[ yooyo @ 22.04.2006. 00:45 ] @
Da li neko ima iskustva sa ovom spravicom? U pitanju je mali FM predajnik za kola na koji zakacis neki mp3 player (npr. iPod) i on emituje na jednoj od 4 FM freq muziku. Muziku bi trebalo da nadjes na radiju u kolima.
Ja sam kupio ovu spravicu, ali nisam zadovoljan kako radi... Na sve 4 freq (88.1, 88.3, 88.5 i 88.7) postoje neke stanice koje emituju "krmetinu" i koje su jace od tog malog predajnika. Tek u nekoj rupi (npr, parking ispod Merkatora) moze da se uhvati signal, ali je loseg kvaliteta.

Mene interesuje, da li je neko probao ovu ili slicnu spravicu i da li funkcionise kako treba (mozda je moj primerak neispravan)? Da li postoji mogucnost da se nesto tweakuje pa da radi bolje.

yooyo

[Ovu poruku je menjao yooyo dana 22.04.2006. u 11:40 GMT+1]
[ virtualx @ 07.05.2006. 12:47 ] @
ja sam pravio te uredjaje.
to je ustvari fm predajnik male snage ,ili fm buba,prisluskivac,bezicni mikrofon.
isto sve samo drugi naziv.

pravio sam vise verzija i radili su ok.
domet je oko 100m obicno mada ide i do 500m .
znaci nakacis na ulaz audio signal i odasiljas na fm frekvenciji.

obicno nadjes neku slobodnu frekvenciju na radio skali i tu nastimas odasiljac da emituje.
ako se razumijes u gradje ,daj e -mail pa cu ti poslati semi.
[ zakivozd @ 19.08.2008. 16:55 ] @
imam MP3 auto radio predajnik FOKUS DL-608D, ali ne znam kako da namestim da pesme idu po redu. predajnik sam bira pesme i pusta ih po nekom svom redosledu i cesto ponavlja iste pesme. ako neko zna kako da ga namestim da pusta pesme po redu nek se javi. HVALA [email protected]