[ zorzj @ 02.05.2006. 05:33 ] @
U pitanju je MAndriva 2006 DVD pack koji sam instalirao bez podesavanja graficke. Sve radi lepo do tranutka kada pokusam da instaliram ATI RPM-Xorg ili Xfree ili kompletne ATI drajvere. Instalacija prodje, odradim aticonfig --initial i restartujem racunar. Prilikom bootovanja pojavi se Mandriva logo podizanje sistema dodje pred kraj i onda samo pocrveni ekran... I tako u nedogled kakogod da instaliram drajvere. U pitanju je ATI X1600XT graficka i najnoviji ATI-Linux drajveri.
POSTOJI LI IKO KO MOZE DA MI POMOGNE DA ISPRAVNO INSTALIRAM DRAJVERE I DA ONI PRORADE POD Mandrivom2006???

MOLIM ZA POMOC!!!

P.S. Kada instaliram SuSE 10.0 i doticne drajvere sve protekne u najboljem redu i sve sljaka O.K.100%, ali mi ipak treba MANDRIVA 2006!!!

HVALA!
[ slaks @ 02.05.2006. 09:26 ] @
Pa Mandrivi jejedna od retkih distribucija koja već dolazi sa drajverima za grafičku kartice tako da nije potrebno da ih skidaš!!!!!!!

Ja sam pre SUSE imao MAndrivu 2006 a grafička mi je ATI 9600 i sve radio ok, lepo prepozna i instalira drajvere, tako da ne razumem zašto bi skidao drajvere???
[ zorzj @ 03.05.2006. 05:07 ] @
Pa sve ja to znam ali ja imam ATI X1600XT koja nije genericki podrzana nijednim od 2 distroa koje sam ja instalirao. Tek nedavno su izasli drajveri za ATI X1K familiju grafickih. Dok sam imao ATI X700PRO sve je bilo OK jer SuSE10.0 i Mandriva2006 imaju genericku podrsku do X800 ATI grafickih!
Sto bi nas narod rekao SCEGA OVOGA NE BII BILO DA JE PERA OTISO PRAVO U POLICIJU!!!