[ darkosos @ 12.12.2002. 17:22 ] @
Da li treba izvrsiti neke posebne pripreme da bi se koristio stencil buffer u OpenGL-u? Mislim sem onog glClearStencil, glStencilFunc, glStencilOp itd..
Pitam jer sam pokusao nesto da radim sa stencil-om, pa video da nece... I napokon probao glGetIntegerv( GL_STENCIL_BUFFER_BITS, &iBits ) koji mi je vratio 0 !?!
[ Reljam @ 12.12.2002. 18:33 ] @
Ako se dobro secam OpenGL-a, zar ne treba prvo da incijalizujes odgovarajuci mod da bi mogao da koristis stencil? Pogledaj stencil sample koji se dobija uz GLUT. Takodje, da li ti kartica podrzava stencil bufffer?
[ darkosos @ 12.12.2002. 18:44 ] @
Hm, da ako ides preko GLUT-a ili slicnog. Ali ako pises sve sam, onda moras i to sam da uradis ( ukljucujuci otvaranje prozora, message loop, inicijalizovanje GL-a i tsl. ). Kartica je GeForce 4 MX 440, pa smatram da ne bi trebalo da bude problema ... ; neki primer koji koristi stencil rade ok, ali u tom primeru koji imam GL se inicijalizuje kroz aux, ciji kod nemam ( al' bi voleo da imam :).
[ darkosos @ 12.12.2002. 19:25 ] @
Nas'o sam ga! Izvinjavam se na uznemiravanju; toliko sam razmisljao o nekim naprednim tehnikama da sam zaboravio pocetak : PIXELFORMATDESCRIPTOR ! Treba samo podesiti polje za br. bitova stencil buffer-a. Neka je na nauk kolegama.