[ aleksandaraleksandar @ 03.05.2006. 16:29 ] @
Citat:
IT sertifikati znače sve manje na svetskom nivou

IT sertifikati se sve više pokazuju kao gubitak vremena i novca, smatra se u najnovijem istraživanju tržišta radne snage u IT industriji, koje objavljuje kompanija Foote Partners. Nakon detaljnog istraživanja, kompanija je došla do zaključka da ljudima koji rade na istovetnim radnim mestima i koji ne poseduju sertifikaciju bilo kog tipa plata raste tri puta više od onih koji poseduju neki tip sertifikata. Izgleda da su poslodavci rešili da u daleko većoj meri zapošljavaju ljude na osnovu pokazanog znanja i umeća, umesto na osnovu sertifikata. Pored toga, ovo je prva situacija da su oni bez sertifikata zaradili više novca od onih sa sertifikatom. Više detalja možete pronaći na ovoj adresi.

http://www.bench-market.com/article.php?sid=10707


mislim da se radi o klasicnom sindromu "moram da se dokazem".
koliko sam pratio zimus na njujorskoj berzi poslova, BSc IT (CS) + sert, je uslov.
[ Beli Mag @ 04.05.2006. 11:52 ] @
Citat:
aleksandaraleksandar: mislim da se radi o klasicnom sindromu "moram da se dokazem".
koliko sam pratio zimus na njujorskoj berzi poslova, BSc IT (CS) + sert, je uslov.


cek cek... sta je BSc IT (CS)?
[ Miroslav Jeftić @ 04.05.2006. 12:50 ] @
Mislim da su potpuno pogrešno sročili ovu vest. Poslodavci (ne računam ovde novokomponovane "Biznismene") su oduvek cenili znanje i sposobnost i ne vidim da će se tu nešto promeniti. Kako će neko doći do znanja i razviti sposobnosti je individualna stvar - priprema za polaganje ispita za dobijanje sertifikata svakako može biti od pomoći u tom procesu. Što se tiče onih drugih (o kojima je verovatno reč u članku), koji misle da će postati veliki stručnjaci samim tim što nabubaju nekoliko TK za mesec dana i da je tu kraj truda i zalaganja u karijeri, oni najčešće vrlo brzo mogu da se uvere koliko je takvo mišljenje pogrešno.
[ Dejan Topalovic @ 04.05.2006. 13:17 ] @
Citat:
Nakon detaljnog istraživanja, kompanija je došla do zaključka da ljudima koji rade na istovetnim radnim mestima i koji ne poseduju sertifikaciju bilo kog tipa plata raste tri puta više od onih koji poseduju neki tip sertifikata.
Vecu glupost odavno nisam procitao. :)
[ Beli Mag @ 04.05.2006. 13:37 ] @
logicno bi bilo da se uparuje iskustvo, znanje i neki sertifikat. gledajuci nase oglase, poslodavci traze iskustvo, visoku skolu ili sertifikat o otj oblasti. u to ne racunam sitne poslodavce koji traze najjeftiniju radnu snagu, mlade ljude bez skole i bez sertifikata, koja nesto znaju a ne traze neku sumu, koja bi odgovarala sertifikovanom profesionalcu.

bedak
[ Milan Andjelkovic @ 05.05.2006. 21:56 ] @
Citat:
Beli Mag: cek cek... sta je BSc IT (CS)?

BSc - Bachelor of Science
IT - Information Technology
CS - Computer Science


Inače, 'vest' je stvarno najgora glupost koja nije vredna opširnijih komentara. Valjalo bi staviti neki bullsh*t tag u naslov teme, da ne zbuni neupućene ljude.
[ totovic @ 09.05.2006. 11:32 ] @
Ovo je najveća glupost koju sam čuo. Možda može da se odnosi na ljude koji su samo nabubali za ispit, ali to pravilo onda možemo da primenimo i na fakultet; i tu čovek može malo da nabuba, malo da plati...
Ovo istraživanje mi liči na ona "spanać spada u najotrovnije namirnice" ili "korišćenje mleka izaziva smrt kod dece"...