[ _ra_ @ 24.04.2006. 22:00 ] @
kako da na primer neku sliku koja je u boji kad prebacujem u crno belu, izdvojim jedan deo koji ce da ostane u boji...ne znam kako se zove to ali sigurno znate na sta mislim , da taj detalj bude onako izrazen u odnosu na ostatak slike koju cu da pretvorim u B&W ...i da , da se to ne radi pomocu MW posto njim ne mogu da selektujem bas sve detalje lepo, ustvari moze ali mnogo vremena treba pa ako postoji neka druga fora? hvala :)
[ sheep @ 27.04.2006. 10:18 ] @
napravi kopiju te slike u boji u drugi layer, na odaberi prvi i stisni ctrl+shift+u (desaturate). Sto se tice magic wanda, probaj mu odredit tolerance veci i onda probaj selektirat (igraj se malo s tim - valjda ces skuzit) a mozes probat i sa magnetic lasom.
[ Corleone @ 14.05.2006. 13:32 ] @
Vadim ovu temu iz naftalina, ali mi je isto ovo trebalo pre par dana pa sam se malo "namučio" dok sam ukapirao.

Znači, prvo se duplicira layer, onda se ide (dok je aktivan taj duplicirani layer) na Image / Adjust / Desaturate i onda uzmeš Eraser, odrediš veličinu i obrišeš na onom dupliciranom sloju gde hoćeš da se vidi boja.