Evo ovako,

Laptop racunar mi je potreban zbog cestih putovanja i potrebe da posao nosim sa sobom. Problem je u tome sto je to prilicno nezahvalan posao za laptop racunar ali tako je kako je. Dakle, lap mi je potrreban za rad u Flashu, Corelu, Photoshopu i ostalo sto predpostavljam da laptop koji bi dobro pokrenuo ovo gore moze da pokrene.

Ako neko moze da mi pomogne oko odluke, u pitanju je cifra od 1500 e koju sam spreman da izdvojim.

Znam da mi se ne svidja Toshiba (iako je nahvaljena), FS, Gigabayt

U obzir dolaze IBM, HP, Asus (iako je napljuvan na ovom forumu :), Acer...
Mislim da mi je dizajn i sve ostalo kod HP najprimamljiviji...

Posto nisam hardveras, molim one koji jesu da mi predoce sta je bitno za model koji ce pogoniti aplikacije u kojima radim, biti tih, stabilan, kvalitetan finish i dobar ekran. Takodje mi je jako bitna baterija...Bitno mi je da ima zasebnu graficku karticu sa 64-(bolje)128, hard 60 gb, sve vrste bezicnih konekcija...

Model koji se meni cini ok je hp nx 8220...sta mislite i onjemu..

Hvala unapred svima koji mi odgovore.
[ ton_majstor @ 18.04.2006. 16:51 ] @
Nažalost, TOSHIBA Satellite. Full Prescott na 2.8 ili više (HT "lepo" radi, makar na ovom), 512 ili 1 GB, ima minimum FX 5600 uvek, sve out i in konekcije (USB, FW, Svideo), SPEKTAKULARAN ekran, koji je čitljiv i po podnevnom suncu, a i ostalo je dovoljno brzo.

Meni služi kao video-montažna mašina a to je, priznaćeš, vrlo zahtevan proces.

Pre desetak dana je progutala 22 GB video kobaju (single fajl), plus 6x550 MB (5.1) 16-48 audia, besprekorno! Ne smem ni da pomislim KO će to da lagano sažvaće i na server nivou, akamoli kao pišljivi notebook.

Toshiba, TO ŠIBA!

Pozdrav!
[ popusicko @ 18.04.2006. 16:58 ] @
Definitivno Toshiba.
Robusna,brza,malo se greje i baterija sasvim lepo drži.
Iz iskustva.
[ Nenad Vranjanac @ 18.04.2006. 20:15 ] @
a fujitsu-siemens amilo pro v2045?
[ Vanjans975 @ 18.04.2006. 22:50 ] @
Ne razumem se preterano u laptopove - cak i sam pokusavam da povatam nesto do 1000 eur... al znam da TOSHIBA radi fenomenalno - video sam je u radu - i ne bi se bunio ni najmanje da je posedujem. Samo kad bi bila duplo jeftinija
[ lancia88 @ 19.04.2006. 07:55 ] @
Pozdrav,

ja zaista ne znam zasto ocekujes da cemo ista drugo napisati sem onoga sto smo vec pisali na ovu temu. Vrh ponude kod nas definitivno stabilno drze Toshiba i IBM i to po vise kriterijuma ali u veoma brzom smenjivanju novih modela na trzistu, mozda i najbitniji faktor jeste kontinuitet u kvalitetu, dakle, odsustvo oscilacija koje bi uslovljavale pojavu lose serije. U prevodu, sta god od ovih proizvodjaca da uzmes ne pravis gresku niposto, sve je dobro pa na bolje, zavisno od ulaganja i izbora.

Mani je zao sto nemamo neki drugaciji savet nego dosad a ukoliko ne volis Toshibu, tu se zaista ne moze nista, preskoci je i odluci se za sta god zelis drugo, svi aktuelni modeli su jos uvek relativno novi i nedostatak danasnjih losih iskustava nije analogija da takvih nece ni biti vremenom u eksploataciji dok kod pomenutih proizvodjaca ne postojanje gresaka u dosadasnjem radu pruza najjace garancije za njihove modele.
[ masterhaze @ 19.04.2006. 12:40 ] @
Zahvaljujem se svima koji su odgovorili.
Posto toliko hvalite Toshibu, molim vas da mi predlozite neki model koji smatrate prigodnim za moje potrebe i koji bi se +- uklopio u cenu.
[ JOJO847 @ 19.04.2006. 14:36 ] @
TOSHIBA Satellite Pro M70-235 http://eu.computers.toshiba-eu...UCT_ID=111939&DISC_MODEL=0

TOSHIBA Satellite Pro M70-132 http://eu.computers.toshiba-eu...UCT_ID=108833&DISC_MODEL=0

oba su okvirno oko 1500e

detaljnije specifikacije pogledaj na www.toshiba.com
Svakako kad kupujes raspitaj se kod prodavaca za nadogradnje ( ako ti treba jos memorije itd) i ne zaboravi papirologiju ( racun i garancija)
ps: toshiba je jedan od najboljih izbora!
[ masterhaze @ 19.04.2006. 16:28 ] @
Zahvaljujem se najlepse na svim savetima i informacijama.

Dugo sam razmatrao sve predloge i toshiba racunare ali nekako, znate onaj osecaj kad vam nesto jednostavno ne lezi i nije to to, a i malo sam subjektivan prema hp proizvodima jer ih koristim dugi niz godina i jako sam zadovoljan, tako da sam se posle probe i testiranja kod jednog prijatelja, odlucio da na kredit uzmem PY515EA HP NX8220.
Uskoro cu vam javiti kako sam zadovoljan sa ovim modelom.
Pozdrav.
[ masterhaze @ 21.04.2006. 08:51 ] @
Izvestavam vas da ste me ipak ubedili! Kupio sam TOSHIBU Tecra A3/S2. Za Onaj HP koji sam hteo prvo uzeti sam saznao da ima nekih problema sa ekranom, a meni bi to mnogo smetalo, tako da....T O S H I B A!

Videcemo kako radi, ali konfiguracija je zmaj !