[ Odin D. @ 25.04.2006. 13:20 ] @
Evo sta je problem:

Na izvesnom mestu u kome racunari rade pod Red Hatom imam pristup internetu brzinom od nekoliko desetina MB/s.
To mi dobro dodje kada downloadujem vece kolicine podataka.
Sa tih racunara podatke dalje transportujem na svoj racunar posredstvom USB flash diska (tacnije mp3 playera).
Kad utaknem mp3 player u USB port, Red Hat ga prepozna, i moze da pise i cita sa njega, ali SULUDOM brzinom.
Npr. on 128 MB sjuri na taj mp3 pleyer za par sekundi?!
Pri tome taj moj player podrzava samo protokol USB 1.0.
Zbog toga snimljeni materijal je pun gresaka koje se javljaju u transferu zbog tolike brzine.
.mp3, .wma, .pdf i slicni dokumenti izgleda prolaze bez problema, ali skoro svi .exe fajlovi imaju gresku zbog koje ne mogu da se pokrenu.
Zna li neko kako da ogranicim tu brzinu komunikacije na USB portu na neku razumnu vrednost?
Na tim racunarima nemam administratorske privilegije, vec obican korisnicki nalog.
Pozdrav.
[ IT_DooX @ 30.04.2006. 06:52 ] @
Postoji resenje medjutim ne mozes nista bez root accessa da odradish.Evo objasnicu ti pa ako hoces provali sifru za root acc ili neka ti da na 10 minuta admin root :)

Kod cele ove price jako je bitno i koji kernel ima Linux koji koristis jer ne moze kod svih kernela da se ogranici brzina USB-a.Bilo koji Linux 2.6 ako imas na masini mozes da ga limitiras.Po default podesavanjima max_sectors najbitniji faktor nase price je stavljen na 240 blokova.Nama je u cilju posto je USB 1.0 u pitanju da ga stavimo na 64 bloka ili manje.Kao user mozes proveriti na koliko blokova je namesteno ako kucas sledece
Code:
cat /sys/block/sdb/device/max_sectors

naravno ovde pretpostavljamo da ti je filesystem mountovan kao /sys a USB device kao /sdb
Kad se proveri na koliko blokova je namesten da radi USB onda bi kao root trebalo odraditi komandu sledecu:
Code:
echo 64 >/sys/block/sdb/device/max_sectors

ako zelis naravno da ga namestis na 64 bloka.Ovo je resenje tvog problema i to jedino,ali posto nemas root acc na kompovima mislim da ti ne znaci mnogo.U svakom slucaju evo ti resenje pa u zadnjoj liniji mozes i da zamolis admina da odradi ovo.Poz.
[ Odin D. @ 30.04.2006. 08:07 ] @
Hvala na detaljnom odgovoru.
Probacu za par dana pa cu javiti sta sam uradio.
Pozdrav.
[ Milan Andjelkovic @ 30.04.2006. 09:50 ] @
http://www.elitesecurity.org/tema/173819-Smanjiti-brzinu-USB