[ mikevecoss @ 01.05.2006. 19:30 ] @
Obaranjem cene protiv piraterije

Veliki filmski studio se odlučio na radikalan potez

Warner Bros, filmska kompanija, će smanjiti cenu DVD izdanja da bi probala da se izbori sa piraterijom.

To je dobra vest.

Loša vest je da će samo Kinezi biti srećni da profitiraju iz Warner-ove odluke, zapadni kupci će i dalje plaćati punu cenu proizvoda.

Warner je izjavio da očekuje da cena novih naslova u Kini bude 1.5 dolara sa pređašnjih 4 dolara.

Ovo original stavlja u isti cenovni rang kao i piratske kopije kojima se cena kreće od 1-2 dolara.

U Kini prosečna dnevnica je oko 1 dolara što znači da je ovo zaista značajno smanjivanje cene.

25.04.2006. | #2388 | Izvor/Source: bit-tech.net
-------------------------------------------------------------
Dragi moji pirati sada cete radeti za 10 centi ili 10 dinara po dvd-ju a za 3-5 dinara po cd-u ako zelite da opstanete.
Nije sarkasticno,istinito je.

Neka vreme kaze svoj sud kao i uvek do sada.

Koliko filmova sada imamo u Srbiji LEGALNIH za 99 dinara?

A koliko cemo imati u blizoj ili daljoj buducnosti?

Stos je da se svi pirati preorjentisu na druge delatnosti samo ne na pirateriju,jer oni koji su pre zaradjivali po 2000+ evra mesecno sada nece moci ni 400-500.

Izgleda da su svuda u svetu izdavacke kompanije shvatile da pirateriju mozes unistiti samo cenom,ne zatvorom i kaznama.

Kako on tebe tako ti i njega.Klin se klinom izbija.

On tebi 1.5 dolara/dvd ti njemu 99 centi.

A ko moze da se po pitanju produkcije i kolicine proizvedenih diskova nosi sa samim izdavacima?

Kazite mi samo jednog.
[ Ivand @ 05.05.2006. 12:20 ] @
Ali zar to nije bio cilj od samog početka, sniziti cenu bezobrazno skupih originalnih izdanja što filmskih što muzičkih.
[ pctel @ 05.05.2006. 12:31 ] @
Citat:
Ivand: što filmskih što muzičkih.

... sto softverskih. Kad bi Windows bio 10-15$, SVI bi ga kupili uz racunar, ja bih prvi prijavio svakog koga vidim da koristi piratski.
[ mikevecoss @ 06.05.2006. 23:11 ] @
Ma i ja bih.Samo sto niko onda nista ne bi pravio ako bi Windows kostao toliko.

Koliko bi onda kostali manji programi?

To BILLY dobro zna.

Zato drzi cenu svakog proizvoda da bi ove sitnije a talentovane programe,graficare i bilo koje ostale vrste IT strucnjaka kupio u pravom smislu reci za jeftine pare.

Ideja je prosta-drzi cenu za prvi proizvod.Sa zaradom pokupuj intektualnu radnju snagu koja ce ti tako reci dzaba uradeti drugi,treci,cetrvti itd proizvod.

Ti platis original da bi kasnije onaj koji je izdao original zaradeo na tvom znoju radeci na tom originalu.

Zato mislim da ce Open source sve vise dominirati.

Uz to ide izjava STEVE BALMER-a trenutno izvrsnog direktora Miicrosofta-a koji kaze da je Open source jedna vrsta "Raka" koji izjeda.

Izjeda ali koga?

Cim je to on reako znaci da ulazimo u fazu besplatnog softvera za 5-10 godina.

Istina filmovi i igrice nece biti gratis ali programi i te kako.

[ Indiana @ 15.09.2006. 17:54 ] @
.. sto softverskih. Kad bi Windows bio 10-15$, SVI bi ga kupili uz racunar, ja bih prvi prijavio svakog koga vidim da koristi piratski.



Ma ti si smeker