[ dulesusic @ 01.05.2006. 16:42 ] @
Imam jednu miniDV kaseticu koji trebam da ubacim u komp, obradim, i ostalo, nego, na tu kasetu je snimljeno ko zna koliko puta tako da kvalitet uopšte nije zadovoljavajući. E sada, da li ću dobiti išta ako to ubacim u komp, pa ga vratim na novu kasetu, i opet uradim capture???
[ magnus @ 01.05.2006. 17:24 ] @
Citat:
dulesusic: Imam jednu miniDV kaseticu koji trebam da ubacim u komp, obradim, i ostalo, nego, na tu kasetu je snimljeno ko zna koliko puta tako da kvalitet uopšte nije zadovoljavajući. E sada, da li ću dobiti išta ako to ubacim u komp, pa ga vratim na novu kasetu, i opet uradim capture???


Teško. Capture ne može da bolji kvaliter od originala.

Ne znam u kom smislu je loš snimak, ali sam ja pre par godina za prebacivanje sa VHS na računar koristio VirtualDub sa par filtera. Možda bi moglo da pomogne.

[ dulesusic @ 01.05.2006. 20:53 ] @
Ma slika i nije toliko cita k'o na ranijim kasetama, nisam zadovoljan. Kad to gledam na TV-u, sve je OK, ne primjeti se neka degradacija, al kad uradim capture, napravim DVD, gledam na PC-ju, nisam zadovoljan jer su dosadasnji DVD-ovi koje sam radio bili super. Obično uradim deinterlace sa Alparysoft deinterlacerom, koji mi daje čistiju sliku nego ostali filteri za deinterlace (kada se DVD ili DivX gledaju na TV-u ne stavljam nikakve filtere), al ovog puta kao da nista nije uradio.... A, jel mi neko moze reci, koje je filtere često koristi kada radi sa video obradom? Mislim na filtere iz VDub-a?
[ diving @ 19.05.2006. 01:11 ] @
Ovim poslom se bavim dugo. Za dobar u dogotrajni vek jedne DV kasete i kvalitetnih vise presnimavanja nikad sa kamerom nesnimaj u LP vec kameru podesi na SP. Sa SP snimkom jednu kaseticu ces moci da presnimavas neodredjeni broj puta, dok sa LP snimkom samo 4 do 5 puta, nakon cega se gubi na kvalitetu slike.