[ djmrky @ 26.04.2006. 14:11 ] @
planiram da kupim neki mp3 player u skoroj buducnosti, pa me zanimaju neke stvari ili eventualno iskustva ljudi.

znaci, u varijanti su mi Sony, iPod, mozda Creative
gledao sam sonijeve modele (znam da su iPod-i i ovi drugi dosta stariji na trzustu, ali nekako volim sony) i nasao konkretan interesantan model NW-A3000 (20GB hdd). Procitao sam gomilu review-ova i dosta ga hvale svugde. Ono sto mi nije jasno konkretno (i prvenstveno, to je podatak koji bih voleo da dobijem iz necijeg iskustva) je sta znaci u svim ovim review-ovima kad kazu da je softver ocajan. Spominje se svugde i da "ne moze da se koristi" nijedan drugi softver. E sad, nije mi bas najjasnije da li se svi ti komentari za los softver odnose samo delove softvera za kupovinu muzike (kao iTunes), pa oce da kazu da u tom delu nije dobar (sto je naravno za ove nase prostore nevazno) ili generalno ne moze da se prebaci bilo kakva muzika bez tog softvera. I jos kazu svugde kako traje JAKO dugo prebacivanje muzike na uredjaj. Ni to mi nije bas najjasnije zasto. Konkretno, mene zanima jel moze on da se koristi kao najobicniji usb drive i da se na odredjeno mesto iskopiraju fajlovi i sve to da "svira" ok (kao sto radim sa svojim fotoaparatom (bez nekih tu sonijevih softvera). Kazu ponegde kako ljudi "koji se bolje razumeju" u racunare ce moci da zaobidju softver, samo sto ja ne znam da li su time mislili na one koji znaju sta je fajl i direktorijum tj. da li su to ti "koji se bolje razumeju".

Dobrodosli su i svaki drugi komentari i saveti u kupovine mp3 plejera, bitno mi je samo da ima memoriju vecu od 4-5GB (naravno da u tom slucaju moze da se prenosi na njemu bilo sta)

Hvala unapred!
[ svarog84 @ 30.04.2006. 17:31 ] @
I ja sam bio u slicnoj dilemi pre jedno 2 godine i odlucio se za iriver h340, 40gb 1,8" hard disk, 260k kolor ekran, radio, pusta sve formate. I dan danas mislim da je bez konkurencije i sto je meni bilo najvaznije ima dosta kvalitetniji zvuk u odnosu na iPod, Zen...Pogledaj na www.compland.co.yu za pune specifikacije
[ djmrky @ 01.05.2006. 19:52 ] @
hmmm.....
na sajtu kaze:

"Poslednje izmene u cenovniku:
12.11.2005."

i jos

"...prodavnica u Novom Sadu je zatvorena..."

ajoj...R.I.P. CL

[ kraken01 @ 03.05.2006. 18:16 ] @
Ako te zanima iriver idi na prodavnicu complanda: http://www.pyramid.co.yu/ Oni redovno azuriraju sajt. Mada sudeci po opisima na netu ja nameravam da vidim da li kod nas moze negde da se nadje sony 3000 ili da ga uvezem iz inostranstva.
[ svarog84 @ 04.05.2006. 06:27 ] @
Nemas pojma koliko sam se ja te skenjao sto su ga zatvorili, kod njih sam kupio 2 plejera, zvucnike i joypad! Sve u svemu jedna od prodavnica sa najboljom ponudom plejera i periferija kod nas. A sve te cene koje su upisane i dalje vaze. Za h340 je ista cena kao kada sam ga i ja kupio, samo su dodali PDV. Ja ga kupio pre uvodjenja :)
[ ansev @ 28.05.2006. 01:42 ] @
Ja sam skoro uzela Sony i veoma sam zadovoljna!
Poz!