[ slash @ 19.07.2001. 10:53 ] @
Nedavno sam instalirao SCO OpenServer 5.0.6 (i386) i mogu reci da sam skroz zadovoljan onim sto sam dobio. OS je vrlo stabilan ali mislim da se instalacija ne isplati za nekoga tko misli imati manje od 500 korisnika. Jedino sto me smeta (i kod Unixware isto) je CDE sucelje, koje je vrlo nedoradjeno (ista stvar kod solarisa). Moja preporuka za one koji nisu vidjeli kako CDE izgleda; bootajte odmah u konzolu da se ne prestrasite.

Kakva su vasa iskustva sa ovim operativnim sistemom ?


p.s. sto se tice sigurnosti, SCO ovdje stoji *relativno* dobro. Mogu samo raci da sam malo pregledao source i naisao na par rupa u pojedinim paketima (recon, te lpadmin, lpshut, lpforms etc.). Ako netko ima stariju verziju OpenServera (5.0.4 ?) poslat cu mu exploite jer me zanima dali su ranije verzije isto ranjive.

- slash
www.avalon.hr
[ stinger @ 20.07.2001. 10:30 ] @
ti si prvi covek za kojeg sam cuo da je u skorije vreme instalirao SCO unix... pre izvesnog vremena (4-5 godina) sam se prvi i poslednji put susreo sa unix okruzenjem, i nisam bio preterano odusevljen, jako malo ljudi kod nas se bavi tim OS-om, jel po meni je on prevazidjen. Sto se expl-a tice ima ih na net-u i previse.. :) to je takoreci vec bajata roba.. :)
[ BaCkSpAcE @ 02.08.2001. 04:25 ] @
slash, imam ja jedan comp na kojem mi je SCO OpenServer 5.0.4 ali trebalo bi samo da ga ponovo prikljucim i povezem jer mi je on vec odavno spakovan :D to je makina Intel Pentium 75Mhz...... Ako hoces, mogu isprobati....
[ BORG @ 02.08.2001. 12:46 ] @
BaCkSpAcE javi mi se na icq.46124351
[ MoHicAn @ 07.09.2001. 21:37 ] @
Imam ja kilo SCO unix i SCO openserver dokumentacije
a i original diskove i diskete doticnih ako nekome treba ...
[ Jovan Marjanovic @ 26.09.2001. 18:20 ] @
Jako zaniljiva upotreba SCO OpenServera je u EMC2 Symmetrix i Fastrax disk array /data mover sistemima. Koristi se kao Operativna Konzola koja je ugradjena u doticne kutije. Iz mog iskustva je stabilno ko stena.
[ zakic @ 17.10.2001. 08:50 ] @
Treba mi SCO Unix, ima li gde da se skine ili da mi neko pozajmi diskove da presnimim. Hvala unapred.
[ MoHicAn @ 22.10.2001. 20:56 ] @
Rekoh gore imam open server cd + knjigu (administrators guide)
a imam i stariji sco na disketama i 3.5 inchnim i 5.25 to inchnim

Ja sam u Bg-u ...
tak da ako zelis kontaktiraj me ....
[ NikolaMRadivojevic @ 18.10.2002. 11:21 ] @
Vidi, vidi ti ovo. A ja tripovo da sam poslednji koji se u Srbiji bavi SCO(t) Unix-om.
Kada smo vec dosli do njega da li je iko od vas ikada uspeo da pod Linux-om ili bilo kojim drugim OS-om (ne racunajuci SCO UNIXWARE) mountuje filesistem i pristupi fajlovima?
Usput ako slucajno ima jos likova kojima su ovi iz SCO-a presli preko glave da li je ko uspeo da prebaci COBOL (kod mene je u pitanju VS COBOL) programe na neki drugi OS ???
[ MoHicAn @ 19.10.2002. 09:03 ] @
Nikad nisam imao mesane OS-eve sa SCO-om ... uglavnom je za nejga isla neka 486/586-ica sa veoma malo hdd prostora za manevrisanje sa jos nekim os-om.

A sto se tice cobol-a ... nisam se nesto mnogo bavio developmentom pod doticnom platformom iako imam dev guide i lib guide.
[ Marko_R @ 01.11.2002. 22:19 ] @
Firma u kojoj radim više od godinu dana ima Pentium III server sa SCO OpenServer-om. Za sve to vreme nije se desilo da je bio potreban restart sistema ili bilo kakav incident sa stabilnošću.

Sistem sigurno nije baš najsavremeniji, ali je ipak vrlo upotrebljiv. Ja sam uspeo da instaliram apache na njemu, kao i PHP, samo što nisam mogao da konfigurišem PHP kao apache modul jer je za to trebao perl interpreter.

Inače server radi sa Progress bazom, kombinacija koja očigledno odlično funkcioniše, ali je sigurno zastarela, mislim da je to nasleđeno još iz doba kooperacije EI Niš sa Honeywell-om.
[ MoHicAn @ 02.11.2002. 11:35 ] @
Heh da znam radio sam za firmu koja je bila zastupnik progresa ili mozda jos uvek jeste ne znam tacno i oni su isto furali sco ali ne open server koji je cudo moderne tehnologije :P vec matoriju varijantu ili ti cist santa cruz operation unix :P. Matoro sranjce ali jos uvek sa neprevazidjenim imenom :)
[ misa vranje @ 14.12.2003. 09:52 ] @
Ljudi instalirao sam SCO 5.0.5 i kazite mi kako da podesim mis.Kad udjem u graficko okruzenje mis ne radi(genius ps/2).Vrsio sam podesavanja u "scoadmin" ali kada udjem u grafico okruzenje on neradi i neradi.
[ drbogi @ 14.12.2003. 18:22 ] @
Citat:
Marko_R:

Inače server radi sa Progress bazom, kombinacija koja očigledno odlično funkcioniše, ali je sigurno zastarela, mislim da je to nasleđeno još iz doba kooperacije EI Niš sa Honeywell-om.


Ako to posmatras kao DB server, zasto mislis da je to zastarelo?
BTW, da li si probao ver.9 na Linux-u?

Interesuje me tvoje misljenje, posto koristis Progress, a ovde mozes pogledati rezultate
firme:

Winning in the Mid Market:
Dave Ireland, President of the Progress Company, discusses how Progress and its 2,000 Application Partners and more than 5,000 business applications exactly meet customer needs and are positioned to win in the Mid Market.

http://media.corporate-ir.net/.../presentations/Dave/sld002.htm
[ MoHicAn @ 02.01.2004. 03:24 ] @
Brate progres je bio ok ali su ga free resenja opako pretekla a da ne pominjem komercialna tipa orakle itd itd.
[ dral @ 17.05.2005. 11:04 ] @
Ljudi, ako neko moze pomoci, problem je sledeci:
Imamo u firmi SCO unix 5.0.5, instaliramo na novu masinu, ploca intel 845 i 848, ni na jednoj ne prepoznaje vise od 8GB od diska velicine 80GB. Na staroj ploci sa Celeronom sve prodje OK.
Ima li neko resenje?
U biosu normalno 80 gb hard disk, probano i sa LBA setovanjima, i automatic...
Ima li neko slican problem?
[ neetzach @ 17.05.2005. 11:13 ] @
Jesi li probao da kontaktiras podrsku?
[ dral @ 17.05.2005. 11:19 ] @
Koju crnu podrsku, druze?
Ovo je zemlja Srbija, verzija UNIXA i Progress baze kupljeni pre 12 god.
Stavili bi mi novu verziju unix-a, ali aplikacije su prilagodjene za 5.0.5 (jos par meseci pa ide novi IS).
Ne znam sta jos da kazem osim da ne znam kako ovi novi biosi rade, jer je evidentno da SCO cita disk na meni neki cudan nacin...
Uvek 8gb
[ neetzach @ 17.05.2005. 13:26 ] @
Onda ne mozes ni ocekivati podrsku za novi hardver, zar ne?
[ dral @ 17.05.2005. 13:41 ] @
Hvala ti na odgovorima.
Sada smo stavili za probu disk od 40GB i iz menija od instalacije prijavljuje samo 9.1 GB !!(odakle mu bas toliko).
Znam ja da je situacija da se krpi sa starim, ali trenutno je to neophodno (baza je produkciona, ceo poslovni software je pod Unixom i ne treba da stoji)..
Nista, hvala u svakom slucaju, videcemo jos sta bi moglo da se uradi..
ako ista moze ili da se stavlja neki stari hardware..
pozdrav,
[ neetzach @ 17.05.2005. 13:52 ] @
Mozes da probas sa SCSI diskovima. Secam se da je slican problem
postojao sa Solarisom za x86. Naime, kod IDE diskova je video samo
prvih 8 gb, al' kod SCSI diskova nije bilo tih problema.

U svakom slucaju ti sledi promena necega...
[ dral @ 17.05.2005. 13:56 ] @
Kakva je masina stajala iza tog solarisa?
Neka starija ili nesto novije?
Interesuje me samo maticna ploca.
pozdrav,
[ neetzach @ 17.05.2005. 14:14 ] @
Ne secam se, bese to pre 4 godine...
[ dral @ 18.05.2005. 10:25 ] @
Proradilo je
Ako nekome zatreba cisto da zna:
U instalaciji je potrebno rucno promeniti geometriju diska koju instalacija na neki nacin
drugacije vidi. Dakle, probati naci neku opciju u koju treba prepisati podatke iz biosa ili
sa nalepnice na disku. Zatim rucno dodavati blokove (start i end point-e), kao i velicinu za swap i /stand.
Hvala svima na pomoci.
pozdrav,