[ Jezdimir Lončar @ 29.04.2006. 17:04 ] @
Pravio sam, probavao sam nema sta nisam radio ali nema onoga sta mi treba pa reko da potrazim pomoc od ljudi sa ES-a.
Naime, posto nijedan Web hosting control panel ili ne radi na shared hostingu ili je suvise los ili ne moze da pravi MySQL baze ili nesta slicno.
Znaci ako znate neki control panel ...
• koji Moze da radi na Shared hostingu
• kojim Moze da se ogranici prostor i bandwitch korisnika
• koji se integrise sa CPanelom
• kojim user moze sebi da dodjeli MySQL bazu
• Koji ima Administraciju dobro uradjenju i fin design

molim vas da postujete link ovde.
Znaci ja sam vec pretrazio sve sajtove sa skriptama, Googlo-sam itd. itd... Ali da je bilo rezultata ne bih sad ovde vama pricao sve ovo i trazio pomoc.
Ali da je to sve ne bih ovaj topic postavio u ovom forumu.
Ako ne znate gdje da skinem ovakav Control Panel onda pogledajte ovo dolje...
Ja sam mislio ako ne nadjem odgovarajuci CPanel za korisnike da sam pravim neki. On bi trebao da sadrzi minimalno sledece elemente:
• Da radi na Shared hostingu
• Da se integrise u CPanel
• Da user sebi moze da doda MySQL bazu
A za ostalo bih se ja pobrinuo.
Znaci, glavni problem bi bio: kako korisnik da sebi doda MySQL bazu?Ako znate recite mi i kako da ga integrisem sa mojim CPanelom?
I znaci sta jos:
– URL do ulaska bi bio: http://www.jezdo.net/users/ i tu bi se svi korisnici logovali. Ali kada se recimo user 'Janko' registruje, on bi samo sebi mogao da doda bazu a ne svakome. Znaci ako nekome nije jasno pitanje evo na sta sam mislio: Kako svaki user samo sebi da doda MySQL bazu ili nesta slicno a ne svakome ostalom useru?To bi bio neki moj problem sto se tice CPanela.
Glavna pitanja ako neznate gdje da nadjem vec postojeci CPanel su:
• Kako korisnik da sebi doda MySQL bazu?
• Kako da moj Control Panel integrisem sa CPanelom koji mi je dao hosting provajder ( CPanel )?
• Kako svaki user samo sebi da doda MySQL bazu ili nesta slicno a ne svakome ostalom useru?


Znaci prvo ovo da rijesimo ove osnove pa onda ako ovo odradimo pricacemo o prosirenjima. OK?
Hvala u naprijed,
Jezdimir Loncar
[ SmilieBG @ 29.04.2006. 21:24 ] @
Hmz... nekoliko stvari je tu nejasno :)

Pre svega, ako vec imas cPanel, zar u njemu nije moguce kreirati korisnike?
Jesi li ogranicen na cPanel? Jesi li reseller koji ima za sebe cPanel, a zeli ostalim korisnicima da ponudi kreiranje baze?

Mnogo toga je meni tu nejasno :(

Generalno recimo alatka tipa PHPMyAdmin, moze da se podesi, da svaki korisnik pravi baze samo za sebe... Prema tome, ako instaliras phpmyadmin, on ce ti resiti tvoja 2 od 3 glavna pitanja ;-)

Poz,
Sale
[ Jezdimir Lončar @ 30.04.2006. 19:27 ] @
Resailler nisam, a da jesam ne bih trazio cPanel za svoje korisnike jer bi vec imali cPanel pravi.
Sto se tice baza i phpMyAdmina nisam root user na serveru (nisam cak ni resailler)pa kako onda da pristupim nekvim takvim stvarima. phpMyAdmin ima ali se njemu moze pristupiti samo kroz Cpanel i to samo ja a posle ne mogu da se izlogujem a nema potrebe da se ulogujem jer kad kliknem na link u Cpanelu on me automatski ubaci. Nemam 'privilegije' da kreiram MySQL bazu kroz phpMyAdmin.
U cPanelu dajem subdomain,FTP,MySQL bazu itd. ali korisnik kad mu zatreba baza ili kad hoce nesta da promjeni vezano za svoj nalog ne moze bez mene.
Ako mi niko ne pomogne... Veze nemam sta cu
[ SmilieBG @ 30.04.2006. 21:46 ] @
Napravis malu formicu gde ce korisnik da zatrazi svoju bazu. Instaliras phpmyadmin na server (toliko valjda mozes?) i nakon toga, korisnik se loguje i pravi baze po volji... Ne znam sta ti tu nije jasno?

Poz,
Sale
[ Jezdimir Lončar @ 01.05.2006. 17:37 ] @
Pokusao sam sa instalacijom phpMyAdmin-a ali on se poistoveti sa phpMyAdmin-om koji dodje u cPanel (moj control panel), tako da mi ostaje da nesta drugo smisljam...
[ SmilieBG @ 01.05.2006. 18:41 ] @
Zar ne mozes negde drugde da ga instaliras, tipa domen.com/users/phpmyadmin ili napravis subdomen: usersphpmyadmin.domen.com or whatever? Definitivno je tehnicki moguce imati vise od jednog phpmyadmina na serveru / pod jednim domenom...

Poz,
Sale
[ Jezdimir Lončar @ 01.05.2006. 19:19 ] @
Ne znam... Ja sam probao da ga instaliram na localhostu na 5 razlicitih lokacija i svugdje je bio isti... S tim sto sam imao root privilegije da kreiram korisnicke naloge itd.
[ SmilieBG @ 01.05.2006. 21:54 ] @
Pa da, to je to :)

Instaliras tako jedan komad, zatim napravis jednu stranicu gde korisnici mogu da se prijave za mysql bazu, a phpmyadmin podesavas da autentikaciju radi na osnovu naloga u bazi...

Na taj nacin, svaki novi korisnik ima pristup bazi, moze da pravi nove baze i vidi samo svoje baze...

Tako, da i dalje - ne znam sta nije jasno :|

Poz,
Sale
[ Jezdimir Lončar @ 07.05.2006. 19:00 ] @
Nema linka za kreiranje odobrenja. Link treba da se zove Premissions ali ga nema.
[ Jezdimir Lončar @ 20.05.2006. 18:51 ] @
Treba mi neki control panel za shared hosting znaci da vidim samo kako mogu da omogucim userima da prave DB... Mislim.. Jednostavno...
[ crews_adder @ 20.05.2006. 20:41 ] @
Osim samog proizvodjaca kontrolnog panela:

http://www.swsoft.com/en/products/plesk8/demo/
http://www.psoft.net/h_sphere_demo_page.html
http://demo.cpanel.net:2082/login/?user=demo&pass=demo
http://interworx.com/products/iworx-cp/demo ,

cesto i sam web-host nudi Demo pristup kontrolnom panelu.

Na http://www.demodemo.com/hostingtutorials.html mozes naci i video tutorijale.

[ SmilieBG @ 21.05.2006. 08:30 ] @
Cekaj, instaliras poseban phpMyAdmin, imas root privilegije - a nemas Privileges?

Slika 1 - Ovako treba da izgleda kada si ti root.

Zatim, slika 2 - prikaz privilegija;

Slika 3 - pop up screen, koji phpMyAdmin 'sam' napravi kada mu se pristupa, a korisnici definisani na slici 2 imaju pristup (unesu na slici 3 svoj user i pass).

Jedino sto tebi preostaje, jeste da napravis malu, pomenutu formu, gde ce korisnik da zatrazi bazu i nakon sto je to uradio ima direktno pristup phpMyAdmin-u... Ta forma uzima username, pass i ime baze, napravi bazu, doda korisnika i dodeli mu privilegije. Sve to moze preko PHP-a.

Prosto - da prostije biti ne moze :)

Poz,
Sale