[ emma_sa @ 30.04.2006. 17:45 ] @
Program je odlican, slika super, ali imam problem sa subtitlovima. Problem mi se javlja kod prikazivanja slova š i ž (umjesto njih i prikazuje samo _ ) , dok recimo slova ć i č normalno prolaze?! Subtitlove radim u Subtitle Workshop i podesim EasteEurope tako isto i u avi2dvd. U cemu grijesim? Hvala
[ AcaNDr @ 01.05.2006. 12:16 ] @
Mislim da ima jedostavnije rešenje.Odradiš konvertovanje filma iz avi u dvd sa nekim drugim programom i naravno dobiješ video_ts fajlove,a ne mpeg i onda ubaciš bilo koji prevod od tog filma.Tutorijal za ubacivanje prevoda u dvd imaš na sajtu.
Tako ja radim.
[ RMAN @ 05.05.2006. 21:25 ] @
Probaj program Vso DivX to DVD. Samo ubacis DivX film i na izlazu dobijes DVD film sa prevodom i svim slovima.
[ mirdraal @ 08.05.2006. 09:08 ] @
ako se dobro secam kada biras font za DVD title
odaberes i kodnu stranu CP1250 ( windows Central europe )
[ emma_sa @ 08.05.2006. 21:10 ] @
Hvala mirdraal dobro se sjecas ;) , naime i ja sam preksinoc skontala foru izgleda da se radi o bugu u programu u kojem ISO 8859-2 ne funkcionise kako treba i treba staviti na CP1250. Hvala i ostalima :) A inace mirdraal jesi li imao priliku raditi s ovim programom i kako ti se cini? Meni je extra, a usput ima li mozda neki brzi za istu kvalitetu videa?
[ mirdraal @ 10.05.2006. 09:39 ] @
Uh ...
Radio sam nedavno neke konverzije , konkretno DivX2DVD i utisci su povoljni .
Kvalitat je dobar , ukoliko je kvalitet originala dobar , a i zavisi od podesavanja .
Sto vise prolaza bolji kvalitat , pri cemu je po meni najbolji HCenc sa podesavanjem kvaliteta na best .
Medjutim to traje 10 i vise sati , a moj PC je inace Athlon 2500+ sa 1 GB memorije .
Kolko sam primetio program i nije nesto otimizovan . Recimo enkoder koristi nekih
50-tak MB rama iako na raspolaganju ima 512+ MB , dok vrlo intenzivno koristi procesor .
Ovo su ipak neki moji utisci . Ja inace veome retko radim ovakve stvari ( jednom dvaput godisnje )
tako da uzmi ove utiske sa rezervom . Mozda postoje neka konfigurisanja koje treba primeniti
a koje ja ne znam.
Nisam radio sa drugim programima jer nisam pronasao nijedan koji je imao resenje "sve u jednom".
Uglavno sam video neke kombinacije VirtualDUb + TMegEncoder+ neki Program za lepljenje titlova + Dvd Autoring Sofrver
Ali sve je to Daleko komplikovanije a i zahteva dosta vremena i eksprimentisanjea nego AVI2DVD tako da nisam probao .