[ kopra88 @ 26.04.2006. 11:39 ] @
CAO svima kupio sam bezicni telefon panasonic kx-tcd300.
telefon je u boji ima mnogo opcija koje trenutno obicni telefoni nemaju.
Ima opciju za SMS poruke pa me zanima da li je to moguce u nasoj zemlji i kako podesiti parametre, sta treba uraditi da bi mogao da posaljem SMS sa mog fixnog telefona?
[ gojnik @ 27.04.2006. 09:59 ] @
Mislim da je o sms-u sa fiksnog jos preambiciozno govoriti posto dobro znamo ko nam je provajder telekomunikacionih usluga..
[ Lord_Master @ 06.07.2006. 10:27 ] @
Kao sto rece covek ispred mene... Sad za sad nema nista od toga
[ Dejan Krstic @ 20.07.2006. 08:19 ] @
Svasta.... pola Srbije jos nema ni poziv na cekanju na fiksnim telefonima a on hoce SMS..... ;)
[ zmaj_m @ 26.07.2006. 23:04 ] @
Imas broj 9813 to je telekomov call centar pa njih pitaj za sve mogucnosti
[ gojnik @ 27.07.2006. 10:22 ] @
Citat:
SMS sa fiksnog

„Uvešćemo uskoro SMS i MMS preko fiksnih ISDN telefona. Takođe, uvodimo web govornice, planiramo da postavimo stotinak takvih govornica po Srbiji naredne godine. One će imati i slot za kreditnu karticu, tako da će se time omogućiti veliki broj veoma interesantnih servisa. Znači i oni koji nemaju kod kuće računar moći će da koriste internet servise, na primer, kupujući ulaznice preko interneta."


http://www.vreme.com/cms/view.php?id=428403


Hehe, uskoro.
[ agasoft @ 27.07.2006. 13:06 ] @
> hahahahahahahahahahaha. za dvadeset sedam godinica.
[ SqlByte @ 27.07.2006. 13:35 ] @
Web govornice... hehe zvuchi extra, mozhda to moji unuci i dozhive.. ko zna :P

A i ja mislim da iam isti takav Panasonic :) Znachi samo ko ima ISDN moci ce da koristi tu uslugu ? a shta ce onima koji nece ISDN ... hmmm
[ nikola87 @ 27.07.2006. 17:48 ] @
ne moze ni sa ISDNom...
[ waikiki @ 17.12.2006. 23:16 ] @
Evo telekom nudi telefone koji imaju SMS opciju. Da li to znaci da ce uskoro moci da se salju poruke preko ISDN..
[ puska @ 19.12.2006. 21:51 ] @
nemora to nista da znaci, jednostavno je takva ponuda, a za SMS preko fixnog cemo se nacekati, bar su tako meni rekli kad sam uzimao ISDN sa sve telefonom koji podrzava SMS :)
[ ns_hektor @ 03.02.2007. 09:53 ] @
Koliko ja znam, u Hrvatskoj ova usluga funkcioniše već dve godine. Od operatera može da se nabavi aparat ili može korisnik sam da ga kupi. Ako nekog baš zanimaju detalji, u nastavku dajem link

http://www.t-com.hr/privatni/telefon/dodatne/halo/kucni_sms.asp
[ Srafciger Krstas @ 04.02.2007. 21:43 ] @
Jaoj bre, al ste vi optimisti, pa pole Srbije se jos bije sa dvojnikom oko veze. Ali sam nesto nacuo da ce ta usluga uskoro biti dostupna, odmah po dolasku konkurencije (citaj za 10 godina).



[Ovu poruku je menjao bakara dana 02.06.2007. u 22:33 GMT+1]
[ COTS.Dreadlord @ 05.02.2007. 18:18 ] @
Citat:
Srafciger Krstas: Jaoj bre, al ste vi optimisti, pa pole Srbije se jos bije sa dvojnikom oko veze. Ali sam nesto nacuo da ce ta usluga uskoro biti dostupna, odmah po dolasku konkurencije (citaj za 10 godina).



Chovek je sve reko...

[Ovu poruku je menjao bakara dana 02.06.2007. u 22:33 GMT+1]
[ milovank @ 29.05.2007. 21:50 ] @
U Federalnom dijelu Bosne tj. BH Telecom nudi tu uslugu vec godinu dana, mislim, ali je ograniceno slanje SMS samo u okviru njihovog provajdera fiksnog i mobilnog. Znaci nema slanja ni primanja sa ostalih mreza. Ima i besplatna provjera stanja SMS-om
[ kostas_bgd @ 16.06.2007. 00:37 ] @
Pa, postoji usluga i u Hrvatskoj, mislim čak tri-četiri godine.
[ waikiki @ 04.07.2007. 22:05 ] @
Uputio sam mail na [email protected] sa pitanjem kada ce telekom omoguciti SMS i MMS uslugu, i dobio odgovor sledece sdarzine:

Poštovani,

usluge slanja SMS i MMS poruka još uvek nisu omogućene u fiksnoj telefonskoj mreži.Uvođenje navedene usluge je u planu o čemu će korisnici biti blagovremeno obavešteni.
S poštovanjem,
DIREKCIJA ZA USLUGE
Sektor za brigu o korisnicima
11000 BEOGRAD, Dubrovačka 35
Telefon
9813
Mail
[email protected]
www.telekom.yu

[ DusanSukovic @ 13.07.2007. 16:53 ] @
Citat:
Uputio sam mail na [email protected] sa pitanjem kada ce telekom omoguciti SMS i MMS uslugu, i dobio odgovor sledece sdarzine:


Zaprepascujuca cinjenica je da su ti uopste odgovorili, mozda se mijenja ganitura rodjaka i poznanika u firmi (Izbori bili).

[ thugmone @ 14.12.2007. 21:06 ] @
hahahaa... veoma interesantno :) sms u srbiji preko fiksnog!!! :)
cuo sam da to ima samo u koreji i irskoj
[ webex @ 14.12.2007. 21:48 ] @
Citat:
thugmone: hahahaa... veoma interesantno sms u srbiji preko fiksnog!!!
cuo sam da to ima samo u koreji i irskoj


U Hrvatskoj funkcioniše već više od 2 godine... loše si čuo
[ vladavs @ 27.11.2009. 19:31 ] @
Hm, sada kada je raspisan tender za drugog provajdera, valjda će Telekom ekspresno da uvede i ovu uslugu!
Verujem da se u zadnje vreme sigurno ne radi o tome da nema tehničkih uslova (jer je masa centrala u Telekomu prilično tehnološki savremeno), tj. čini mi se da im to jednostavno nije bilo interesantna tema...

Ono što mi nije jasno je da li moram da imam ISDN liniju da bi ovako nešto moglo da funkcioniše (sa tehničke tačke gledišta) ili može i preko "obične" linije. Kao laiku, čini mi se da bi trebalo da može i na "običnoj" liniji jer masa telefona podržava SMS funkcionalnosti. Možda grešim...!?