[ shule @ 25.04.2006. 13:22 ] @
Pozdrav

Skinuo sam koncert i imam problem kad ga pustim sa winamp ili win media pleyerom zvuk mi kasni za slikom.kad taj isti koncert pustim sa virtual dub sve je u najboljem redu.Znaci slika i ton su sinhronizovani.Probao sam i sa nandub binary i ista prica sve je u najboljem redu.
Ima li ko neku ideju kako bih mogao da resim ovaj problem.
Hvala svima u napred
[ manix @ 30.04.2006. 03:02 ] @
Probaj da instaliras neku noviju verziju kodeka za taj video fajl!
[ petardel @ 02.05.2006. 16:34 ] @
Ja imam isti problem, a skinuo sam sve najnovije kodeke
[ Cileinteractiv @ 02.05.2006. 16:53 ] @
Ako je zvuk kompresovan sa Lame mp3 robajte video klip da propustite jednom kroz V dub. Video-direct stream copy, audio-direct stream copy, save as avi. Vidite da li će nakon te operacije biti problema.
[ BendzaminF @ 28.05.2006. 02:01 ] @
Meni nije pomoglo.
Evo konvertovao sam neke .wmv filmove u DivX pomocu kodeka DivX 5.2.1.pro preko Smart video convertera, ali je ton postepeno isao sve ranije.
U Nandub-u sam za audio i video ukljucio direct stream copy i snimio fajl, ali ne vredi.
Podesavao sam interleaving , i uspeo da sinhronizujem kraj filma, ali je onda zvuk kasnio na pocetku,tj. poceo je nekih 5 sekundi posle videa, a program ima samo opciju da zvuk krene kasnije, dok meni treba obrnuta(a nece da prihvati negativne brojeve).

Ima li neko drugo resenje, neki program koji to moze da odradi, a da ne eksrortuje po 3 sata ko Premijer, to bi mi stvarno dugo trajalo.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 28.05.2006. 03:37 ] @
Ja sam za jedan MPEG2 fajl problem rešio tako što sam ga propustio kroz VideoRedo 2.1 Plus, i snimljeni fajl je bio 1 MB kraći, ali mi je zvuk potom radio baš kako treba.

Probaj da razdvojiš video i audio, i da posle pomoću nekog programa taj zvuk samo ubaciš u AVI divx fajl. Meni je tako uspevalo ponekad.
[ predragE @ 16.01.2007. 00:08 ] @
Imam neka predavanja u AVI formatu i kasni mi zvuk. Da li moze u nekom programu (player-u) da se rucno sinhronizuje zvuk?
[ Daniel011 @ 16.01.2007. 03:29 ] @
Ako je kašnjenje zvuka konstantno, tj. isto i na početku i na sredini i na kraju snimka, onda može to lako da se sredi recimo pomoću VirtualDub-a, kako je i rečeno u nekim od prethodnih postova: otvoriš AVI, podesiš i video i audio na Direct stream copy, a pod audio uđeš na Interleaving i pod "Delay audio track by" upišeš vreme u milisekundama za koliko ton kasni, s tim da dodaš predznak minus, pošto za slučaj kašnjenja taj broj treba da bude negativan. Sačuvaš to kao novi video fajl, tj. pod drugim imenom i to je to.

Ako, međutim, kašnjenje zvuka nije konstantno, nego se menja u toku vremena, onda je to već druga priča i prilično je komplikovano...