[ magnus @ 26.04.2006. 19:08 ] @
Pokušao sam sinoć da se registrujem kod VoipBuster, a nešto kasnije i kod njegovog derivata InternetCall-s i u oba slučaja sam dobio neki Registration error -19.

Jel zna neko da li su ti sistemi još aktivni? Ako neko ima već registrovan nalog, mogao bi da proba da li može da se loguje.

Tnx.

p.s. Zanimljivo da ova dva servisa za free imaju različite zemlje. Pretpostavljam da je fora da se pretplatite na oba/više njih, a oni vam uzmu onih 10€ depozita ako ih ne potrišite za 90 dana.

[ zmanojlovic @ 30.04.2006. 22:05 ] @
Jedino sto radi trenutno to je voice komunikacija izmedju usera. Moja pretpostavka je da je firma VB u dubiozi.
[ whitie2004 @ 01.05.2006. 07:51 ] @
Oni se trude da izgleda da ih neko drugi ometa i blokira neke portove. Prica koja lako prolazi na istoku Evrope i kod drugih mladih demokratija. A u stvari: pomocu njihovog programa ili preko SIP konekcije - ne ide; probate taj isti SIP preko britanskog proksija - sve je OK. Same adrese potrebne za povezivanje je dao njihov moderator, tako da su oni cisti. A to sto svaki stoti korisnik zna da postavi SIP - to je druga prica ... ;-)

I ranije su bili poznati po sumnjivom poslovanju, a sa ovom prilikom su potvrdili da ce biti jos problema u buducnosti. Svako poslovanje sa ovom firmom mozete smatrati golom lutrijom i tako se ponasati. Treba reci da niko nije pominjao problem sa prodajom brojeva kretitnih kartica sto je uobicajena praksa kod ovakvih firmi. Izgleda da nemacka teritorija stiti od takvih namera, ali opet ....


[ deki45 @ 01.05.2006. 10:15 ] @
Meni nije OK kada idem preko britanskog proxy-ja...Uspostavi vezu ali nema nikakvog zvuka...vidim da se jos ljudi zali na to
[ magnus @ 01.05.2006. 20:06 ] @
Citat:
whitie2004: Oni se trude da izgleda da ih neko drugi ometa i blokira neke portove. Prica koja lako prolazi na istoku Evrope i kod drugih mladih demokratija. A u stvari: pomocu njihovog programa ili preko SIP konekcije - ne ide; probate taj isti SIP preko britanskog proksija - sve je OK. Same adrese potrebne za povezivanje je dao njihov moderator, tako da su oni cisti. A to sto svaki stoti korisnik zna da postavi SIP - to je druga prica ... ;-)

I ranije su bili poznati po sumnjivom poslovanju, a sa ovom prilikom su potvrdili da ce biti jos problema u buducnosti. Svako poslovanje sa ovom firmom mozete smatrati golom lutrijom i tako se ponasati. Treba reci da niko nije pominjao problem sa prodajom brojeva kretitnih kartica sto je uobicajena praksa kod ovakvih firmi. Izgleda da nemacka teritorija stiti od takvih namera, ali opet ....


Šteta. Imali su baš ekstra tarifu za Srbiju.

Ima li neka dobra alternativa ovome. SkypeOut je i dalje skuplji nego zvanje sa našeg mobilnog.



[Ovu poruku je menjao magnus dana 01.05.2006. u 21:06 GMT+1]
[ magnus @ 01.05.2006. 23:56 ] @
Elem, uradio sam i malu analizu ovog VoipBustera i pronašao sam da su sledeći VoIP provajderi u stvari jedan te isti:

www.12voip.com
www.cheapvoip.biz
www.internetcalls.com
www.internetcalls.net
www.poivy.com
www.sipbuster.com
www.sipbusters.com
www.sipfoon.com
www.spk2.com
www.spk2.net
www.telbo.com
www.voicebuster.com
www.voicebuster.net
www.voicebusters.com
www.voicebusters.net
www.voipbuster.com
www.voipcracker.com
www.voipcracker.net
www.voipdiscount.biz
www.voipdiscount.info
www.voipdiscount.net
www.voipdiscount.org
www.webcall.biz

Source:

http://www.domaintools.com/rev...mp;hostname=www.voipbuster.com