[ dushkoue @ 04.05.2006. 15:40 ] @
Da li je koguce da se softverski mrezna karta konfigurise za 2 wourgroup-a,bez menjanja IP adrese svaki put???Da imam podesavanja za jednu grupu a kad hocu u drugu da me prebaci u drugu bez nekog posebnog podesavanja.

[Ovu poruku je menjao trooper dana 04.05.2006. u 17:28 GMT+1]
[ Milos Stojanovic @ 04.05.2006. 16:28 ] @
Ajd pojasni malo, molim te. Za početak, zašto promenu Workgroupe vezuješ za promenu IP adrese? Dalje, na kakva to tačno podešavanja oko workgroupa misliš? Promena Workgroupe se svodi na promenu IDja tvoje mašine, što je nekih 3-4 klika mišem. Osim toga, nadam se da ti je jasno da nije potrebno da tvoj računar bude u određenoj Workgroupi da bi mogao da pristupaš Share-u računara određene grupe (bar je tako u Win2k/XP, moram da priznam da Workgroupe nikad nisam koristio, a pogotovu ne na starijim OSovima) Nadam se da mislimo na iste workgroupe...
[ dushkoue @ 05.05.2006. 11:09 ] @
Kad je IP 192.168.0.33 a druga grupa 192.168.10.32 onda ne mozes pristupiti PC-iju i ako im je ista workgroup ili ne, sub mask je isti na oba.Treba mi software koji menja podesavanja ako postoji.Kad hocu da pristupim jednoj grupi da mi podesi za nju a kad zelim drugu da mi dozvoli i u drugu,bez mog podesavanja i menjanja manuelno.
[ Milan Andjelkovic @ 05.05.2006. 13:14 ] @
Ti izgleda malo mešaš pojmove. IP adresa je jedno, a workgroup drugo. Promena jednog nema direktne veze sa promenom drugog parametra.

Ako je IP adresa jedino što te ograničava, možeš da postaviš alias na svom mrežnom interfejsu tako da se odaziva na dve IP adrese (što će raditi ako ti topologija mreže to dozvoljava).
[ pisko @ 07.05.2006. 17:49 ] @
probaj Mobile Net Switch ili MultiNetwork_Manager

ima toga na googlu , prvenstveno je namjenjeno za notebook-e

lp