[ despotbg @ 21.04.2006. 13:42 ] @
Interesuje me kada bi se generator odneo u svemir i tamo se osovina pokrenula, da li bi se stvarala struja, mislim ako bi se u tom slučaju stvarala struja osovina bi se okretal const. pošto nema otpora sredine - dobili bi beskonačan izvor energije.
[ Not now, John! @ 21.04.2006. 13:46 ] @
Ne bi se stvarala struja. Stvarao bi se napon. Kada bi se gen. spojio na neki potrošać, potekla bi struja i energija bi se trošila na potrošaču.

(Kad će ljudi prestati da gube vrijeme razmišljajući o Perpetuum Mobile?)
[ despotbg @ 21.04.2006. 13:53 ] @
"Ne bi se stvarala struja. Stvarao bi se napon. Kada bi se gen. spojio na neki potrošać, potekla bi struja i energija bi se trošila na potrošaču."
Upravu si sad ću da ispravim

Interesuje me kada bi se generator odneo u svemir i tamo se osovina pokrenula, da li bi se stvarao napon, mislim ako bi se u tom slučaju stvarao napon osovina bi se okretal const. pošto nema otpora sredine - dobili bi beskonačan izvor energije.

[Ovu poruku je menjao despotbg dana 21.04.2006. u 14:56 GMT+1]
[ zaraza @ 21.04.2006. 14:21 ] @
nema otpora sredine, ali bi sam mehanizam stvarao otpor...
[ Shadowed @ 21.04.2006. 14:25 ] @
Ma, cak i da zanemaris to. Jeste, imas napon i ne trosis energiju (na otpor). Kul. Medjutim, ako to prikacis na bilo koji potrosac, potece struja koja stvara elektromagnetno polje koje tezi da okrece rotor u suprotnom smeru sto pruza otpor onom okretanju koje proizvodi napon i ako ne ulazes dodatnu energiju rotor se zaustavi.
[ Dark_Runger @ 21.04.2006. 14:32 ] @
Too expensive!

Project cancelled!
[ Manager @ 21.04.2006. 16:11 ] @
Heh, i da radi sve to kako si zamislio,
kako bi tu proizvedenu energiju dobacio 'dole' na zemlju?
Neki Space Dalekovod ili sta vec... ?
[ skriven.iza.laznih.imena @ 21.04.2006. 18:26 ] @
A zašto bi uopšte morao da proizvedenu energiju „dobacuje dole“? Može ona biti
vrlo korisna i u svemiru.

Inače, nemoguće, iz razloga koje je objasnio Shadowed.
[ TraktoRISTA Mato @ 21.04.2006. 23:13 ] @
To je valjda faza koju većina "intelektualaca"mora proći,stvaranje nekog Perpetuum Mobile-a na temelju nekakve genijalne ideje,i to naročitio kad nastupi neka energetska kriza,kao sad za naftu,pa se mozgovi uključe i da vidiš ideja...Svojevremeno sam i sam razmišljao o Perpetuum Mobilu,al nažalost,ali i na sreću takva je ideja kao i sve njoj slične osuđena na propast...
[ marko37 @ 22.04.2006. 12:01 ] @
Citat:
Not now, John!:(Kad će ljudi prestati da gube vrijeme razmišljajući o Perpetuum Mobile?)


Ćuti i budi srećan, dok još uopšte i razmišljaju.
Samo neka daju svoja razmišljanja ovde, onda objasniš šta ne valja, i eto... to se zove proces učenja.