[ cikaKosta @ 20.04.2006. 01:54 ] @
Da li moze neko da mi preporuci programcic za ripovanje dvd>divx,sa pristojnim funkcijama.
Probao sam mencoder i handbrake,ali uzasno sporo rade,i uopste mi ne daju nekakve opcije da biram recimo poslednju verziju div-x kodeka,velicinu fajla...Znaci treba mi nesto kao Dr.Divx za pc ako uopste postoji tako nesto!
Hvala
[ madamov @ 20.04.2006. 08:23 ] @
Jesi li probao ffmpegX? Mislim da Tošin MPEG2 Works ne radi sa DivX-om.
[ DS_Store @ 20.04.2006. 09:59 ] @
Pa ne znam sad ovako napamet da li bi Shiiva (tj. OpenShiiva) trebala da radi tu konverziju, ali u svakom slucaju, ako su ta dva spora za tvoje potrebe, bojim se da je to - to. Mencoder je inace jedan od brzih, sad sve zavisi kakav ko procesor ima (kod mene na 700MHz sve je uzasno sporo).
[ cikaKosta @ 20.04.2006. 21:38 ] @
Pa Miki,gledao sam malopre ffmpegx i to bi trebalo da radi ono shto ja hocu,ali ne mogu da skinem ni sa jednog linka. Ne znam o cemu se radi,ali jednostavno file ne postoji.A sto se tice brzine,iskreno,zadovoljan sam i sa recimo 6,7 sati za jedan dvd.Moj bivsi amd athlon 2000+ je to radio od prilike 3 sata u 2-pass modu sa dr.divx-om,ali sam ga ja ionako ostavljao da radi to dok ja spavam,tako da mi nista ne znaci da li ce mi film odraditi za 3 ili za 7 sati.U krajnjem slucaju,meni to povremeno i treba,al mi je sinoc opako zatrebalo,pa sam se posle par sati trazenja na netu umorio,jer nisam mogao da nadjem prikladnu app da mi odradi taj posao!
u medjuvremenu cu isprobati D-Vision 3,jer mi jedini deluje dobro na prvi pogled,pa sutra javljam utiske.

[Ovu poruku je menjao cikaKosta dana 21.04.2006. u 00:12 GMT+1]
[ MacOS @ 21.04.2006. 01:55 ] @
~3 ili za 7 sati.U krajnjem slucaju,meni to povremeno i treba,al mi
je sinoc opako zatrebalo,pa sam se posle par sati trazenja na netu
umorio,jer nisam mogao da nadjem prikladnu app da mi odradi taj posao!
Ako postoji jos nesto recite.

Versiontracker pa potrazi, skini, probaj i odluci:
D-Vision
D-Volution
HandBrake
OpenShiiva
ili najjednostavniji
iRipDVD

P.S. Nevezano za tvoje muke... ko jos snima DivX!? :)
[ DS_Store @ 21.04.2006. 07:01 ] @
Citat:
cikaKosta: iskreno,zadovoljan sam i sa recimo 6,7 sati za jedan dvd.


E pa super onda, cestitam na celicni zivci & cvrst san :)) I kod mene je tako nekako, s tim da je tu brojku trebalo pomnoziti sa 15 diskova Futurame, te sam lepo digao ruke.

P.S. A i ja da se nadovezem na Ljubisinu opasku - nevezano za konkretan odgovor - ako postoji mogucnost rezanja DVD-ova, cini mi se da je mnogo bolje resenje npr. DVD2One. Lepo razbije sve moguce zastite i spakuje disk od ~9GB na 4.3GB, i to sve za pedesetak minuta (kod mene). Ako se samo skida zastita na disku od 4.5 GB, to ne traje ni 25 min.

Dakle, rezac je uslov.
[ madamov @ 21.04.2006. 17:09 ] @
A jesi li probao http://ffmpegx.com/download.html ?

Obrati pažnju da moraš posebno da skineš UNIX binaries koje ffmpegX poziva.
[ cikaKosta @ 22.04.2006. 01:46 ] @
@ ljubisha
"P.S. Nevezano za tvoje muke... ko jos snima DivX!? " pa nego shta da snimam? )
D-Volution radi konverziju iz *.dv,ne iz *.vob
OpenShiiva radi singl pas,tako da ne dobijam kvalitetnu sliku...
iRipDVD previse prost....i ne moze da skine ceo film(4,5,6 vob fileova,nego samo jedan...)al izgleda da ce zavrshiti poslic


@DS_Store
Probacu i njega,ali mi je neophodno da prebacim u divx...

@madamov
probacu za par dana kad budem na dial up-u uspeo da skinem 30MB ))
[ MacOS @ 22.04.2006. 02:39 ] @
~iRipDVD previse prost....i ne moze da skine ceo film(4,5,6 vob fileova,nego samo jedan...)al izgleda da ce zavrshiti poslic

Kako ne? Imas izbor DVD ili VOB u prozoru. Program je bas za 'neupucene' tako da ce sam da ti odradi i croping ako treba.

~D-Volution radi konverziju iz *.dv,ne iz *.vob

A posto nisam bio siguran zato sam naveo i D-Vision koji sad vidim ipak radi sa DVDom. :)

[ madamov @ 22.04.2006. 09:38 ] @
Citat:
probacu za par dana kad budem na dial up-u uspeo da skinem 30MB ))

I binaries su dodatnih desetak MB. čini mi se. A zar nema kablovski u Kragujevcu?
[ cikaKosta @ 23.04.2006. 01:37 ] @
Pa Ljubisha,probao sam iripdvd na konkretnom primeru (uzeo film na dvd-u),i povratna poruka je:
Error
This DVD doesn't contain a non-DTS audio-track and thus vialotes the DVD-spec.
Because there is no open-source DTS-decoder we can't encode this DVD.

Tako da mi ni to ne znaci puno
@madamov
ima kablovskog,samo shto ja nisam bash iz Kg-a,nego iz nekog mesta pored...a u kg-u stanujem zbog studija...
Ali u svakom slucaju,snacicu se!
[ MacOS @ 23.04.2006. 20:46 ] @
~This DVD doesn't contain a non-DTS audio-track and thus vialotes the DVD-spec.
~Because there is no open-source DTS-decoder we can't encode this DVD.

Hm, poruka primljena ali malo nejasna. Buni se sto nema DTS traku a onda kaze da nema sors za DTS dekoder.

Bas me interesuje sta si mu to poturio da uradi. Nemam ni jedan DVD koji nema DTS audio pa ne mogu da probam al inace radi (prebacio sam jedno 5-6 filmova pre jedno godinu dana).

Svejedno, skini D-Vision pa probaj. Sad sam ga opet probao na jednom chapteru i radi kako treba (cak sam izabrao i japanski audio :)).
[ cikaKosta @ 24.04.2006. 01:47 ] @
Pa evo,da kazem,moram da prebacim film 3palme...imam svoj originalni dvd.i recimo sa d-vision azem mu gde je dvd,i on mi samo izlista ono reklamice,uvode i ostalo,a filma nema nigde!! posto znam gde mi je film VTS_05_01 do VTS_05_04,izaberem chapter 5,i kaze:
An error occurred during the title analysis.
Do you want to return to the main title?

disk je izgleda zasticen,ili tako nesto,jer sam stavio kasnije drugi dvd koji je naj normalnije radio.
w,sad,koji program koristiti za prebacivanje zasticenog filma na hdd i razbijanje zastite na ti fajlovima,jer sam koristio mactheripper koji lepo odradi,ali i na hdd-u programi za konverziju javkljaju iste greshke,i dvd2one koji nece ni da kopira na hdd.
znam da na win-u to savrseno radi dvd shrink,ali za mac...?
[ cikaKosta @ 24.04.2006. 01:48 ] @
Pa evo,da kazem,moram da prebacim film 3palme...imam svoj originalni dvd.i recimo sa d-vision azem mu gde je dvd,i on mi samo izlista ono reklamice,uvode i ostalo,a filma nema nigde!! posto znam gde mi je film VTS_05_01 do VTS_05_04,izaberem chapter 5,i kaze:
An error occurred during the title analysis.
Do you want to return to the main title?

disk je izgleda zasticen,ili tako nesto,jer sam stavio kasnije drugi dvd koji je naj normalnije radio.
w,sad,koji program koristiti za prebacivanje zasticenog filma na hdd i razbijanje zastite na ti fajlovima,jer sam koristio mactheripper koji lepo odradi,ali i na hdd-u programi za konverziju javkljaju iste greshke,i dvd2one koji nece ni da kopira na hdd.
znam da na win-u to savrseno radi dvd shrink,ali za mac...?
[ MacOS @ 24.04.2006. 02:39 ] @
~Pa evo,da kazem,moram da prebacim film 3palme...imam svoj originalni dvd.i recimo sa d-vision azem mu gde je dvd,i on mi samo izlista ono reklamice,uvode i ostalo,a filma nema nigde!!

Nisam bas upoznat sa domacom kinematografijom al ako je to nas film onda nije ni cudno da te nesto zeza :<<. Ajde probacu da ga nadjem pa da i ja probam.

~znam da na win-u to savrseno radi dvd shrink,ali za mac...?

Bas si nasao film koji zeza na Macu. Os da ti nabrojim filmove koje sam komsiji morao da prebacujem jer ih DVDShrink ignorise? :) I to su vecinom nasi DVDovi koje po obicaju prave priuceni klinci. :(

P.S. Sto nisi malko sacekao pa uzeo minija i lepo instalirao win? :)
[ DS_Store @ 24.04.2006. 10:26 ] @
Citat:
cikaKosta: sad,koji program koristiti za prebacivanje zasticenog filma na hdd i razbijanje zastite na ti fajlovima,jer sam koristio mactheripper koji lepo odradi,ali i na hdd-u programi za konverziju javkljaju iste greshke,i dvd2one koji nece ni da kopira na hdd.


Auffff... izgleda da si izvukao deblji kraj s tim diskom i da je u pitanju ovo sa priucenim klincima sto je rekao MacOS. Ovo kazem jer sam bas pre par dana isti takav domaci DVD prebacio na hdd, na disku su pored filma bile i retardirane reklame i neki debilski crtani film. To sam uradio sa DVD2One (jer mi MactheRipper posle prijavljuje istu gresku kao i tebi) koji je lepo izvukao 4.3GB onoga sto me je zanimalo i sve je proteklo bez ikakvih problema. Tako da se bojim da mozda neki klinac nije "probavao" najnoviji program za ravljenje DVD menija u beta verziji i time, nenamerno, postavio zastitu protiv nelegalnog kopiranja na visi nivo...

A sta je problem sa DVD2One, da li daje neku poruku?
[ MacOS @ 24.04.2006. 18:07 ] @
~Pa evo,da kazem,moram da prebacim film 3palme..

Probao sam i nije da ti nisam verovao ali stvarno daje onu nelogicnu poruku. E, sad bas nemam vremena da ga bacim u myDVDEdit da vidim sta je 'klinac' zeznuo.

~disk je izgleda zasticen,ili tako nesto,jer sam stavio kasnije drugi dvd koji je naj normalnije radio.
w,sad,koji program koristiti za prebacivanje zasticenog filma na hdd i razbijanje zastite na ti fajlovima,jer sam koristio mactheripper koji lepo odradi,ali i na hdd-u programi za konverziju javkljaju iste greshke,i dvd2one koji nece ni da kopira na hdd.

Hm, vise pitanja. Disk sigurno nije zasticen vec lose snimljen. To sto na pisiju kao radi je dokaz koliko se postuje standard (jedini nacin gradjanske neposlusnosti u demokratiji :)). D-Vision isto prijavljuje gluposti, MacTheRipper prijavljuje pravu duzinu ali nisam stigao da probam a isto tako i DVD2oneX (sat i 57 minuta, jel tako?) i nisam ga probao. A kako mislis nece ni da kopira na hard? Taj film ili...

P.S. Ajde stvarno, jel zna neko zasto mi Forum ne da da posaljem odgovor preko mail-a?????
[ cikaKosta @ 04.05.2006. 22:54 ] @
Izvinjavam se zbog ne postovanja,jer nisam bio u zemlji,i nisam imao pristup netu,tako da tek sada mogu da pishem...(home,sweet home!!)
Dakle ajmo iz pocetka,jednostavno hocu da stavim dvd film u dvd rom,pokrenem programche.izaberem main film i za par sati imam film u divx formatu.I evo shta se desava:
1)nasao sam film (gore navedeni)
2)stavio ga u dvd rom
3)skinuo programe:

-D-vision 3 i kad ucitam film,ponudi mi 7 dvd titlova od kojih svi traju max 1min,e sad posto ja znam da je main film na petom titlu,kad biram dvd title 5 on kaze "An error occurred during the title analysis. Do you want to return to the main title?"

-DiVA,nema mogucnost da svih 5 dvd-titlova spoji u jedan film,vec svaki radi posebno (ne odgovara mi jer naknadno to moram da spajam) a posle 2 minuta blokira i ostaje mi samo force quit.

-divx converter,nece da prihvati ceo disk,i prijavljuje neku bzvz gresku.

-dvd2onex2 ne radi ono shto ja hocu,dakle on radi posao koji radi dvd shrink,smanjuje velike filmove na 4,7GB ali ostaju dvd i dalje,a i on mi ne omogucava da radim "make movie-only copy" opciju jer kad to hocu,naidje na samo jedan dvd-titl i to nesto od 1 min (verovatno reklama,nije film sigurno ) a da bekapujem ceo film,ok,to radi i mactheripper!

-handbrake isto prijavljuje problem sa dvd-titlovima i nadhe samo 2 od 7 i to isto reklam (duzina po 1 min)

-iripdvd kad mu kazem rip from dvd kaze : "This DVD doesn't contain a non-DTS audio-track and thus vialotes the
DVD-spec. Because there is no open-source DTS-decoder we can't encode this DVD. a kad hocu rip from vob opet nece da radi sve titlove u jedan fajl,nego moram svaki posebno,i za svaki posebno mi trazi tacno vreme ja da mu navedem koliko koji traje!!!!! u prevodu,ne radi !

-Mactheripper ne radi ono shto ja hocu,

-mencoder kaze u terminalu kad hocu 5. titl "Couldn't open DVD device: /Volumes/3_PALME/VIDEO_TS/5
Cannot open file/device.
Exiting..."


Jos mi ostaje da skinem ffmpegX ali je on i suvise veliki za dial up!

ako neko zna resenje...
hvala mu!


[ MacOS @ 05.05.2006. 14:03 ] @
> ~Izvinjavam se zbog ne postovanja,jer nisam bio u zemlji,i nisam
> imao pristup netu,tako da tek sada mogu da pishem...(home,sweet
> home!!)

Ajde sad kad si tu prvo mi odgovori sta si mislio kad si rekao
'dvd2one koji nece ni da kopira na hdd'. Ja probao kod mene i to na
staroj 1.4 verziji i lepo je krenulo. Prekinuo sa ga na oko 300Mb jer
stvarno nisam imao vremena. A ako ti prebacim jel ces da dodjes do
galerije da ga uzmes? I ne, necu da varam, prebacicu ga sa Mac
programima. :)
[ DS_Store @ 05.05.2006. 18:14 ] @
Sve ukazuje na to da je DVD zesce lose snimljen :( Da li je u pitanju izrada menija ili je disk fizicki raskantan, to je vec manje bitno. Dovoljno govore poruke koje izbacuju Mencoder i Handbrake.

A i ovo me cudi za DVD2One. Spomenuo sam moj primer, skroz isti tip DVD-a kao kod tebe (domaci/cca 200din), u okviru opcije za kopiranje "Film" izbacio mi je cetiri titla: reklamu, reklamu, film i crtani film. Mozda je do verzije, jer ja koristim 1.2, ali ako vidi samo jedan titl... pa bojim se da je do diska, ovako ili onako.

Ali dobro, izgleda da svejedno dobijas film ;]
[ cikaKosta @ 06.05.2006. 00:41 ] @
Pa hvala ti Ljubisa,nadam se da cu konacno moci da dodjem na sledeci sastanak,mada ne mogu da obecam,jer svake subote imam dosta obaveza bar u narednih 2 meseca (2 sastanka).U svakom slucaju, hvala svima na strpljenju i odgovorima oko ovog problema,i ako uspem da dobijem slobodnog vremena da dodjem javicu ti se, Ljubisa, preko pp.
Iskreno mi se i ne seda u bus jer sam u poslednjih 10 dana preterao cirka 6000km na sedishtu...daleko je Madrid....

[Ovu poruku je menjao cikaKosta dana 06.05.2006. u 01:46 GMT+1]
[ madamov @ 08.05.2006. 21:27 ] @
Citat:
Iskreno mi se i ne seda u bus jer sam u poslednjih 10 dana preterao cirka 6000km na sedishtu...daleko je Madrid....

Eh, sećanja, sećanja, živeo sam tamo godinu dana. Jesi li obišao nešto od radnji koje prodaju Apple opremu?
[ cikaKosta @ 08.05.2006. 21:44 ] @
Pa kroz Madrid smo bukvalno protrcali,tako da nisam stigao da vidim ni ono sto je vodic pricao,a kamoli radnje sam da trazim.Ali,video sam par radnji u Italiji(Verona i Venecija),a 2 standa u robnoj kuci u Barseloni...cene su me skroz zacudile,tako da su npr sitnije stvari sto se racunarske opreme tice (mem.kartice,pc komponente,kamerice,aparati...) MNOGO skuplje nego kod nas,i vise nego duplo,dok su notebook-ovi (u ovom slucaju Apple) skoro 25% jeftiniji!

[ cikaKosta @ 11.05.2006. 16:30 ] @
Evo, da javim da sam uspeo da kopiram glavni film sa dvd-a uz enkriptovanje,i sve to spojeno u jednom vob file-u uz pomoc programa 0SEx.E sad,da li postoji neka fora da QuickTime otvori vob i pomocu njega prebacim sve to u divx ili xvid...?
[ madamov @ 11.05.2006. 17:19 ] @
Može ako imaš codece i ako je reč o QuickTime Pro. Ja konverzije u DivX obavljam sa, već pominjanim, ffmpegX. Mislim da i Tošin Mpeg4Works može da ti pomogne.
[ DS_Store @ 11.05.2006. 17:21 ] @
Ufff... ako se dobro secam treba sad video obraditi sa mpeg2decX, a audio sa bd4go, pa to spojiti u QT-u. Odatle export u sta moze... Ako imas divx plug-in za QT, onda u divx.
[ MacOS @ 11.05.2006. 18:03 ] @
> ~Evo, da javim da sam uspeo da kopiram glavni film sa dvd-a uz
> enkriptovanje,i sve to spojeno u jednom vob file-u uz pomoc
> programa 0SEx.E sad,da li postoji neka fora da QuickTime otvori vob
> i pomocu njega prebacim sve to u divx ili xvid...?

Ajde sad kad si provalio tajnu nemoj da posustajes. :) Pa sam si
rekao da ti iRipDVD ne odgovara jer posle moras da spajas delove. Sad
kad imas sve u jednom VOBu sta te sprecava da ga koristis?
[ cikaKosta @ 11.05.2006. 18:37 ] @
Pa,Ljubisha,sprecava me to sto kad neshto radim,onda hocu da stvarno uradim kako treba a ne povrshno.
sam iRipDVD ne nudi nikakva podesavanja tipa 2pass encoding,odabir audio kvaliteta itd.mpeg2decX sam isprobao i ne da je spor nego bas,max je 4-5 fps i to u mov,pa tek iz mov preko qt-a da teram u divx...Sto je mnogo,mnogo je....pa meni bi trebalo 2 dana da uradim taj posao.probacu jos QuickTimeMPEG2 ali nisam siguran da li on sluzi samo da qt reprodukuje mpeg2 ili mogu sa njime da radim i konverziju.
Javljam kasnije!
[ cikaKosta @ 11.05.2006. 21:14 ] @
Uz quickTimeMpeg2 imam samo sliku u quicktime-u,tako da ne mogu da uradim sa njime nista,probacu sa Forty-TwoDVD-VXPlus3.0 jos,i onda mi ne preostaje nista nego da skinem lepo ffmpegx.U svakom slucaju javljam sta se desava dalje.
[ DS_Store @ 11.05.2006. 21:24 ] @
Covece... kol'ko muke samo zato sto Mencoder nej' da radi :(
[ MacOS @ 12.05.2006. 00:55 ] @
> ~Pa,Ljubisha,sprecava me to sto kad neshto radim,onda hocu da
> stvarno uradim kako treba a ne povrshno.

E, nemoj meni da pricas. Iako me i dalje interesuje zasto onda hoces
divx a ne dvd. :)

> ~sam iRipDVD ne nudi nikakva podesavanja tipa 2pass encoding,odabir
> audio kvaliteta itd.

Nemoj da me teras ponovo da ga palim, on po defaultu radi 2pass
encoding a zvuk mozes da namestis u kvalitetu od 64 do 160. Namesti
mu slow encoding/high quality lezi da spavas i uzivaj. Ja sam ti tako
prebacio film (nemam pojma koliko mu je trebalo) i dobio fajl od
698.4Mb. Al bacio sam ga u kantu jos u nedelju. :)

> ~probacu jos QuickTimeMPEG2 ali nisam siguran da li on sluzi samo
> da qt reprodukuje mpeg2 ili mogu sa njime da radim i konverziju.

Kazem ti, lepo si krenuo (kad si se zainatio) ali ipak pitaj. Manje
ce da boli. Zaboravi savete tipa mpeg2decX i bd4go. Startuj
Mpeg4Works ako si spremann da platis ili uzmi MPEG Streamclip i
odradi posao. Prebaci film u mpeg2 i aiff pa to spoji u QTu (naravno,
instaliraj QuickTimeMPEG2) i sa nekim divx kodekom eksportuj u avi.
Ali tek da znas, to ce da potraje mnooogo duze od kombinacije 0SEx i
iRipDVD.

P.S. Sto se tice samog filma nisam nista uspeo da uradim. Editovao
sam ga sa myDVDEdit ali ga i iRipDVD i D-Vision i dalje ignorisu.
Doslo vreme da sednem i procitam uputstvo. :)
[ cikaKosta @ 13.05.2006. 00:42 ] @
Ok,Ljubisha,moram sam sebe da ispravim,iRipDVD radi odlicno,dodushe koristi divx 4.21 codec,ali je stvarno ok,i najbrzi moguci nacin je upravo 0SEx i iRipDVD,barem shto se tiche ovih zeznutih dvd-a,a za ove normalne definitivno preporuka handbrake!
Jedino josh nisam probao ffmpeg,ali i njega cemo da isprobamo pa javljam kakva je situacija!
[ DS_Store @ 13.05.2006. 07:36 ] @
Citat:
MacOS: Zaboravi savete tipa mpeg2decX i bd4go.


Zapravo ovo nije bio savet, naprotiv, ovakav postupak predugo traje i pravo je mucenje. stvar je u tome da je covek pitao sta se radi nakon OSEx-a i ovo je jedino za sta sam znao - pa rekoh hajde da odgovorim. Sada vidim da postoje i druge kombinacije; odavno nisam prebacivao u divx ;]
[ MacOS @ 13.05.2006. 10:01 ] @
> ~Zapravo ovo nije bio savet, naprotiv, ovakav postupak predugo
> traje i pravo je mucenje. stvar je u tome da je covek pitao sta se
> radi nakon OSEx-a i ovo je jedino za sta sam znao - pa rekoh hajde
> da odgovorim. Sada vidim da postoje i druge kombinacije; odavno
> nisam prebacivao u divx ;]

Ma, sve ove muke sam prosao pre neku godinu dok sam eksperimentisao
sa programima za rad sa DVDom. 0SEx je mator i ima samo dve verzije
ali jos uvek radi. Problem sa njim je sto nece da snimi headed fajl
(ako iz VOBa izvadis chapter >1) pa DVDStudioPro nece da ga ucita. To
je resio prvo MacTheRipper a onda je uznapredovao i MPEG Streamclip
koji cak moze da se koristi i kao player (meni najzanimljivija opcija
je premotavanje *xx sa zvukom).

Najvaznije je da cikaKosta ipak uspeo da odradi i 'prljavi' DVD al
mora da ga uhvatim da prizna zasto mu treba bas DivX. :)
[ DS_Store @ 13.05.2006. 14:28 ] @
Hajde onda da iskoristim priliku da pitam, posto je na ovu temu manje-vise odgovoreno, pa da ne zapocinjem novu.

Da li postoji neki DVD authoring program koji dozvoljava da menjam vec pripremljeni VIDEO_TS folder, recimo postavljeni su svi meniji i zezancije, imam npr. 10 titlova, a meni iznenada treba da izbacim jedan titl. Da li to moze da se sredi preko .ifo i .bup fajlova (brisanjem odgovarajucih .vob-ova)? Ako ne moze, sta uopste preporucujete za DVD authoring: iDVD, nesto drugo...? U cemu bih vise kompleta .vob/.ifo/.bup mogao da slozim, napravim neki jednostavan meni i sl.
[ MacOS @ 13.05.2006. 15:59 ] @
>
~Ako ne moze, sta uopste preporucujete za DVD authoring: iDVD, nesto
drugo...?

Za ceprkanje po gotovom DVDu koristi myDVDEdit. Naravno, za authoring
koristi DVDStudioPro ako hoces da radis iole ozbiljnije stvari. iDvd
je i dalje za kucne potrebe.

~U cemu bih vise kompleta .vob/.ifo/.bup mogao da slozim, napravim
neki jednostavan meni i sl.

I naravno, ako mislis na pravi authoring onda zaboravi na ceprkanje.
DVDSP je pravi ozbiljan program koji radi samo sa demuxovanim
fajlovima (mpeg, mov, dv i aiff, ac3).
[ DS_Store @ 14.05.2006. 17:43 ] @
E sad sve sljaka sto sam hteo, myDVDedit je zakon, uz malo akanja sa dokumentacijom sve moze da se sredi!

Nisam uopste znao ni da postoji, a ladno je MUFTE.

Hvala na informaciji!
[ cikaKosta @ 15.05.2006. 20:17 ] @
Evo samo da javim da sam konachno download-ovao ffmpegx i nocas ga isprobao i iznenedjujuce je brz,prepun vrlo korisnih opcija,jedna mana, bar meni, je to shto ne nudi opciju odabira kodeka sa kojim ce raditi nego ima u sebi vec ponudjene i kraj...ali i pored toga je ubedljivo najbolji program sa kojim sam do sad radio.
Hvala svima na odgovorima...
[ cikaKosta @ 14.06.2006. 14:30 ] @
Ako još nekome treba ovo,a nadam se da će trebati, za konverziju bukvalno svakog dvd-a u divx,potrebno je da imate 3 parčeta softvera:
1.Toast titanium 7 (minimum 7 jer 6 nema potrebnih opcija)
2.osex
3.Divx pro codec (mora registrovan) 6.2 ili 6.5 jer su predhodne verzije koje inače koriste iRipdvd i mencoder ili ffmpegx (3 ili 4)toliko spore da ja na 700MHz izgubim volju za bilo kakvim radom.Poslednju verziju divx-a sam i saam isprobao i uverio se da stvarno dosta brže odradi posao,i naravno dosta kvalitetnije.

Prvo dvd prebacite na hdd pomoću osex-a a ne nekim drugim programom,jer on po default-u spaja više vob fileova iz kojih se sastoji dvd u jedan vob,koji ćete kasnije baciti u toast.U toast-u postoji opcija divx disk,gde ubacite vob file i kad ga selektujete otvara se u dnu prozora opcija export,i opcija za podesavanje div-x kodeka gde imate već podešene profile ili ih možete sami podesiti u advanced setings.Sve ovo je ubedljivo najjednostavnije i najbrže i definitivna je preporuka onima koji imaju sporije mašine.
[ MacOS @ 20.06.2006. 21:28 ] @
~Ako još nekome treba ovo,a nadam se da će trebati, za konverziju
bukvalno svakog dvd-a u divx,potrebno je da imate 3 parčeta softvera:

Dobro si provalio sta i kako ali moram da uskocim sa primedbom da ovo
bas nece da radi sa 'bukvalno' svakim DVDom. 'Uzano grlo' je OSEx.
Nazalost, dugo vremena nema nove verzije a sam program ima jezivu
naviku da se ugasi bez ikakvog raporta ako se ubaci neki prljavo
kreiran (obicno domaci) disk i obavezno ako je u pitanju disk
snimljen na kucnom DVD rekorderu. Osim toga, puca i ako se pokusa
demuksovanje sa image fajla iako ima slucajeva i da radi. E sad,
ponekad ovde pomogne Extractor ali on ima nezgodnu naviku da ako iz
prve ne selektuje taster za extraktovanje ne pomaze nista drugo osim
restarta kompa.

> ~3.Divx pro codec (mora registrovan) 6.2 ili 6.5

Ovo je tacno ali koliko se secam Toast instalira 5-cu po defaultu pa
koliko je on sporiji probacu kad reinstaliram komp za neki dan.