[ igorsa @ 10.12.2002. 19:04 ] @
Da li neko zna sa kojim programom mogu da napravim 3D prikaz svoje sobe pomocu slika sva 4 zida. Da mogu da se krecem pomocu dugmica gore, dole, levo, desno.
[ Reljam @ 10.12.2002. 19:09 ] @
Koliko ja znam, ne postoji, mada ima nesto slicno gde je potrebno da ti rucno zadajes temena objekata, a vidis sliku scene (u praksi izgleda kao UVW unwrap u 3DSu).

E sada bi bilo dobro da neki moderator premesti ovu temu u recimo Grafiku :)
[ neutrino @ 25.12.2002. 12:41 ] @
Pronađi program koji se više ne pravi i niko ga više ne prodaje. al ti se snađi.

zove se CANOMA.... strawa je i lajkl je za korištenje a rezultati su stvarno ok. čak verovatno može da ti istera završen fajlkoji ćešp ti još malo urediti u Meta Stream formatu koji je tošto želiš u najboljem slučaju.
[ Adnan Hajdarevic @ 15.01.2003. 17:22 ] @
Citat:
Reljam:
Koliko ja znam, ne postoji, mada ima nesto slicno gde je potrebno da ti rucno zadajes temena objekata, a vidis sliku scene (u praksi izgleda kao UVW unwrap u 3DSu).

E sada bi bilo dobro da neki moderator premesti ovu temu u recimo Grafiku :)


ej postoji jedan program u kojem ubacujes stvari i onda setas po kuci , ja mislim da je bio na jednom Vidi CD-u
[ MAD-MAX @ 15.01.2003. 23:15 ] @
Znam sigurno da postoji program kojim mozes uraditi isto kao ono u Encarti kad si recimo i Grand Kanjonu i mozes da se okreces gde hoces, ili kao na BMW-ovom sajtu. Samo za to ti treba malo vise od 4 slika. Stvarno sam zaboravio kako se taj prog zove (bio je opis u Svetu Kompjutera pre vise meseci ili godina:)) ali naci ces ga, ili nesto slicno, na google-u ili idi na download.com ili na pcworld.com.
[ silvereye @ 16.01.2003. 01:51 ] @
jedna od opcija je i quicktime vr. napravish kocku, zalepish na njene unutrasnje strane fotografije zidova sobe (ako te vec mrzi ili ne znash da modelirash zasebne objekte iz sobe) i to je to
[ mika @ 17.01.2003. 14:49 ] @
Mislim da ono što tebi treba jeste panorama. Dakle potrebno je da nizom slika obuhvatiš svih 360 stepeni svoje sobe, dalje da to obradiš u nekom programu za panoramu i rezultat izvezeš u QuickTime. To je najjednostavniji način, jedino što ti treba je foto-aparat i stalak na koji ćeš da ga staviš i da rotiraš aparat jer bez stalka nikako nećeš moći da uklopiš slike.

Ajd.
[ neutrino @ 18.01.2003. 16:26 ] @
Jieee , ne slusate me... pa kome ja govorim? :)

Canoma... za grubu osnovu.... max za doterati. MTS* za export.

*Meta stream plugin.

Kakav bre bedni Quicktime?