[ max86 @ 29.04.2006. 11:17 ] @
Ovako, zheleo bih da kuci napravim neshto poput mini tv stanice, da napravim recimo neku playlistu sa video fajlovima i da izmedju njih ima nekih prelaza, da u realtime-u mogu da menjam shta ce se deshavati na tv-u. Potreban mi je neki dobar program za to... Bilo bi dobro i ako postoji neki program da nalepim neki logo... Trazhio sam po netu, ali se nisam snashao. Zna li neko za dobro softversko reshenje za ovakve stvari?
[ vuxigalija @ 29.04.2006. 12:49 ] @
Meni treba nesto slicno,treba mi soft da kada povezem graficku sa tv-om mogu kucati neka na primer obavestenja i tako to a da pri tom stavim i neki logo i sliku za pozadinu,pustim i muziku,ali mi je neophodno i da vidim to na monitoru kako bih ukucavao text i slao ga na tv...
[ Misa_exclusive @ 29.04.2006. 15:28 ] @
To što vam treba možete uraditi u bilo kom ozbilnom editing programu (Premiere, edius..).
E, da bi to moglo uzivo da ide i da sve to što postavite u projektu ide u realnom vremenu, bez renderovanja, potrebna je rel time kartica tipa Matrox ili Canopus. Na taj način funkcioniše i slanje slike u etar na TV stanicama, naravno, u kombinaciji sa mixetama.
[ manix @ 30.04.2006. 03:01 ] @


Citat:
#1132372/vuxigalija: Meni treba nesto slicno,treba mi soft da kada povezem graficku sa tv-om mogu kucati neka na primer obavestenja i tako to a da pri tom stavim i neki logo i sliku za pozadinu,pustim i muziku,ali mi je neophodno i da vidim to na monitoru kako bih ukucavao text i slao ga na tv...


Za to sto ti hoces najbolje je da nabavic soft. Scala Info Channel 3 ili stariju verziju ScalaMM za taj program nije potrebno nikako renderovanje ali nije bas namenjen za pustanje video sadrzaja mada moze i to!
[ max86 @ 05.05.2006. 16:08 ] @
Ima li negde download tih programa, makar demo? Googlao sam i nisam nashao ni jedan od gore navedenih...
[ pavlebo @ 12.05.2006. 21:46 ] @
PlayBox, AirBox bugarski program, trazi Matrox karticu, MPEG2
[ Cileinteractiv @ 15.05.2006. 15:02 ] @
Na sledećem liku ima nekih hardversko-softverskih rešenja za profi broadcasting http://www.elegra.co.yu/sachargen.htm
[ max86 @ 29.05.2006. 18:16 ] @
Postoji program projectigi koji lepi prevod realtime. Siguran sam da postoji program koji lepi sliku na isti nachin, ali nisam ga nigde nashao. Ako neko yna ya tako neshto, molim vas neka javi...