[ random.crash @ 30.04.2006. 11:10 ] @
Poceo sam da ucim HTML i CSS pre oko 6 meseci. Citajuci tekstove Zeldmana, Mejera, Stjuarta i Boumana sam najvise naucio. Sve sam radio u tekst editoru, i gledao sam da sajt izgleda isto u IE 5, 6, Firefox-u i Operi koliko je to bilo moguce odnosno koliko mi je trenutni nivo znanja dozvoljavao. Ovaj sajt sam stavio na net pre oko 2 meseca i to mi je ujedno i prvi sajt. Za sada ovo mi je hobi iako puno vremena provodim prosirujuci znanje (PHP i MySQL). U buducnosti mozda bi hteo ovim ozbiljnije da se bavim tako da bi mi bilo veoma korisno:
1. Da mi kazete da li uopste imam dara za ovo ili da ja to batalim i da ne gubim vreme,
2. Ako je prvi uslov ispunjen koje su greske i nedostaci kako u samom dizajnu tako i kodiranju sajta,
3. Sve negativne kritike i komentari su dobrodosli i bice mi daleko korisnije od eventualnog tapsanja po ledjima.
[ zokiiii @ 30.04.2006. 13:58 ] @
DO NOT use frames!

Malo mi je too dark .
Mogao si ga i sklepat da bude manji width.
[ random.crash @ 30.04.2006. 22:04 ] @
Ne znam na osnovu cega si zakljucio da koristim frejmove i voleo bi da mi ukazes na osnovu cega si to zakljucio jer sam na jednom drugom forumu takodje dobio komentar da ne koristim frejmove, a ja ne samo sto ih nisam koristio vec se nisam ni trudio da ih naucim bas zbog preporuka da se ne koriste osim u nekim retkim opravdanim slucajevima.
Sto se tice sirine, to sam naknadno smanjio jer na nekim stranicama je izgledalo veoma ruzno u 1024x768, ali izgleda da ni ovako ne valja. Sta mogu, izgleda da je to cena kad ne odlucujes sam o izgledu sajta (u prevodu: sugerirano mi je da smanjim sirinu). Nisam proveravao kako sajt izgleda u rezolucijama preko 1024x768.
Hvala na sugestijama, nadam se da ce ih biti jos.
[ kelja @ 01.05.2006. 10:50 ] @
Moze li neko da navede razloge za nekoriscenje frejmova.Na ovom forumu stalno padaju primedbe tipa:DO NOT USE FRAMES,pa bih voleo da mi se navedu neki razlozi...
Inace, sajt izgleda sasvim pristojno.
BTW,to sto je napravljen u text editoru nije neka a priori prednost,pa mislim da to i nije nuzno naglasavati.Ja sam video recimo jedan sjajan sajt(a pretpostavljam da ih ima jos) napravljen u ovde omrazenom front page-u...
Pozdrav!
[ zokiiii @ 01.05.2006. 12:21 ] @
Citat:
random.crash: Ne znam na osnovu cega si zakljucio da koristim frejmove i voleo bi da mi ukazes na osnovu cega si to zakljucio


Evo tvog koda :
<frameset rows="100%,*" frameborder="NO" border="0" framespacing="0">
<frame name="conr_main_frame" src="http://zeewolf.on.neobee.net">
</frameset>

Jesi gledao kako ti izgleda URL kad navigiras siteom :
cijelo vrijeme samo -> www . refillbros .co.nr!!


Citat:
kelja: Moze li neko da navede razloge za nekoriscenje frejmova.Na ovom forumu stalno padaju primedbe tipa:DO NOT USE FRAMES,pa bih voleo da mi se navedu neki razlozi...


Evo tebi linkic pa citaj :

http://www.456bereastreet.com/..._the_web_frames_and_usability/

Taj link svima dajem kad navodim kritike za frameove :D

[Ovu poruku je menjao zokiiii dana 01.05.2006. u 13:22 GMT+1]
[ random.crash @ 01.05.2006. 21:24 ] @
Ne mogu da verujem da na ovo dosad nisam obratio paznju, rec je o tome da je http://www.refillbross.co.nr redirekcija ka http://zeewolf.on.neobee.net/index.html pa ako pogledas source tu videces da nisam koristio frejmove. Taj kod je ubacen od strane freedomains ciji je co.nr domen, ja i da sam hteo nesto da radim sa frejmovima nisam mogao jer ih ne znam koristiti, a i ne nameravam ih uciti.
@kelja
Nisam ja rekao da je prednost sto je sajt uradjen pomocu tekst editora, stvar je u tome da se moze napraviti isti ovakav sajt i pa mnogo bolji pomocu Dreamweaver-a ili Frontpage-a ali je razlika npr. u layoutu (Frontpage=table layout, Dreamweaver=table layout ili div sa apsolutnim pozicioniranjem) i kodu koji ce biti pun djubreta a koji isti ostavljaju pa ako oces malo da optimizujes kod, ne gine ti rucno editovanje. Znaci po mojoj logici ako cu morati da editujem u oba slucaja onda bolje sve da odradim u text editoru, znaci koristis ono sto ti vise odgovara.
Naravno ovo i nije toliko bitno za mali sajt poput ovog, ali ce biti za vece koju cu u buducnosti mozda napraviti.
[ zokiiii @ 02.05.2006. 11:25 ] @
Zakupi postenu domenu pa neces imat takvih problema!