[ klaric75 @ 01.05.2006. 23:16 ] @
Na netu se nudi milion codeck-pack-ovanja,,,Koji je the Best a uz to i Free(naravno i da je čist tj. bez spy-eva)????
[ Kosta ******um Rex Persia @ 01.05.2006. 23:34 ] @
Ja ih nikako ne preporučujem, jer kodek pakovi umeju da ti naprave takvu zbrku sa kodecima u Windows XP-u, tako da ćeš poželeti da razlupaš kompjuter posle nekog vremena.

Moj ti je predlog ovakav(a ti vidi da li ćeš ga prihvatiti, na tebi je):

1)Od Audio kodeka instaliraj samo Fraunhoffer MP3 i AC3 audio kodek.
2)Od video kodeka trebaju ti samo 4, a to su: Xvid 1.1 final, DivX Pro 6.22, FFDSHOW najnovija verzija i najzad, četvrti kodek koji je danas postao manje više prihvaćen je x264(skini sa www.x264.nl).


I to ti je to, ništa ti sem toga nikad neće zatrebati.


[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 22.10.2006. u 02:13 GMT+1]
[ The Razza @ 02.05.2006. 01:03 ] @
A koji plejer koristiti uz te kodeke. Mozda Media Player classic?
Zanima me i koje ekstenzije podrzava ova kombinacija kodeka?
[ crews_adder @ 02.05.2006. 01:12 ] @
K-Lite Codec Pack

[ Kosta ******um Rex Persia @ 02.05.2006. 01:45 ] @
Da se razumemo, kodek pakove koriste isključivo apsolutni početnici, kao i oni koji nisu upućeni kakvu oni zbrku prave na sistemu kasnije. Zbog kodeka ljudi moraju da ponovo instaliraju Windows, jel pobrljavi od raznih kodek pakova kad-tad, nekom pre a nekom kaanije.

I dalje tvrdim da je ono rešenje koje sam gore dao ubedljivo najbolje.

Citat:
The Razza: A koji plejer koristiti uz te kodeke. Mozda Media Player classic?
Zanima me i koje ekstenzije podrzava ova kombinacija kodeka?


Da, taj plejer je odličan izbor, samo moraš povremeno skidati nove verzije. 6.3.90 je poslednja, čini mi se. A ja puštam sve fajlove pomoću BSPlayera 1.35, i nikad mi se nije desilo da nešto neće da pusti. Podržavaju ekstenzije MP4 i AVI.
[ Shon3i @ 02.05.2006. 09:03 ] @
@Kosta ******um Rex Persia ubedljivo najbolje, ama bas ti vise nista ne treba.
[ The Razza @ 02.05.2006. 11:21 ] @
A koje kodeke koristiti za pustanje .vob .dat .mpeg .mpg .wmv
[ crews_adder @ 02.05.2006. 14:57 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Da se razumemo, kodek pakove koriste isključivo apsolutni početnici, kao i oni koji nisu upućeni kakvu oni zbrku prave na sistemu kasnije. Zbog kodeka ljudi moraju da ponovo instaliraju Windows, jel pobrljavi od raznih kodek pakova kad-tad, nekom pre a nekom kaanije.


Ne znam na kakvu zbrku mislis. K-Lite Codec Pack je i vise nego dovoljan, a i svidja mi se one click - install, one click - uninstall, iako ima ko zna koliko razlicitih kodeka. Dovoljno i za pocetnike. U stvari, zar bi uopste trebalo da budes pro da bi pustao divx filmove na PC-u?

Sa Radlight ili Micro DVD, Win Media Player 10 i K-Lite Codec Pack (koji je bez greske radio i na 98SE) pustam sve zivo.
[ Shon3i @ 02.05.2006. 15:02 ] @
Citat:
The Razza: A koje kodeke koristiti za pustanje .vob .dat .mpeg .mpg .wmv
Sve potrebno dolazi uz sam Windows, ako nisi instalirao neki kodec pack sve bi trebalo da ti radi, ako jesi pa si obrisao, napravio si sr***e

Citat:
crews_adder: Ne znam na kakvu zbrku mislis. K-Lite Codec Pack je i vise nego dovoljan, a i svidja mi se one click - install, one click - uninstall, iako ima ko zna koliko razlicitih kodeka. Dovoljno i za pocetnike. U stvari, zar bi uopste trebalo da budes pro da bi pustao divx filmove na PC-u? :)

Sa Radlight ili Micro DVD, Win Media Player 10 i K-Lite Codec Pack (koji je bez greske radio i na 98SE) pustam sve zivo.
Pola tih pakova ima starije filtere i ostale gluposti koje u zadnje vreme narusavaju sistem. Inace nema problema sto se tice Win98 i on je onako star i njemu je sve to novo a za XP se ne bi slozio. Treba poslusati Kostu jer zna sta sta prica i ima iskustva sa time, a verovatno je imao i mnogo losih iskustva koje ne zeli da mu se ponove kao i meni
[ The Razza @ 02.05.2006. 15:28 ] @
Kosta ******um Rex Persia je u pravu sto se tice video codec-a.
Najverovatnije je dovoljan i samo FFD Show. Danas cu instalirati ovaj kodek na masini sa procesorom od 433MHz i 128MB RAMa i ako tu bude radilo, to je to.

[Ovu poruku je menjao The Razza dana 02.05.2006. u 16:29 GMT+1]
[ Kosta ******um Rex Persia @ 02.05.2006. 17:48 ] @
Citat:
The Razza: A koje kodeke koristiti za pustanje .vob .dat .mpeg .mpg .wmv


Ma sve to pušta BSPlayer 1.35(ili najnoviji 1.40), a kad instaliraš Windows Media Player 10, automatski svaki plejer pušta WMV i ASF video fajlove. VOB nije ništa drugo nego čisti MPEG2 fajl, samo se u tom obliku pakuje na originalne DVD-ove. I njih puštam bez problema sa BPlayerom, mada je preporučljivo VOB fajlove pšuštati pomoću PowerDVD 6.0 Deluxe ili WinDVD 7 programima.

Jedino za ekstenziju DAT nisam baš siguran, ali MPlayer bi trebalo da pušta sve navedene formate, pa i DAT format.


Citat:
The Razza: Kosta ******um Rex Persia je u pravu sto se tice video codec-a. Najverovatnije je dovoljan i samo FFD Show. Danas ću instalirati ovaj kodek na mašini sa procesorom od 433MHz i 128MB RAMa i ako tu bude radilo, to je to.



Pa FFSHOW ti nieće biti dovoljan ako imaš nameru da se baviš kompresijom MPEG2 ili nekompresovanog AVI materijala u DivX, x264 ili Xvid format. Ipak je i više nego preporučljivo instalirati sva 4 ova kodeka. Inače, hvala što mislite da sam u pravu.
[ Shon3i @ 02.05.2006. 18:47 ] @
Citat:
Jedino za ekstenziju DAT nisam baš siguran
Dat jedino moze da bude VCD ili SVCD citaj MPEG1, MPEG2 znaci bice procitani.
[ crews_adder @ 02.05.2006. 19:00 ] @
Nemam nista protiv, ali ovde se radi o reprodukciji, a ne o kompresiji. Inace, tacno je da u codec-pack-ovima ima nekih suvisnih kodeka, koji i ne moraju da budu instalirani (Matroska, OggVorbis i tome slicno).

DAT (VCD?) nisam skoro imao, ali sam ga ranije citao sa ZoomPlayer-om.
[ The Razza @ 02.05.2006. 21:52 ] @
Kosta ******um Rex Persia, prijatelju,
izgleda da si me urekao.
ffdshow (ffdshow-20060429-rev2538) nisam ni mogao da instaliram, instalacija je dosla do pola i onda se pojavila poruka "Error while registering ffdshow.ax"
Ostale kodeke koje ste mi naveli sam uspesno instalirao+dodao sam i WMP10-ku i VOBSUB i desilo se da je slika seckala, te sam mu stavio i Antifreeze ali to nije nista pomoglo. Filmove sam pustao u WMP, BS Playeru, MV2, MPC, Cristal Playeru i Divx Playeru ali dzaba, seckanje se nastavilo.
Potom sam instalirao i MPlayer i slika je bila odlicna, ton je bio odlican ali opet nije bilo sve u redu pa sam hteo da Vam postavim pitanje:
KAKO SE DODJAVOLA PUSTAJU TITLOVI U MPLAYERU (nisam mogao da se snadjem pola sata, izgleda da sam malo priglup)?
Unapred hvala.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 02.05.2006. 23:27 ] @
Citat:
The Razza: Kosta ******um Rex Persia, prijatelju, izgleda da si me urekao. ffdshow (ffdshow-20060429-rev2538) nisam ni mogao da instaliram, instalacija je dosla do pola i onda se pojavila poruka "Error while registering ffdshow.ax"


Nemaš sreće, onda skini ovo http://www.microsoft.com/downl...20B62A191EE&displaylang=en jer bez toga ti ova verzija FFDSHOW-a neće raditi, zato ti i prijavljuje grešku. To kad skineš obavezno sačuvaj na sigurno mesto.


Nije mi jasno zašto ti secka, i kojim kodekom je to rađeno pa ti toliko secka. Ako nam ne kažeš detalje, kako da mi znamo šta je posredi. Stoga, daj nam i podatke koju mašinu imaš.


A mplayer skini, zajedno sa odličnim grafičkim interfejsom, sa sledećeg linka(malo više zauzima, ali vredi svaki bajt, veruj mi): http://rapidshare.de/files/189...ll-Package.2006-04-25.exe.html

I onda, voila, kad učitaš neki film, program automatski učitava i prevod, samo mora biti u istom direktorijumu kao i film. Nadam se da ćeš se snaći da skineš ovaj program sa rapidshare servera, samo sačekaš oko 30 sekundi i uneseš slova onako kako ih vidiš, u malo polje na ekranu koje će se pojaviti posle isteka tih 30-tak sekundi.

[Ovu poruku je menjao Kosta ******um Rex Persia dana 03.05.2006. u 00:35 GMT+1]
[ The Razza @ 03.05.2006. 01:00 ] @
Nije moja masina, na mojoj je pre godinu dana instaliran K-Lite i sa njim nemam problema (jos uvek).
Kodeci su pravilno instalirani, posto sam instalirao neku stariju verziju ffdshow-a.
Film vise ne secka posto ga pustam u MPlayer-u jedini mi je problem sto ne mogu da pustim titlove, tj mogu da pustim smo one titlove koji nose isti naziv kao i naziv filma, a s obzirom da je su filmovi na diskovima u 99% slucajeva se ne poklapaju nazivi titlova i filma (zato sam i puk`o).

Nisam 100% siguran ali masina je sa pentium procesorom na 466Mhz, 128MB Rama, G-Force 2 - 32MB (integrisana graficka), C-Media zvucna kartica i instaliran je Windows XP (ne znam na koju foru ali radi savrseno)

Probacu sa MPlayerom za koji si mi dao link, pa cemo da vidimo kako ce to da sljaka.

Hvala na svemu.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 03.05.2006. 01:13 ] @
Kuku bože, pa gde očekuješ da sve radi kako treba da tom prastarom procesoru. Auuuuuu, taj tvoj drug je baš zastareo.
[ The Razza @ 03.05.2006. 15:18 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Kuku bože, pa gde očekuješ da sve radi kako treba da tom prastarom procesoru. Auuuuuu, taj tvoj drug je baš zastareo.

Fora je sto sve i radi kako treba u MPlayeru, sem tog ucitavanja titlova, a i ono ne radi zato sto ne znam kako se pustaju titlovi (oni koji nemaju isti naziv kao i naziv filma)

Hvala ti na linku za MPlayer za Windows, programcic je odlican.
Pozdrav.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 04.05.2006. 15:38 ] @
Nema na čemu, ovde smo da pomognemo, prijatelju. Nego, ne reče jesi li skinuo ono sa Microsoft sajta, bez čega ti se ne može instalirati FFDSHOW?

Ako nisi, i više je nego poželjno da ga skineš, jer je FFDSHOW ubedljivo najkorisnija stvar koja se pojavila ikada, što se tiče dekodiranja mnogih video formata.
[ The Razza @ 04.05.2006. 18:11 ] @
Pokusao sam da instaliram, kad ono...

Citat:
Error 1723. There is a problem with this Windows Installer package. A DDL required for this install to complete could not be run. Contact your support personnel or package vendor.


Ali problem sam resio (ako se to moze tako nazvati) instaliranjem starijeg Ffdshow-a i sve je ok sem tih titlova.
Zvuk je odlican, slika ne secka i odlicnog je kvaliteta.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 04.05.2006. 23:50 ] @
Citat:
The Razza: Pokusao sam da instaliram, kad ono...

Ali problem sam resio (ako se to moze tako nazvati) instaliranjem starijeg Ffdshow-a i sve je ok sem tih titlova.
Zvuk je odlican, slika ne secka i odlicnog je kvaliteta.



Pa prijatelju, moram ti reći da tu veoma grešiš, jer je ova nova verzija FFDSHOW-a daleko bolja od starijih. A razlog što ti imaš problem sa Windows Installerom je taj što nemaš instaliran Windows Installer 3.1, a on standardno dolazi ako instaliraš Service Pack 2 za XP. Odi na http://www.softpedia.com/get/A...rosoft-Windows-Installer.shtml i skini potreban installer, i obavezno ga skladišti na sigurno, jer će ti sigurno zatrebati kad ponovo budeš instalirao XP od nule.

I, najzad, preporučujem ti da OBAVEZNO ponovo skineš FFDSHOW sa linka http://bittekeinspam.googlepages.com/ffdshow-20060504-rev2545.exe jer su ispravljena dva ključna bug-a, i moja topla preporuka ti je da uvek koristiš što novije verzije FFDSHOW-a, jer se konstantno vrše dodatne optimizacije koda, što dovodi do ubrzanja samog rada programa u realnom vremenu.

[ The Razza @ 05.05.2006. 23:11 ] @
Citat:
...a razlog što ti imaš problem sa Windows Installerom je taj što nemaš instaliran Windows Installer 3.1, a on standardno dolazi ako instaliraš Service Pack 2 za XP.


Nemoj mi reci da mi za uspesno gledanje filmova sa minimalnim instaliranjem kodeka treba najnoviji ffdshow a koji ne moze da se instalira bez Microsoft Visual Basic 2005++ a koji ne moze da se instalira bez Windows Installer 3.1, a koji dolazi sa Service Packom 2 (ciji sam ljuti protivnik).

Imali smo dobru nameru da instaliramo minimum kodeka kad ono uz kodek mora da se "rkne" i jos x propratnih programa.
Mozda je dobro iskoristiti K-Lite, i odcekirati opcije za kodiranje (kompresiju) i ostaviti samo opcije za dekodiranje (mislim na ljude koji ne zele da instaliraju SP2).
Mozda je opet i to neka vrsta kobajagi resenja...

[ Kosta ******um Rex Persia @ 06.05.2006. 01:17 ] @
Citat:
The Razza: Nemoj mi reci da mi za uspesno gledanje filmova sa minimalnim instaliranjem kodeka treba najnoviji ffdshow a koji ne moze da se instalira bez Microsoft Visual Basic 2005++ a koji ne moze da se instalira bez Windows Installer 3.1, a koji dolazi sa Service Packom 2 (ciji sam ljuti protivnik).

Mozda je opet i to neka vrsta kobajagi resenja...


Ne znam što se buniš, ja tako radim i ne smeta mi, a Windows Installer 3.1 biće ti potreban i za mnogo drugih programa, koji ga traže. Mislim, ako ti je frka da skineš 2.5 MB, onda ne znam šta da ti kažem.

I da, uopšte nije tako, to su prava rešenja, a ne kobajagi rešenja. Nemaš potrebe za Service Pack 2, ako ručno instaliraš pomenuti Windows Installer 3.1.
[ The Razza @ 06.05.2006. 14:37 ] @
Prijatelju
ne bunim se, program sam skinuo i videcu danas kako ce da sljaka.
Cak stavise ona kombinacija kodeka, koju si nam dao na pocetku, s tim sto sam instalirao stariji ffdshow, sljaka savrseno na slaboj masini koju sam opisao, bez ikakvih smetnji.
Objasni mi samo koja je uloga kodeka x264, citao sam na njihovom sajtu ali mi nije bas najasnija njegova uloga.


[Ovu poruku je menjao The Razza dana 06.05.2006. u 18:18 GMT+1]
[ Kosta ******um Rex Persia @ 07.05.2006. 00:13 ] @
Što se tiče x264 kodeka, pročitaj moju TOP temu u ovom podforumu Video Kompresija o H.264 kodecima, i sve ćeš znati.

Ukratko, to ti je najnovija tehnologija video kompresije(standard H.264) koja daje ubedljivo najbolje rezultate ikad viđene do danas, sa x264 kodekom(kao i sa bilo kojim drugim kodekom iz H.264 žanra) možeš bez problema smestiti dva filma na 1 CD, a da pritom takav film ima isti ili za nijansu bolji kvalitet kao i DivX film koji staje na ceo CD.

Uostalom, za detalje poseti forum http://forum.doom9.org i idi na podforum MPEG4 AVC.
[ The Razza @ 08.05.2006. 23:30 ] @
Ovaj novi ffdshow je stvarno odlican, sto jes` jes`, da se ne lazemo ima milion opcija za podesavanje, ali bih pitao mog prijatelja Kostu, zasto pored ovog kodeka (posto u sebi ima i neke opcije za kompresiju, bar tako kaze VirtualDub) moramo instalirati i DiVX, H.2xx i XViD kad ffdshow po defaultu prepoznaje i reprodukuje filmove kodirane ovim kodecima.

Citao sam na nekom forumu nasih komsija Hrvata (ne znam tacno link, izvinjavam se) da je za reprodukciju filmova u Windows-u dovoljno instalirati samo ffdshow i nista vise, jer je on dovoljan a ostali kodeci koji se instaliraju posebno ili u sklopu nekog Codec Pack-a sluze samo za kompresiju.
Da li je ovo istina (probacu kod prvog sledeceg kompjutera kome budem morao da reinstaliram sistem)?
Pozdrav!
[ Shon3i @ 09.05.2006. 16:06 ] @
Citat:
Citao sam na nekom forumu nasih komsija Hrvata (ne znam tacno link, izvinjavam se) da je za reprodukciju filmova u Windows-u dovoljno instalirati samo ffdshow i nista vise, jer je on dovoljan a ostali kodeci koji se instaliraju posebno ili u sklopu nekog Codec Pack-a sluze samo za kompresiju.
Da li je ovo istina (probacu kod prvog sledeceg kompjutera kome budem morao da reinstaliram sistem)?
Pozdrav!
Jeste istina je ali, nisu samo DivX,XviD, H264 kodeci jedini, postoje i indeo, RM, QT i ostali nebitno. Zasto je recimo dobro instalirati kodek pack, recimo samo zbog tih drugih formata a zbog osnovnih nije dobro, jer recimo kao sto si i sam rekao sta ce nam pored ffdshowa i xvid i divx e u tome jeste i problem.

Znaci za reprodukciju svega ti je potreban samo ffdshow i nista vise.

Za enkoding ti je takodje dovoljan ffdshow i njegov lava codec ali ipak su standalone kodeci bolji kao sto su XviD i DivX, x264 bolje resenje.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 10.05.2006. 00:18 ] @
Upravo tako Shon3i, uglavnom si u pravu. Ali koje nesreće, baš sinoć sam naleteo na video format koji ni FFDSHOW neće da ekodira, ima zvuka ali videa nikako. FourCC za taj video je IV50, što će reći da je to Indeo 5.1 kodek.

FFDSHOW hoće da dekodira samo verziju 3.2 tog kodeka, proverio sam u podešavanjima.
[ the_jumper @ 12.05.2006. 01:20 ] @
codec pack - gordian knot 1.8,(ne 1.9),jos nisam uspeo da mu nadjem manu
[ Shon3i @ 12.05.2006. 15:44 ] @
Gordian Knot Codec Packovi su sastavljeni bas iz oficijalnog ffdshow-a i ostalih kodeka koji su provereni i nema onog ili DivX5 ili DivX6 nego samo DivX6, samo sto je GK sad malo zastareo i ne updajtuje se vise.
[ The Razza @ 21.05.2006. 23:49 ] @
Posle 2 nedelje testiranja, ipak se vracam na K-Lite iz sledecih razloga:

1)Prilikom postanja naizmenicno video klipova i muzike, slika na video klipovima mi se zaglupi do maksimuma.

2)Prilikom pustanja TV (tv kartica KWorld i program ChrisTV lite) pojavljuje mi se traka u donjem delu ekrana, kao za titlove. I kad ugasim opciju subtitles u FFdshow-u to se pojavljuje

3)Na dva kompjutera od 4 na kojima sam instalirao ffdshow (+ostale kodeke naravno) dolazile su mi reklamacije tipa, Video materijal nece da se pusti normalno, umrljan je...

4)Na jednom kompjuteru bilo je problema sa pustanjem mp3 fajlova
[ Shon3i @ 22.05.2006. 10:19 ] @
Hmm, ovo je bas cudno, kao sto rece Kosta ffdshow nije dovoljan bas za sve formate, a k lite ima taj ostatak, u principu k lite ima ffdshow ali ga ne koristi u tu svrhu dekodiranja nego samo za neke ekstremne situacije. Ne znam sta si dirao po ffdshow-u ali ipak mogao si da ukljucis sve dekodere i da probas.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 22.05.2006. 11:00 ] @
Garantovano nisi uključio sve dekodere u FFSDHOW-u, preko VFW i Directshow komponenata, pa zbog toga imaš problema. Ja FFDSHOW ne koristim jedino za dekodovanje MPEG1/MPEG2 i nekompresovanog AVI formata, kao i za WMV8 i WMV9, a za sve ostalo se brine FFDSHOW.

[ Cileinteractiv @ 24.05.2006. 19:45 ] @
Jeste, pri instalaciji i podešavanju ffd show-a treba malo obratiti pažnju jer po defultu nije ulkjučeno baš sve što bi nam trebalo.
[ The Razza @ 24.05.2006. 21:48 ] @
Moze li neko nama ffdshow-pocetnicima da objasni koje je opcije potrebno podesiti ili cekirati za nesmetani rad.

modedit: Obrisan suvisan citat.


[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 25.05.2006. u 12:23 GMT+1]
[ Kosta ******um Rex Persia @ 25.05.2006. 00:55 ] @
Prvo, moranje je na svakih 10 dana proveravati da li postoje nove verzije FFDSHOW-a, jer se on konstantno unapređuje i rešavaju se bagovi koji se u međuvremenu otkriju, link je http://bittekeinspam.googlepages.com/


Uputstvo za dekodovanje: nemoj da FFDSHOW koristiš jedino za WMV8 i WMV9, nekompresovani AVI i za MPEG1/MPEG2 video fajlove, jer to odlično radi sam sistem.

Za sve ostalo, slobodno koristi FFDSHOW, jer je posebno prilagođen specifičnim video fajlovima.


Dakle, idi u Start-Programs-FFDSHOW-Video Decoder configuration i klikni na Codecs. Podesi sve kao na slici ispod.





Sledeće, idi na Start-Programs-FFDSHOW-Audio Decoder configuration i klikni na Codecs. Ponovo sve uradi kao što vidiš na ovoj slici ispod.




I, na kraju, moraš da uradiš sledeće. Idi na Start-Programs-FFDSHOW-VFW codec configuration i opet klikni na Codecs. Čekirak sve kao na trećoj slici koja je ispod ovog teksta.






I to ti je to, nadam se da ti je sad mnogo jasnije šta i kako gde treba.
[ Shon3i @ 25.05.2006. 12:16 ] @
Koja je ovo verzija ffdshow-a sa x264.nl ili neka videomixer9 offical build. Link
[ Kosta ******um Rex Persia @ 26.05.2006. 00:19 ] @
Dao sam link odmah na početku, to je revizija 2546 od videomixer-a.

modedit: sređivanje teme

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 26.05.2006. u 16:53 GMT+1]
[ The Razza @ 31.05.2006. 23:46 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia

I to ti je to, nadam se da ti je sad mnogo jasnije šta i kako gde treba.


Priznajem gresku, sa ovim podesavanjima nema problema, sve sljaka ko podmazano. Sta god da je rekao Kosta ******um Rex Persia bio je u pravu 101%. Hvala jos jednom.
btw u ffdshow-u su strasne opcije za podesavanje Audio Decoder Configurations-a, tipa Freewerb, Normalizacija...
[ Kosta ******um Rex Persia @ 31.05.2006. 23:59 ] @
Nema na čemu, drago mi je što se nije desilo "operacija uspela, pacijent umro". Šalim se, naravno.

U svakom slučaju, drago mi je što ti sad sve radi kako treba.
[ Ka2 @ 13.06.2006. 21:00 ] @
Ja imam isti problem sa instaliranjem najnovijeg FFDSHOW-a ! Prijavljuje mi error za ffdshow.ax.

Uradio sam ono sto ste rekli, skinuo sam onaj fajl za C++, instalirao ga ali i pored toga prijavljuje istu gresku!

Imam WinXP SP2.

Sta da radim?

[ Kosta ******um Rex Persia @ 14.06.2006. 02:15 ] @
Čekaj, skinuo si FFDSHOW sa videomixerovog sajta, koji sam naveo, jel tako. E, pa, promenio je sajt, i sadašnja adresa je http://ffdshow.da.cx/

Po 10 put, umorio sam se od ponavljanja, da bi uopšte mogao da ti radi FFDSHOW od videomixer-a(to je čovek koji kompajlira FFDSHOW), moraš da pre pokretanja instalacije FFDSHOW-a skineš i instaliraš sledeći paket sa lokacije http://www.microsoft.com/downl...EE-A3F9-4C13-9C99-220B62A191EE

Onda skini neku od verzija na njegovom sajtu, a preporuka je da uvek gledaš da skineš verziju sa novijim datumom, trenutno je najnovija verzija FFDSHOW-a ffdshow-20060604-rev2546.exe
[ Ka2 @ 14.06.2006. 19:36 ] @
Cekaj, zar nisam rekao:

Citat:
skinuo sam onaj fajl za C++, instalirao ga


a ti kazes:

Citat:
Po 10 put, umorio sam se od ponavljanja, da bi uopšte mogao da ti radi FFDSHOW od videomixer-a(to je čovek koji kompajlira FFDSHOW), moraš da pre pokretanja instalacije FFDSHOW-a skineš i instaliraš sledeći paket sa lokacije http://www.microsoft.com/downl...EE-A3F9-4C13-9C99-220B62A191EE


Jako mi je zao sto si se umorio od ponavljanja ali da si mozda malo pazljivije citao neke poruke, mozda se ne bi toliko umorio.

Inace, kakve veze ima odakle skidam fajl!?? Fajl je fajl, odakle god ga skinuo.

Konkretno, dve verzije mi nisu radile, istu gresku mi je prijavljivao. Instalirao sam cak i Net frameworks 2.0 jer sam negde procitao da je to resenje ali nije bilo nikakve promene.

Onda sam konacno instalirao neku verziju iz 2004 i normalno je instalirao.
Posto codece koristim SAMO za gledanje filmova, ja sam zadovoljan jer radi a i resio mi je problem sa pustanjem jednog filma kojeg sam imao.
[ The Razza @ 14.06.2006. 21:56 ] @
Citat:
nace, kakve veze ima odakle skidam fajl!?? Fajl je fajl, odakle god ga skinuo.


Mogu ti i ja dati link koji vodi do istog fajla, ali koji ce ti instalirati na sistem 3 Spyware-a i 2 Trojanca.
Drzi se toga sto ti Kosta ******um Rex Persia prica, covek definitivno zna sta radi.


[ _goThic_ @ 18.06.2006. 07:11 ] @
K-Lite...
i zaobilazim ffdshow u sirokom krugu...
[ Shon3i @ 18.06.2006. 12:51 ] @
Citat:
_goThic_: K-Lite...
i zaobilazim ffdshow u sirokom krugu...
Hmm da a u samom paku ffdshow je glavna alatka za dekodiranje skoro svih filmova, i jos mnogo drugih dekodera/encdera koji se sudaraju i prave sto komplikacija na sistemu.
[ Sunjalo @ 23.07.2006. 08:35 ] @
Kako iskljuciti u ffdshow da ne stoji ovo u tray-u ???

[ Marko Medojević @ 10.09.2006. 13:57 ] @
Citat:
1)Od Audio kodeka instaliraj samo Fraunhoffer MP3 i AC3 audio kodek.

A da li može LAME mp3 kodek umesto Fraunhofera?
[ Shon3i @ 10.09.2006. 15:34 ] @
Moze, ali Lame ACM, koji ce ti sluziti u VirtualDubu, ako ne koristis/neces da kompresujes zvuk iz VDub-a ne treba ti ni jedan.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 10.09.2006. 16:35 ] @
Citat:
Sunjalo: Kako iskljuciti u ffdshow da ne stoji ovo u tray-u ???



Ja koliko znam, to ne može da se isključi. Meni uopšte to ne smeta, čak je veoma korisno jel možeš tačno da vidiš u kom kodeku je rađen film, i koliki je trenutni bit-rate.
[ vaske71 @ 10.09.2006. 17:05 ] @
K-litlle codec pack f 226 je po meni najbolji kodec pack koji je ikada napravljen kao pack ima 96 kodeka ukupno u sebi 2 plejera BS Player i Cllasic ali pre toga se moraju izbaciti svi kodeci na kompu pa tek onda instalirati
Ovo govorim zato sto vec dve godine instaliram pakovanje na preko 200 kompa i jos se niko nije pozalio sto na sliku sto na ton ma koji film gledali !!!
[ Shon3i @ 10.09.2006. 21:17 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Ja koliko znam, to ne može da se isključi. Meni uopšte to ne smeta, čak je veoma korisno jel možeš tačno da vidiš u kom kodeku je rađen film, i koliki je trenutni bit-rate.
Moze



Isto to usradis i za Audio Decoder
[ mikoni @ 13.09.2006. 22:51 ] @
Kad tako lepo znate o codec-ima, a očigledno znate ( tu je Kosta domaćin ), mora da znate i odgovor na pitanje - da li zbog nedostakta nekog od codec-a za isti posao Ulead moviefactory 5 i Sony DVD architect 3 rade za 1:14 odnosno 6:38 ( prevođenje iz mpeg2 u DVD format sa autorizacijom ). Ovo pita pravi pripravnik na ovim poslovima, siguran sam da bi jedna sistematizacija codec-a za razlićite programe i namene bila od velike koristi za nas, a i manje bi vas gnjavili ovakvim i sličnim temama. Ma koliko izgleda ova tri nastavka ne daju celovitu sliku, znam da će Kosta reći - Pa pomuči se brate!!!
Ali,.
Izvinjvam se ako se ovo Koletu ili moderatroima ne dopadne. Ipak, ovaj forum ima i edukativnu funkciju.
Razmislite o ovome.
Pozdrav, Mikoni
[ Cileinteractiv @ 14.09.2006. 00:59 ] @
Što se tiče pitanja mislim da je odgovor ne, nema to veze sa kodecima. Nije mi baš jasno šta ovo znači:
Citat:
Ulead moviefactory 5 i Sony DVD architect 3 rade za 1:14 odnosno 6:38 ( prevođenje iz mpeg2 u DVD format sa autorizacijom ).
[ Kosta ******um Rex Persia @ 14.09.2006. 01:42 ] @
I ja mislim da to nema veze sa kodecima, već sa nečim drugim. E sad, sa čim ima veze taj bug, to već ne bih znao da kažem, jer nisam ni ja svemoguć.

Inače, ja se ne bavim nelinearnom video montažom, već samo kompresijom video/audio materijala.
[ zoran_dojkic @ 14.09.2006. 20:29 ] @
Na disku iz jednog časopisa se dobija kao stalna postavka DivX create 6.3, samo to i ništa drugo.

Evo originalnog teksta:
Standardni programi\DivX create 6.3\DivXInstaller.exe

Najnoviji besplatan kodek i plejer za reprodukovanje svih verzija DivX sadržaja. Ukoliko želite da instalirate i konvertor formata, on ima probni period od 15 dana. Posle tog roka program radi kao DivX play bundle, obazbeđuje kodek 6. generacije i plejer koji su besplatni. U ovoje verziji su sledeći programi: DivX create converter 6.1.1, Pro codec 6.2 i player 6.2, DicX Community Codec 6.2.5 I DivX Web Player 1.0.


Windows 2000/XP
Tip programa : šerver-besplatan
[ Kosta ******um Rex Persia @ 14.09.2006. 21:10 ] @
Ma, to uopšte ne zaslužuje oznaku DivX 6.3, jer enkoder nije verzije 6.3, već 6.25. To je samo marketing DivX Networksa, a i uvreda i obmanjivanje za korisnike.

Inače, na Doom9 forumu se spekuliše da DivX radi na sopstvenom H.264 kodeku, ali ja lično ne verujem da će uskoro to biti. Možda sredinom 2007, ne pre.
[ Shon3i @ 14.09.2006. 22:37 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Ma, to uopšte ne zaslužuje oznaku DivX 6.3, jer enkoder nije verzije 6.3, već 6.25. To je samo marketing DivX Networksa, a i uvreda i obmanjivanje za korisnike.

Inače, na Doom9 forumu se spekuliše da DivX radi na sopstvenom H.264 kodeku, ali ja lično ne verujem da će uskoro to biti. Možda sredinom 2007, ne pre.
Sve je u tajnosti, mislim da ce DivX ponuditi obe ASP i AVC varijante vrlo uskoro i ako to sve bude na vfw bez b frame laga i ostalih nepogodnosti za AVC, ovi sa Doom9 foruma ce da polude, jer ce njihova teorija o vfw-u da padne u vodu. Ovo bih bas voleo da vidim
[ Pali zari @ 11.10.2006. 08:24 ] @
moja preporuka je da skinete kmplayerkoji u sebi ima sve potrebne kodeke sem za rm ali na njihovom sajtu pise kako se to resava, meni sve radi super i sve sto komresujem u poslednje vreme je u mp4 formatu i sve radi do jaja
[ Boki70a @ 19.01.2007. 19:13 ] @
Malo da ozivim temu...
Ne razumeme shta imate protiv K-Lite Mega Codec Pack-a....ionako prilikom instalacije imate opciju shta ce te instalirati...moze da se bira do mile volje...da se izabere ono najneophodnije, a i ovaj codec pack se redovno update-uje...samo treba znati shta izabrati ;)
Vidim da ovde niko nije spomenu CCCP codec pack koji zasluzuje posebnu paznju jer je bukvalno sastavljen od najneophodnijih kodeka i splitera i dobar je kako za one koji ne znaju i nisu upuceni shta treba instalirati tako i za iskusnije korisnike.
Link za CCCP codeck pack: http://www.cccp-project.net/
Link za najbolji player Media Player Classic (by Celtic Druid): http://tirnanog.fate.jp/mirror/Media%20Player%20Classic/ ...bash ovaj MPC(by Celtic Druid) ulazi u sastav K-Lite Mega Codec Pack-a...skinuti samo najnoviju verziju...nije potrebna nikakva instalacija.
Link za Mplayer: http://tirnanog.fate.jp/mirror/mplayer/ ....preporuka skinuti najnoviji GMplayer koji je ustvari Mplayer sa GUI-jem...moze te cak da birate verzije optimizovane za razlichite procesore....JEDINI MPLAYER SA GUI-jem KOJI OMOGUCAVA OpenGL(gl/gl2) VIDEO OUTPUT, a probao sam ih dosta...gl/gl2 po mom mishljenju a i po mishljenju dosta ljudi sa doom9 daje bolju sliku(kvalitetnije boje i kvalitetniji resize algoritam) od DirectX video output-a...a da ne prichamo koliko sam gmplayer/mplayer shtedi procesorsku snagu prilikom pushtanja filmova pogotovu onih kodiranih sa x264. Ako se opredelite za GMplayer potrebno je josh skinuti njegove dodatne kodeke sa http://www.mplayerhq.hu/design7/dload.html ...pod rubrikom "Binary Codec Packages" izabrati "Windows x86" za windows korisnike i sadrzaj rar-a otpakovati u GMplayer default folder "codecs".
Moj GMplayer CONFIG file:
=========================================================================================================
# Write your default config options here!

# Specifies how much memory (in kBytes) to use when precaching a file or URL. Especially useful on slow media.
cache=8192

# Video output
vo=gl2

# Try the libavcodec, then Directshow, then VfW codecs and fall back on others, if they do not work.
vfm=ffmpeg,dshow,vfw

# Placing subtitles/OSD in the resulting black bands with OSD/subtitle rendering
#vf=expand=0:-60:0:0:1
vf=screenshot
# Audio output
ao=dsound:device=1

# Audio volume and normalization
af=volume=10:0,volnorm=2,extrastereo=3.2,surround=15

#Select the Dynamic Range Compression level for AC3 audio streams.(0:no compression, 1:full compression (make loud passages more silent and vice versa))
a52drc=1

# Set mixer channel
mixer-channel=Master

# Set number of output audio channels
channels=4

# Set font
font=C:\WINDOWS\Fonts\TIMES.ttf

# Anti-alias subs. (4: best and slowest)
spuaa=4

# Set font encoding - komanda koja prikazuje nasa slova u titlovima
subfont-encoding=cp1250

# Resample the font alphamap. (1: narrow black outline)
ffactor=1

# Set subtitle position. (100: as low as possible)
subpos=100

# Set subtitle alignment at its position. (2: bottom)
subalign=2

# Set font size. (2: proportional to movie width)
subfont-autoscale=2

# Set font blur radius. (default: 2)
subfont-blur=3.0

# Set font outline thickness. (default: 2)
subfont-outline=2.5

#truetype font scaling
subfont-text-scale=3.8
================================================================================================================
Kopirati ovu sadrzinu u vash CONFIG file koji se nalazi u GMplayer default folderu "mplayer"....otvoriti CONFIG file sa WordPad-om.
Ako zelite drugachiji skin, moze te da ga skinete sa linka za mplayer kodeke pod rubrikom "Skins" i sadrzaj rar-a otpakovati u GMplayer default folder "mplayer\skins"...moja preporuka je "OSX-Mod" - najpregledniji je od svih. Da bi ste uzivali u charima OpenGL-a(gl/gl2) nephodno je podesiti ga u samom gmplayeru - desni klik na gmplayer GUI->Preferences->Video Driver pa izabrati "gl" ili "gl2"...gl2 je naprednija implementacija OpenGL-a.
PAZNJA: GMplayer/Mplayer koristi svoje interne kodeke/filtre za dekodiranje filmova tako da nije potrebna instalacija bilo kakvih codec pack-ova za njegovo funkcionisanje.....ali je ipak potrebno instalirati osnovne DirectShow kodeke jer se veliki broj programa u windows-u oslanja na njih.
S vremena na vreme update-ujte se, jel izlaze nove i poboljshane verzije.

Ako ima neko da me ispravi ili josh neshto da doda moze slobodno to da uradi!!!
Pozdrav
[ yooyo @ 19.01.2007. 20:53 ] @
Citat:
Ja imam isti problem sa instaliranjem najnovijeg FFDSHOW-a ! Prijavljuje mi error za ffdshow.ax.

Uradio sam ono sto ste rekli, skinuo sam onaj fajl za C++, instalirao ga ali i pored toga prijavljuje istu gresku!

Imam WinXP SP2.

Sta da radim?


1. Uninstaliraj ga
2. Log OFF
3. Log ON
4. Obrisi file c:\Program Files\ffdshow\ffdshow.aX
5. Instaliraj novi ffdshow

MPC + ffdshow je dobitna kombinacija.
[ polyvinyl @ 06.03.2007. 17:35 ] @
Koji kodek bi mi trebao za win98SE.Nabavio sam quickview i radi ali filmovi se koche sto i nije sumnjivo jer je u pitanju P1 na 133mhz sa 48mb ram-a,medjutim pouzdano znam da sam ranije gledao filmove bez problema ali sada ne mogu da namestim kodeke.Sta bi trebao da instaliram od kodeka ili mozhda ovaj quick view radi i bez kodeka?:)
[ pera038 @ 24.03.2007. 00:12 ] @
JA sam do sada koristio K-Lite codec pack i BSPlayer Pro i nika nisam naisao ni na jedan fajl koji nije hteo da se pusti, ALI... Kad sam se pohvalio nekim ljudima koji su se zalili na probleme sa reprodukcijom, rekli su mi da su culi da je K-Lite los, da baguje, pravi probleme, instalira spy, trojan... ne znam sta sve. I sad kad sam promenio sistem(danas) trazim po forumu nekog ko je jos imao takve probleme, neku debatu o tom codec pack-u, ali nisam naisao na nista osim na reci hvale.
Ako je neko imao losa iskustva i smatra da je ovaj codec pack los ili ima neki drugi paket bolji ili bezbedniji, neka mi pise.
unapred zahvalan
[ Cileinteractiv @ 24.03.2007. 01:05 ] @
Na ovoj temi imas dosta preporuka isključivši K lite.
[ time @ 24.03.2007. 18:53 ] @
k lite koristim vec godinama jer me mrzi da instaliram pojedinacno kodeke.nisam naisao ni na jedan problem za koji bi mogao da kazem da ga je izazvao k lite.mozda nije profi ali meni bolje netreba :)
[ Trantor @ 07.04.2007. 22:55 ] @
Pozdrav Kosta ******um Rex Persia a i ostalima

Poštovo vidim da se razumeš u svu tu zbrku sa kodecima rešio sam da poslušam tvoj savet i instaliram sledeće:

)Od Audio kodeka samo Fraunhoffer MP3 i AC3 audio kodek.
2)Od video kodeka samo 4, a to su: XviD-1.1.2-01112006, DivX Pro 6.5.1, FFDSHOW-rev1080_20070328_xxl, i takođe x264sa (www.x264.nl).

E sad sve je to OK osim AC3 audio kodeka. Naime našao sam ga na SoundForge sajtu (http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=66022) ali tamo postoje sledeći fajlovi:

1.ac3file
2.ac3filter
3.vac3acm
4.winampac3

Pa bi moje pitanje bilo šta meni od ovoga treba ili mi trebaju sva četiri fajla?
Razlo zbog čega sam i rešio da malo istražujem u ovoj oblasti je problem sa WMV fajlovima koje skinem sa neta jer preko 90% ne radi. Po nekad se desi da neki i proradi. Čitao sam na nekim forumima da postoji fora da onaj od koga uzimaš fajl na neki način kodira fajl pa ga je nemoguće otvorirti bez njegove dozvole. Inače najčešće skidam putem eMule-a.

Ja inače imam instaliran Windows Media Player 11 tako da to ne bi trebalo da predstavlja problem pošto sam skontao da je i to bitno iz nekog razloga. Da li je moguće da imam ovaj problem jer mi je instaliran neki codec-pack za koje sam već i ranije čuo da nisu najsrećnije rešenje.

Znači ukratko ja bih hteo da skidam filmove sa neta u WMV formatu i da ne razmišljam da li će on posle par dana skidanja raditi ili ne. Hvala unapred.
[ Boki70a @ 07.04.2007. 23:41 ] @
WMP 11 + Windows Update + DRM = smrt za pustanje WMV
[ Trantor @ 08.04.2007. 00:09 ] @
Boki70a a šta ti je to DRM?

Widows update!!!!!
Da li to znači da moram da ga updatujem sa sajta. Pa jel znaš ti koliko togs ima?
Ja pustio jednom celu noć on kao pokupio sve i posle par sati se ponovo updatuje i tako u krug.
[ Boki70a @ 10.04.2007. 19:46 ] @
@Trantor
Pogledaj ovu temu vezano za kodeke: http://www.elitesecurity.org/t...im-drugim-kompresovanim-videom
Citat:
Razlo zbog čega sam i rešio da malo istražujem u ovoj oblasti je problem sa WMV fajlovima koje skinem sa neta jer preko 90% ne radi.

Imaju DRM protekciju.
Citat:
Po nekad se desi da neki i proradi

Nemaju DRM!
Citat:
Čitao sam na nekim forumima da postoji fora da onaj od koga uzimaš fajl na neki način kodira fajl pa ga je nemoguće otvorirti bez njegove dozvole.

Ponovo DRM!
Citat:
šta ti je to DRM?

DRM= Digital Rights Management ...malo proguglaj - sve ce ti biti jasno!
Citat:
Widows update!!!!!
Da li to znači da moram da ga updatujem sa sajta. Pa jel znaš ti koliko togs ima?

Ima puno! ...Pogresno si me shvatio, ti ustvari treba da iskljucis windows update jer se sa njim skidaju DRM zakrpe. Ili mozes da podesis windows update da skida ono sta ti oces.(da bi izbegao automatsko skidanje DRM zakrpa)

Da bi gledao WMV sa DRM-om potreban ti je programcic "FairUse4WM" koji skida tu zastitu. Proguglaj da bi ga nasao, ja licno nisam imao uspeha sa njim!
[ ton_majstor @ 11.04.2007. 14:53 ] @
Ok, DRM je nešto što se tiče kopirajta. Ovde nećemo propagirati anti-DRM metode, jer su nelegalne...

Uzgred, i NE RADE, kao taj navedeni SW, kod boki70a u postu!

Svaki sledeći anti-DRM post i pitanja "imam WMV/WMA, ali mi ne radi, ZAŠTO??!" će biti tretirana po Pravilniku!

Pozdrav!
[ Boki70a @ 11.04.2007. 19:50 ] @
Citat:
Ok, DRM je nešto što se tiče kopirajta. Ovde nećemo propagirati anti-DRM metode, jer su nelegalne...

Slazem se!
Citat:
...i pitanja "imam WMV/WMA, ali mi ne radi, ZAŠTO??!" će biti tretirana po Pravilniku!

ton_majstore, malo ga pretera, to je sasvim zdravorazumsko pitanje osobe koja nije upoznata sa DRM-om!

[ ton_majstor @ 11.04.2007. 20:20 ] @
Kucao sam "DRM" u Win helpu i on je našao 15 topica vezanih za DRM.

Citat:

Cannot Acquire DRM License with Netscape 6 as Your Default Browser

Windows Media Player Does Not Transcode DRM Files to Your Portable Device

The Windows Media Digital Rights Management system may not work if your computer hardware changes

You Cannot Play Licensed WMA Files in MUSICMATCH Jukebox After You Apply Windows XP SP1

FIX: Windows Media Player does not restore backed up licenses

ISA Non-Plug and Play Sound Cards Are Not Detected

How to Turn Off the Processing of HTML Scripts That Are Contained in Windows Media Files

Not Prompted to Obtain a Digital Rights Management License for Installations Created by Using Sysprep

Media Licenses Are Lost After You Uninstall Windows XP

How to move your digital music and video collection to Windows XP

Cannot Read Digital Rights Management License from a Portable Device Through a PCMCIA Connection

Frequently asked questions about how to troubleshoot issues in Windows Media Player

List of fixes included in Windows XP Service Pack 2

Windows Media Player 10 may close unexpectedly on a Windows XP-based computer

Error message when you try to play protected media files in Windows Media Player: "Secure storage protection error. Restore your licenses from a previous backup and try again"

Oni su sa MS Knowledge Base-a, znači, online za 10 sec ili manje.

Znaš kako, preko 50% pitanja koja se ovde postavljaju (na AV-forumima) su VEĆ PITANA ili IMAJU ODGOVORE. Ja nikako ne bih da neko pomisli da je ovo MS technical support ili nekakav call-centar!
Kada moderatori ne reaguju na ta ponovljena pitanja, često budu otpuženi da su sebična stoka koja neće nikome da pomoge. Kada ih brišu, premeštaju ili edituju, lock-uju... digne se kuka i motika, počnu nizovi poruka, često preko PP, i nisu uvek pristojne!

Dok smo mi moderatori ovde, biće po našem pravilniku. Zaobilaženje DRM-a je piraterija. Ta praksa se ovde neće ohrabrivati, na direktan način.

Haug.

Pozdrav!
[ Trantor @ 12.04.2007. 00:40 ] @
ton_majstor mislim da je Boki70a u pravu. Da si malo pazljivije citao moj post video bi da ja nisam pitao kako da razbijem nikakve zastite vec sam mislio da imam problem sa kodecima pa sam trazio savet konkretno koji od ona 4 AC3 fajla da instaliram. Kada je covek pomenuo taj famozni DRM samo sam pitao sta je to sto je on prostim jezikom objasnio. A taj program sto navodno skida zastitu i ne radi kao sto je on i rekao. Pa ne vidim kakvo je to krsenje pravilnika ako navedete program koji bi to trebao da radi a ne radi i vi jos nagasite da to ne funkcionise. Tako da uopste ne vidim o cemu ti pricas. Inace pregledao sam ja ceo forum trazeci odgovor na to pitanje i nije tacno da je vec odgovoreno. Ako mislis na one koji pametuju i kazu mnogo a u sustini ne kazu nista onda je na ovom forumu dat odgovor na sva moguca pitanja.

Pozdrav
[ ton_majstor @ 12.04.2007. 10:16 ] @
Nema veze sa tobom lično, nisi nikako trebao da se prepoznaš u mom postu. Samo si naišao pred zatvaranje kafane.

A da ima DRM-upita... ima, a ima i odgovora:

http://www.elitesecurity.org/p1530925
http://www.elitesecurity.org/p1415571
http://www.elitesecurity.org/p1387212
http://www.elitesecurity.org/p164251
http://www.elitesecurity.org/p998260
http://www.elitesecurity.org/p499367

Dosta o tome.

Ovde je lepo napisano šta je DRM: http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Rights_Management

Vratite se na topic. Kodeci.

Pozdrav!
[ Esmin Gracic @ 12.04.2007. 21:58 ] @
moj favorit već neko vrijeme

http://www.theorica.net/download/The-Codecs.zip

i uključuje

- Divx (6) Free: 6.0.0.1571
- DivX ;-) MPEG-4 Video (Fast&Low): 4.1.0.3920
- XviD Koepi's build: 1.1.0 Beta 2
- ffdshow filter: 27/07/2005
- Intel I.263 Video Driver: 2.55.1.14
- AC3Filter (Audio): 1.0.1.0
- MPEG Layer-3 Audio Codec: 1.2.0.63
- InterVideo Audio Decoder: 1.0.0.1
- Moonlight Odio Dekoda: 1.2.3.0
- Ogg Vorbis Filter: 0.9.9.5
- MM Stream Switcher: 0.9.9.0
- Huffyuv lossless video codec: 2.2.0.1

Ako neko ima problema sa puštanjem .ogm videa, ovaj codec pack i to rješava (za razliku od k-lite).

Što se playera tiče stalno nalazim neka nova "čuda", ali se uvijek vratim na mv2player. ipak je keyframe seek na kružiću miša vrlo bitna stavka za lagano prelaženje preko dosadnih scena...





[ murga @ 18.04.2007. 08:13 ] @
Može li upute kod instalacije K-lite codec paka šta okačiti, kako podesiti poslije instalacije kako bi sve uredno radilo, pozdrav.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 18.05.2007. 21:16 ] @
Ima sada daleko naprednija verzija ffdshow-a, skinite sa http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=173941 verziju koja vama odgovara, ali uvek gledajte da to bude najnovija revizija, trenutno je u pitanju revizija 1180.

Mada ja preporučujem ICL 9.1 1155 reviziju, za onbe koje imaju Intel procesore, jer ova verzija je kompajlirana sa Intel ICL 9.1 kompajlerom, a poznato je da je to najbolji kompajler na tržištu, koji posebno dobro optimizuje programe, pa tako i ffdshow.
[ stefan357965 @ 18.05.2007. 21:36 ] @
Ja koristim Mega Lite codec i on je stvarno ekstra.
[ stefan357965 @ 18.05.2007. 21:46 ] @
Najbolji je Mega Lite codec pack i ukljucuje besplatan bs player.
[ dEADCTRL @ 13.06.2007. 02:30 ] @
pozz svima _ sta mislite za Codec Pack All in 1 6.0.3.0 + neki update, jer ja evo upravo nemam nista od kodeka ..imao sam community codec pack, to je za animemaniju lol, to necu, pa sam samo za kratko sinoc ubacio K-Lite, dok se nisam setio ove teme i zavrsio napokon sa citanjem i eto, necu vas da slusam jer hocu da experimentisem lol, pa valjda cu se snaci dalje ..
[ ice-only @ 16.06.2007. 01:11 ] @
koji je paket codeca trenutno najefikasniji... dakle treba mi odgovarajući za kompresiju mpeg2 formata kako video tako i audio... dakle da sadrzi i video i audio decoder.. hvala :)
[ Nelle_86 @ 18.08.2007. 17:14 ] @
Ja koristim K-Lite Codec Pack 3.3.0 Full i prezadovoljan sam, odlicni su!
[ bakarni @ 11.02.2008. 16:58 ] @
Ja do sada nisam nikad koristio FFDSHOW kodeke,a bavim se po malo kompresijom videa i koristio sam samo paket "ACE Mega codecs pack pro. editrion".Htedoh sada da probam FFDSHOW,instalirao sam,i kada sam hteo da kompresujem nešto, Virtual Dabom , nigde nisam video DiVX codece koje ffdshow ima u svom sastavu.Evo šta mi je V.Dub ponudio:



..dakle nigde nema DiVX kodeka iz sastava ffdshow-a,kao i ostalih?
Gde sam pogrešio?
A nigde nema ni ikone za ffdshow kodeke,da bi mogao da radim na konfiguraciji po potebi,mada sam u samoj konfiguraciji ffdshow-a odmah posle instalacije čekirao da se pojavi try ikona za ffdshow.
O čemu se radi?

[ Stranger2 @ 12.02.2008. 20:28 ] @
Rec kodek je sirok pojam. Da ne zalazim u sitna crevca, treba samo da znas da postoje kodeci koji sluze za enkodiranje (kompresiju) i kodeci koji obavljaju dekodiranje tj. prikaz videa.

ffdshow je pojednostavljeno receno komponenta windowsa koja plejerima daje sposobnost da pustaju video u mnogim popularnim formatima. U tome je jedan od najboljih. Medjutim on nije namenjen da njime obavljas video kompresiju (enkodiranje).

Za video kompresiju u VirtualDub-u trebas instalirati posebne codece.
DivX codec za upotrebu u VirtualDubu ces dobiti u sklopu DivX paketa. Skini ga sa www.divx.com/divx
(za Pro verziju, javi mi se na privatnu poruku)

Citat:
koristio sam samo paket "ACE Mega codecs pack pro. editrion
to je paket svega i svacega pa si u sklopu njega verovatno imao codece za video kompresiju. Taj paket nije neophodan ako ces raditi video kompresiju jer je svega nekoliko codeca sire popularno i pametnije je da zeljeni kodek posebno instaliras da bi imao kontrolu o kojoj verziji se radi itd. Za pustanje videa ffdshow zamenjuje skoro sve druge filtre.
[ bakarni @ 12.02.2008. 20:51 ] @
E,hvala ti na ovim objašnjenjima za kodeke...