[ Stexman @ 19.04.2006. 19:30 ] @
Jel zna neko neki dobar sintisajzer za pustanje midi fajlova poput Roland VSC ili Yamaha XG ali da koristi neke semplovane boje?Znaci da bude extra realan.
[ vindic8or @ 26.04.2006. 02:04 ] @
ne ocekuj previse realnosti od bilo cega sto je gm kompatibilno. to sto si naveo je uglavnom as good as it gets. XG je svojevremeno bio midi tata i mama.

ako ti bas treba to midi izvodjenje, uvek mozes da uvezes fajl u neki sekvencer (cubase i sl) i setujes da svaki track ide preko nekog kvalitetnog VST instrumenta ili samplera sa kvalitetnim multilayered akusticnim samplovima. mada bi morao malo da programiras midi, i da mixujes.
[ vukasin0 @ 03.06.2006. 01:00 ] @
Pa ovako,
stoji prica da neces dobiti ni sa jednim sintom potpuno realan zvuk a i sto bi kada za takve stvari sluze sekvenceri kao sto su Nuendo ,Cubase,Logic Audio i sl.Koristeci RTAS,DX i VST plug-in-ove i sampler-e stvarno moze da se postigne dosta(na to utice 70% i hardver koji imas tipa audio karta,slusanje-monitori,mixeta itd.).Sve ovo je slozenija,skuplja i bolja varijanta.
Sto se tice sintova pored navedenih imas jedan jako zanimljiv koji u je najblizi akusticnom zvuk a to je naravno MIDIG.

http://www25.brinkster.com/midig/
inace je besplatan i odlicno radi uostalom kao i svi open source programi.

pozdrav
[ z@re @ 08.06.2006. 01:05 ] @
Synthfont (www.synthfont.com), programcic koji, osim sta je jako bazican MIDI sekvencer, ima mogucnost renderiranja MIDI fajlova kroz soundfontove i VSTi-eve. Kad skines, otidji na www.sf2midi.com , besplatno se registriraj, i skini neki dobar "collection" soundfont. Preporucam "Musica Theoria v2". Kad ga skines, postavi ga kao default soundfont u Synthfontu, i sviraj.

P.S. Doticni program mozes koristit za MIDI to WAV konverziju, u real-timeu ili brze.
[ Stexman @ 12.06.2006. 23:44 ] @
Citat:
z@re: Synthfont (www.synthfont.com), programcic koji, osim sta je jako bazican MIDI sekvencer, ima mogucnost renderiranja MIDI fajlova kroz soundfontove i VSTi-eve. Kad skines, otidji na www.sf2midi.com , besplatno se registriraj, i skini neki dobar "collection" soundfont. Preporucam "Musica Theoria v2". Kad ga skines, postavi ga kao default soundfont u Synthfontu, i sviraj.

P.S. Doticni program mozes koristit za MIDI to WAV konverziju, u real-timeu ili brze.


Hvala puno.Mislim da je to to, ali Musica Theoria je teska 30 MB.Dok ja to skinem modemom napravicu sam Sound font fajl.
U svakom slucaju hvala.
[ maxadsl @ 26.06.2006. 22:01 ] @
Skinuo sam Midig program ali pri pokušaju instalacije pojavi mi se sljedece :

CRC failed in Midig_SoftSynth_203\sf2\pickedbass.SF2
Unexpected end of archive

Zna li neko šta se dogodilo ?
[ Stexman @ 01.07.2006. 02:15 ] @
Pretpostavljam da je u pitanju .rar fajl koji je nazalosta neispravan!
[ COTOVD @ 01.09.2006. 15:16 ] @
Mislin da ti je najbolji program za to Wingroove,koristin ga godinu dana i sigurno je bolji od Roland VSC,Yamaha xg,jedino nisan nigdi naša Hyper Canvas da ga provan ali kad čuješ Wingroove nečeš ni tažiti ništa drugo.Ukucaj u google Wingroove,download je free ali trial 30 dana ali ga lako središ da radi kako triba za stalno,potraži i to na internetu jer ima.
[ dbranko @ 06.10.2006. 15:49 ] @
Skini Timidity jer sa nji mozes pustati fajlove koristeci sound fontove
[ Nikola Nikolic @ 10.06.2010. 22:58 ] @
Dok sam imao WIN XP instalirao sam yamaha xg i odlicno je radio. Sada kada imam Win 7 64x, ne mogu da nadjem tako dobar softver... Potrebna mi je pomoc? Uputi te me na neku temu ili napisite svoj odgovor. I Interesuje me kako prelaziti sa operativnog sistema na operativni sistem. Evo primer video MAC to XP ili MAC to WIN 7. Ponovo bih vratio XP samo zbog Yamahe XG. :) Evo video: http://www.youtube.com/watch?v=Dbt9upE6hpM&feature=related