[ Go(R)@N @ 25.04.2006. 23:32 ] @
Zdravo ljudi!

Potreban mi je savet u vezi gore navedenog telefona, evo sta se desilo:

Upao mi je telefon u jednu kofu sa vodom a da to nisam ni premtio, jednostavno mi je spao sa farmerica, zajedno sa torbicom a bio sam u frci tako da nisam nista opazio. Nakon ~15 minuta sam registrovao da mi nedostaje telefon i krenuo u potragu i nadjem ga u vec pomenutoj kofi :(

Nije radio i ja sam ga brzo rasklopio, izvadio sam bateriju, skinuo sam plasticni oklop i sa jednim stolnim ventilatorom poceo susiti.

Zatim sam vratio bateriju i probao da upalim i nije hteo da radi, zatim sam otisao jos dalje.

U jednoj fioci sam "srecom" imao male inbus kljuceve od kojih je jedan uspeo da odvrne srafove koji drze "maticnu plocu" valjda se tako kaze za ostatak plasticnog oklopa, skinuo sam zastitne limove sa druge strane ploce i nastavio susenje.

Nakon duzeg susenja sastavio sam telefon i probao da ga upalim, displej nije zasvetleo ali sam primetio da se u predelu "maticne ploce" ispod tastature javlja toplota i konstantno raste.

Opet sam izvadio bateriju i rasklopio telefon i evo sad stoji pored mene a ja ne znam sta da radim.

Zato mi je potreban savet koji trazim od vas: da li da probam da ga malo ocistim alkoholom ili nesto drugo ako imate da predlozite ili da ga sto pre nosim u servis?

Da li neko moze da pretpostavi ako se to uopste moze pretpostaviti sta je moglo da otkaze?

Da li da probam da izvadim baterijicu koja sluzi pretpostavljam za cuvanje podataka kada je glavna baterija van telefona?

Zbog cega raste temperatura u predelu tastature? Da napomenem da je glavna baterija ispravna, nju sam proverio na drugom telefonu.

Svaki savet je dobro dosao i ja Vam se unapred zahvaljujem.

Pozdrav!
[ c.v.e.l.e @ 26.04.2006. 00:10 ] @
Kupanje telefona je cesta pojava. Ono sto si uradio je OK i tako bi trebalo raditi kad se desi da telefon upadne u vodu ili se na neki drugi nacin okvasi. Jedina stvar koja nije pametna da se radi je vracanje baterije nazad jer koliko god vi da osusite telefon ostaju kontakti u kratkom spoju ispod kola.To je i najverovatniji razlog zbog koga se greje telefon. Mozes ocistiti telefon alkoholom necemu to nista skoditi mada ti je moj savet da ga bolje odneses u neki servis da ga operu u ultrazvucnoj kadi (koju ti verovatno nemas) jer ce takvim ciscenjem prici delovima kojima ti ne mozes.
[ Go(R)@N @ 26.04.2006. 00:44 ] @
Citat:
c.v.e.l.e:mada ti je moj savet da ga bolje odneses u neki servis da ga operu u ultrazvucnoj kadi (koju ti verovatno nemas)
Naravno da nemam, ja sam samo obicni korisnik. Izmami mi osmeh na lice c.v.e.l.e i pored ove muke (mislim iznervirao sam se kad sam ga nasao u vodi)
Hvali ti u svakom slucaju.
Pozdrav!
[ cybercom @ 26.04.2006. 06:50 ] @
MIslim da bi ovaj moj post trebalo staviti u TOP temu svih podgrupa ovog foruma (a i drugih) jer se priblizavaju godisnji odmori,putovanja i dani kada mi serviseri najvise zaradjujemo .....ccccccc.
Elem opisacu postupak koju korisnik treba da uradi kada mu telefon upadne u obicnu vodu ili u slanu :

Obicna voda :

1. Skinuti bateriju,nepokusavati paliti telefon i susiti ga fenom niti kakvim prirucnim sredstvima
2. Otici u najblizi servis (ne u lokal na cijem izlogu pise "SERVIS") ali proveren i objasniti sta je bilo,vazna stavka je da nista pod milim bogom nepokusavati na svoju ruku odraditi misleci da ces ga osposobiti da radi.
3. Na kraju normalno,platiti majstoru ;-)


Slana voda :

1. Opet znaci skinuti bateriju,nepokusavati paliti telefon i susiti ga fenom niti kakvim prirucnim sredstvima i
2. Najbitnija stvar u casu obicne vode ubaciti telefon (da bi se ocistio od slane vode),drzati ga tako u njoj jedno 15-30 min,pa opet znaci ...
3. Otici u najblizi servis (ne u lokal na cijem izlogu pise "SERVIS") ali proveren i objasniti sta je bilo,vazna stavka je da nista pod milim bogom nepokusavati na svoju ruku odraditi misleci da ces ga osposobiti da radi.
4. Na kraju normalno,platiti majstoru ;-)


MIslim da sam postupke lepo objasnio,netreba puno da pitate,e a zasto ja nebi ili slicna,jednosatavno poslusajte sta sam napisao i verovatnoca da ce aparat biti popravljen je 50%.POsle bilo kakve vase intervencije je oko 1-2% kada je telefon u vodi bio.
[ Go(R)@N @ 26.04.2006. 10:56 ] @
OK, slazem se da tema ode u TOP ili FAQ ukoliko ne postoji vec jedna takva slicna, s tim da neko od moderatora malo izmeni naziv teme.
Poslusacu savet i odnecu aparat u servis, ali me interesuje jedna stvar. Da li mi mozete reci iz iskustva kolika je sansa da mi podaci iz telefona ostanu ocuvani? Prvenstveno mislim na brojeve telefona, neke privremene "note" potsetnike i sl.
Znam da to varira od vrste defekta ali eto interesuje me.
Hvala jos jednom!
Pozdrav!
[ skymobile @ 26.04.2006. 13:39 ] @
Postoji sansa da ti ostane u telefonu sve sto si imao, ali nemoj da se nadas previse, cisto da se ne bi razocarao
[ drgrga @ 26.04.2006. 18:41 ] @
@cybercom

Svaka cast !!!


Samo da dodam moje iskustvo: Najlakse se vrati u zivot telefon koji je jos uvek mokar a pri tom mu skinuta baterija odmah,a najteze ili nikako aparati suseni FENOM ili razno-raznim kucnim varijantama......
[ cybercom @ 27.04.2006. 19:01 ] @
@drgrga

E moj drug,koliko sam ih se nagledao posle vode bog ce samo znati,a zbog likova koji donesu telefon smocen sam i stavio na sredini servisa,da za telefone posle kvasenja nedajem nikakvu garanciju samo zato sto ama bas svaki kaze : "Ali majstore on je radio 2 nedelje posle kvasenja"!?#$%@#

Kada bi samo procitali moj post,svima bi bilo mnooooogoo lakse i zivot bi nam bio barem malo lepsi.

@Go(R)@N

citat :

"Zbog cega raste temperatura u predelu tastature? Da napomenem da je glavna baterija ispravna, nju sam proverio na drugom telefonu."

- Zaboravi na podatke tebi je verovatno crkao UPP ili UEM cim se greje,tako da posle bilo kakve intervencije mora da se flesuje telefon,tako da buy buy podatci !

P.S. I pre neki dan sam postavio jedno pitanje a i sada cu : Aman ljudi zasto bitne stvari drzite u aparatu,koji ce Vam k**** to.
[ Go(R)@N @ 27.04.2006. 23:21 ] @
Znaci nista od "podataka" ma nisu to neki bitni podaci, nekoliko internet adresa koje sam upisao kroz pricu sa prijateljima cisto da ih pogledam, ali eto malko mi zao, brojeve telefona sam cesto kopirao na SIM, sem nekoliko zadnjih.
Eh majstore kamo srece da je on radio 2 nedelje posle kvasenja pao mu je mrak u momentu
Nisam jos odneo telefon na opravku, nemam vremena.
Kontam da mi je otkazao neki integralac ili sta su vec UPP i UEM
Hvala majstore!

E da, nemoj se puno nervirati zbog nestrucnosti musterije, znas kako kazu "musterija je uvek u pravu"
Salim se bre!
'Ajd' pozdrav, ziv bio!