[ server @ 21.04.2006. 13:12 ] @
Planiram da kupim neki razvojni sistem, šta mi preporučujete. Gledao sam sisteme od mikroelektronike i djeluje mi dosta dobro. Samo nisam se još odlučio između PIC-a i AVR. Zanima me šta je lakše programirat Atmel ili PIC.
[ server @ 25.04.2006. 10:37 ] @
Pa imali iko da mi odgovori na ovo jednostavno pitanje
[ _str_ @ 25.04.2006. 13:29 ] @
Bilo je reči o tome, svi smo se saglasili da je AVR moćniji kontroler od PIC-a.
Za razvojni sistem pogledaj www.mikroelektronika.co.yu .Šalju i preko.
[ stevka @ 30.05.2006. 08:18 ] @
Ja sam kupio EasyPIC3 od Mikroelektronike. Ali sam jos u fazi testiranja i proucavanja. Imam i klnjigu i milion nekih tutorijala skinutih sa veba. Nisam upoznat sa razlikama u odnosu na AVR-ove, ali gledajuci forume cini mi se da su u principu zahtevniji ali i sa vecim mogucnostima. Mnogi zagovaraju ideju da su PIC-ovi sa boljom podrskom na webu, forumima, besplatnim projektima,...Napominjem: ovo su posredna iskustva. Ja sam tek pocetnik u radu sa PIC-om, ali su mi jako interesantni. Sto se tice literature, naci ces svasta. Ali ti preporucujem knjigu iz Mikroelektronike PIC Mikrokontroleri. Ovo nije reklama, nego zaista utisak da je dobra, jer je uporedjujem sa mnogo raznih tutorijala. Imas na netu PIC Web-ring: http://o.webring.com/hub?ring=picmicro, gde je obilje informacija. Pogledaj sajt Japanca koji ima cudo korisnih informacija...
Nadam se da sam ti malo pomogao
[ belikralj @ 03.07.2013. 10:30 ] @
Ja sam dosta koristio AVR mikrokontrolere i mogu reci da su laki za programiranje. Imam jedan kod kuce koji sam kupio sa protostack.com a na poslu programiram jedan Atmelov ARM Cortex M3.

Neznam koliko si strucan ali AVR su koristili na mom faksu kao pocetnicki sistem. Atmel ATMEGA8 je najpopularniji za tu svrhu i dosta je zabavan.

Sta zelis da napravis? Kakav sistem?

Da li imas neke konkretne potrebe kao ADC, UART ili slicno?
[ ZAS011 @ 03.07.2013. 10:53 ] @
Auuuuu kralju, kol'ko si ti godina omašio, čitavih 7 (sedam/seven/sieben/...)