[ mikevecoss @ 20.04.2006. 22:03 ] @
http://developer.popcap.com/

http://www.igda.org/casual/quarterly/1_1/casual.php

Pogledajte ove linkove.Mislim da je ovo jedan od najznacajnih linkova koji Vas mogu upututi kako su tri coveka ili troje ljudi kako Vise volite napravila bogatstvo od preko 50(pedeset) miliona dolara.Uputstvo je dato u obliku intervjua pa se posvetite malo tome.

Na stranu sve grandiozne 3d igre na 2 ili vise cd-a ili pak Dvd-ja,pogledajte kako se zaradjuju milioni dolara u samo 7-10 mb!.

Najbolje stvari u zivotu su i najednostavnije.

Ljudi o kojima govorim su kreatori sledecih igara:
-Zuma
-Bejeweld 1 i 2
i jos mnogo toga do 10 mb-a.

Sve sto koriste od alata su dobri stari Visual c++ 6.0 - i nemaju nameru da se prebacuju na tamo neki .net koji je po meni klasicna robovlasnicka alatka od strane Microsoft-a.Uz to aktivno koriste i Macromedia director i FLash.

Uzivajte u zivotu buduci milioneri.

Sve bogatstvo na igrama navedeni tim je stekao putem iskljucivo download-a,bez skupih agenata,izdavaca i slicno.

Podatak koji mi je upao u oci jeste da je Bejeweled zvanicno download-van vise od 150 miliona kopija.

Ako od tog broja i 5% ljudi kupi igru koja je nekih 15-20 dolara koliko je to novca?

[ Yu Raider @ 21.04.2006. 15:38 ] @
Lepo si ti to predstavio, al ajd sad kazi koji procenat takvih "firmi" zapravo zaradi neke pare?
[ reject @ 21.04.2006. 17:40 ] @
Glavna stvar su mali, minimalni troskovi takvih firmi.
[ bkaradzic @ 21.04.2006. 18:17 ] @
Citat:
Yu Raider: Lepo si ti to predstavio, al ajd sad kazi koji procenat takvih "firmi" zapravo zaradi neke pare?

Koliki procenat bilo kojeg biznisa zaradi novac? Kada se upuštaš u bilo šta postoji određen rizik. Ako si student i praviš casual igre u slobodno vreme rizik praktično i ne postoji. Ako praviš ovakve igre i niko ih ne kupi, u najgorem slučaju imaćeš bar iskustva u programiranju, ako ih završiš imaćeš i nešto da pokažeš nekom budućem poslodavcu.
[ mikevecoss @ 21.04.2006. 18:32 ] @
Ako nema rizika nema ni priliva kapitala.

Radis za fiksnu platu i to ti je to.

Problem siromasnih,bolje receno obicnih ljudi je taj sto nisu spremni da se prihvate rizika.Dakle imam 200 eura platu i ne padam mi na pamet da radim tamo neki "casual" ili "kako se vec zove" igru vec lepo odradim gazdi ili firmi svojih 8 sati a onda idem kuci da gledam TV P...k i slusam narodnjake,valjda sam za toliko zaradeo danas...

Koja filozofija naseg naroda,zato i radimo za 200 eura.

Ko nema misljenje kao moje neka mi potvrdi suprotno.
[ blaza @ 21.04.2006. 23:17 ] @
Ne samo sto su troskovi minimalni, vec su moguci individualni projekti.
[ franticnick @ 23.04.2006. 11:01 ] @
Koga zanima vise o ovakvom biznisu, neka prelista sledeci forum: forums.indiegamer.com . Tu ima svega, o stilu zivota Indie programera, distributivnim kanalima, alatima za programiranje, game dizajnu.. ama sve...
[ Yu Raider @ 24.04.2006. 17:06 ] @
Citat:
bkaradzic: Koliki procenat bilo kojeg biznisa zaradi novac? Kada se upuštaš u bilo šta postoji određen rizik. Ako si student i praviš casual igre u slobodno vreme rizik praktično i ne postoji. Ako praviš ovakve igre i niko ih ne kupi, u najgorem slučaju imaćeš bar iskustva u programiranju, ako ih završiš imaćeš i nešto da pokažeš nekom budućem poslodavcu.


To je svakako tačno... Ja sam po tom pitanju u najboljoj poziciji jer sam i dalje sedmi razred osnovne škole.
Tako da svakako imam dovoljno vremena . Još samo treba da se odlučim između OpenGL i DirectX i da krenem da učim nešto od ta dva... Do sada me je od pokušaja da napravim svoju prvu igru odbilo 2000 postmortema koje sam našao na netu, ali nekako nikad nisam razmišljao o tome koliko zapravo ZAVRŠENIH IGARA koje zarađuju fin novac na istom ima...