[ OffShore @ 24.04.2006. 13:50 ] @
http://cra.ba/bs/public-affairs/pressr/default.aspx?cid=4124

RAK DODIJELIO DOZVOLE ZA PRUŽANJE FIKSNIH JAVNIH TELEFONSKIH USLUGA



Regulatorna agencija za komunikacije (RAK) danas je, na osnovu članova 7.1, 9., 10. i 40. Zakona o komunikacijama BiH («Službeni glasnik BiH», broj 31/03), a u vezi sa tačkom 4.(b) i 4.(c) dokumenta Odluka o Politici sektora telekomunikacija BiH («Službeni glasnik BiH», broj 09/02) dodijelila nove Dozvole za pružanje fiksnih javnih telefonskih usluga firmama «T3 d.o.o.» Sarajevo, «MATEL BH d.o.o.» Sarajevo i «AirABA d.o.o.» Sarajevo.

Prethodna dozvola za pružanje fiksnih javnih telefonskih usluga odnosila se samo na domaće telefonske usluge, dok se sada odnosi na međunarodni telefonski saobraćaj i ostale postojeće tehnologije.

Generalni direktor Agencije Kemal Huseinović naglašava: »Ekonomski povoljna tehnologija, bazirana na Internet protokolu može se početi koristiti za govorne usluge. Omogućavanjem ulaska novih operatora stvoreni su uslovi za razvoj konkurencije i potpunu liberalizaciju tržišta telekomunikacija Bosne i Hercegovine, štiteći interese i stvaranje povoljnijih uslova za krajnje korisnike fiksnih javnih govornih usluga».

Dozvole su dodijeljene na nediskriminatorskoj osnovi, na period od 10 godina.


:)
[ Gojko Vujovic @ 24.04.2006. 14:02 ] @
Čestitke.

Ostaćemo samo mi u Srbiji zatucani i zaostali, međ' šljivama što bi rekao Dimković.
[ roli @ 24.04.2006. 20:42 ] @
Hm...ja imam dvojno drzavljanstvo Gojko
A SW za server sam kupio jos pre dve godine...cekajuci da se Telekom i ovi oko njega smiluju,sad nakon zavrtanja VoiP Stunt-a i VoiP Buster-a mi ostaje samo da umrezim dve maticne drzave
Dva-tri fino isplanirana linka



Pozdrav !

/mrdja


P.S. Naravno da se pridruzujem cestitkama sto i na ovim prostorima neko razmislja u opstem interesu gradjana,barem sto se toga tice
[ kacod @ 25.04.2006. 08:26 ] @
Ko su te firme, na netu sam nasao samo sajt airaba. Na koji nacin ce da pruzaju usluge ip telefonije, bezicno.....
Koje podrucje pokrivaju.
[ davidbgd @ 04.05.2006. 09:41 ] @
Jel ima neko jos neke info u vezi ove teme?