[ codec-M @ 26.04.2006. 18:05 ] @
Za pocetak molim moderatore da prebace ovu temu gde joj mesto pripada (Ako pripada igde) :).
Problem je sledetji .. outpost network activity je poceo da blokira bilione dolazecih konekcija itd nod32 je nasao par virusa kojih nije mogao da obrise i postao je prakticno bezkoristan .. probao sam avast , bitdefender sve sa svezim zakrpama i nije nesto puno pomoglo. Nakon kraha sistema (usporen rad iako je procesor activity bio normalan) formatiro sam c: i instalirao sve ponovo. Prilikom prve konekcije sve je bilo uredu i onda nakon druge ..trece evo novih problema. bitdefender je obrisao par wormova ili virusa iz mirc direktorijuma i to je sve ..skenirao sam i sa spybot search&destroy , trojanhunter , nod32 (koji je postao krs) i virusa nema ali me muci aktivnosti koje mi outpost prikazuje a koje bogami osacam i kad se igram na netu npr..! Pitanje je ako neko zna kako da ovo resim tj kolko ja kontam ja imam neki bot preko koga me ovi zasipaju raznim glupostima? Sledece je ako neko zna sta sve da blokiram u outpostu da me ovakve gluposti ne bi davile ...
Evo okacio sam dva print screen-a. Prvi je prilikom konektovanja a drugi nakon sat vremena ili slicno rada.


[ mulaz @ 26.04.2006. 19:12 ] @
ne brini.. sve je ok.. to su portscani ili slicno.. problem je akd vidis mnooogo paketka sa jednok ip-ja.. ili mnooogo paketica na tvoj kompjuter koji dolaze vrlo brzo.. to sta je kod tebe je sasvim obicno

za AV koristi karpersky av

btw, dok sam jos imao honeypot.. imao sam preko 50 pokusaja konekcije na dan.. i to na te otvorene porte.. ne samo kao portscan koji propali milijone ip adressa
[ codec-M @ 27.04.2006. 09:56 ] @
Ne znam kolko je to normalno .. toga pre nije bilo
Danas je jos gore stizu milioni tih kako da ih nazovem... sa raznih ip adresa i raznih portova na moj ip i local port 32459 a uotpost im sve "allow activity" .. a ne moze da se break connection kao pre (znaci sve je plavim kao dozovoljeno) .
U svakom slucaju hvala na odgovoru , probacu i taj kav.
[ mulaz @ 28.04.2006. 17:20 ] @
da nemas mozda uTorrent instaliran i pokrenut?
[ codec-M @ 28.04.2006. 19:57 ] @
Imam utorrent ali retko ga koristim .. pokrecem uttorent.exe ..nije instaliran (whatever) :) Jel moguce da je on uzrocnik?
[ mulaz @ 29.04.2006. 09:40 ] @
amm.. cika google kaze da je to port koji koristi uTorrent.

ti sigurno pokrenes uTorrent, dodjes na seed/peer listu na trackeru.. zatvoris torrent, a ostali peerovi jos uvek hoce da se kace na tebe.. i tako tebi firewall to sve kaze :)
[ codec-M @ 29.04.2006. 10:38 ] @
Jel ima spasa , kad quitujem da nestanem ? :)
[ mulaz @ 30.04.2006. 00:33 ] @
pa... neko vreme ne :) al nema veze.. nije ti to stetno.. iskljuci reporting i gotovo ako smeta
[ codec-M @ 30.04.2006. 09:53 ] @
tnx !