[ rale2rale @ 26.04.2006. 09:23 ] @
imam novu nokiu 6030 i imam problem da podesim wap i gprs, na telekomov mondo portal, jer je isti podešen na hrvatski t-zones.hr, koji pojma namam kako se tu našao s obzirom da je novi telefon kupljen u beogradu u prodavnici.
moje pitanje je kako da skinem ovaj hr i stvaim telekomove parametre, već sam probao neke opcije ali ne dozvoljava da se obriše ovj t-zones.hr
[ Indzilir @ 03.05.2006. 07:43 ] @
To sto si telefon kupio nov u nekoj prodavnici u beogradu ne znaci da nije skinut s neke (u ovom slucaju hrvatske) mreze. Tesko je ovde naci telefon koji nije odnekud skinut. U stvari nije tesko samo treba odvojiti vise novca i otici kod ovlastenih uvoznika pojedinih marki i gotovo
Ako ne mozes da izbrises taj hrvatski gprs account ( sto je cest slucaj) ti jednostavno kreiraj novi personal configuration.
Kad ga kreiras onda ides na activate personal config settings u svim aplikacijama i to je to. Ako telefon blokira otvaranje novog naloga obrati se onom ko ti ga je prodao i trazi da ti resi problem.
Uostalom nemoj se previse vezivati za tu djuntu - ako pokusas bilo sta vise s njim usledice razocarenje.
Sa minioperom zaglavljuje jer nema dovoljno radne memorije, sa njegovim browserom ni ne pokusavaj da bilo sta otvoris sem wapa. Konekcija s racunarom je tek razocaranje. Ono sto lici na usb konektor nije usb nego ko zna sta. Kad kupis usb kabl sa datakitsa videces da se kaci ispod baterije sa tri pina i da ga nokia pc suite ne podrzava kao vid konkcije.
Uostalom da telefon ista valja za bilo sta sem razgovora i smsa i nokia bi ga bolje podrzala.
Ja sam moj trampio za sonierikson z1010 uz moju doplatu od 5000 din i nisam zazalio...
[ rale2rale @ 04.05.2006. 08:27 ] @
hvala, na odgovoru, u suštini mi i treba za sms i pozivanje, pre ovoga sam ima isto nokiu 3100, ona je bila ok, međutim ovaj ima i radio konekciju tako da, je to jedan plus u vožnji gsp. mada me nerviraju dugmići tačnije plastika koja se i suviše čuje za razliku od gumenih na 3100, još jednom hvala