[ wankel @ 04.05.2006. 16:14 ] @
Jel` ima neko firmware za SE k700i. Tel je skinut sa Vodafone mreze i `ocu da mu ubacim normalan soft.
Od alata imam SEMCtool v2.2 i SEtools2 koji preko DSS-20 sinth-station rade ok.
Problem je sto nemam firmware za tel.
Ako imate, mozete li ga postavit negdje?
[ dojran @ 04.05.2006. 23:12 ] @
http://rapidshare.de/files/196...700i_euro_main_1_.cry.rar.html
[ nokia1 @ 05.05.2006. 00:34 ] @
za ovaj fajl sa cry ekstenzijom ti treba original setool dongle jer je kriptovan,a ako ti je tel . cid36 tesko da ces ga uraditi
sa nekim free programom a za krekovani setool tesko da nadjes nekriptovane cid36 fajlove

[Ovu poruku je menjao nokia1 dana 05.05.2006. u 01:36 GMT+1]
[ wankel @ 05.05.2006. 01:39 ] @
USPIO SAM ! Ovo mi je prvi USPJESNO flash-ovani tel. Srecan sam kao malo prase!
Dojran, puno hvala! Duzan sam ti.
Koristio sam setool2 (krekovan, reversed by ortica and cyco2) koji se nalazi u Chawkizz Universel Unlock Software V3.0 i dss-20 synth-station (dobijala se uz SE p800).
Inace u ovom Chawkizz.... softu ima stvari za skoro sve telefone i nesto korisnih informacija uopste o telefonima. velicina-oko 130 MB Ako nekog bude zanimalo, recite, izdjelicu ga i postavit`.

nokia 1, tel je cid 29

U softu sam stavio da main firmware .bin fajl i odradio je svoje. Sto je .cry fajl. Cemu on sluzi?
[ wankel @ 05.05.2006. 14:05 ] @
Kako neko na forumu rece:"Sve je lako dok se ne zakomplikuje."
E, upravo mi se tako nesto desilo.
Fleshovao sam tel i sve je super radilo, osim kamere kojoj su valjda bili potrebni novi drajveri.
Da bi ovo ispravio skinuo sam sa SE oficialnog sajta soft za update telefonskog softvera.
Kad sam pokrenuo update, tel je pri prepoznavanju poceo da pali/gasi displej u pravilnim razmacima(bijel ekran).
Cekao sam jedno 5 min i nista. Skinuo sam tel sa kabla i izvadio bateriju. Sad kad krenem da upalim tel desava se isto(displej se pali/gasi).

Sto da radim?
Da nema neko neki noviji firmware?
[ mrcina @ 05.05.2006. 14:33 ] @
moras ponekad citati izmedju redova!!!!
sad ces morati odnjeti tel. u servis i uzece ti duplo vise nego da si ga odnio odmah

[ wankel @ 05.05.2006. 14:56 ] @
A onda mi barem recite sto ne valja. Sto sam za`ebao? Na greskama se uci.
[ cybercom @ 05.05.2006. 15:10 ] @
E, a kako je kazem,posle j***** nema kajanja,trebao si lepo otici u servis i odraditi posao kako treba,ovako ............... Pa sta da ti kazems to nisam vec jedno zilion puta.
[ Dejan Matijevic @ 05.05.2006. 17:22 ] @
Citat:
wankel: A onda mi barem recite sto ne valja. Sto sam za`ebao? Na greskama se uci.


A ništa, dešava se to i nama odraslima ponekad... sad više nije bitno šta si zeznuo i kako se to desilo jer ne možeš to riješiti. Jedino će serviseri trljati ruke

Ajd sad slijedeći telefon izrokaj sa tim uni-free softverom što si našao, možda neki blinkajući dodje i do mene, da i ja nešto zaradim.
[ wankel @ 05.05.2006. 18:54 ] @
Dobro, ljudi, ukapirao sam, servis! Nema za`ebanci`e sa free softom i t.d. To mi ne morate ponavljat`.
Nego, recite mi sto sam pokvario. Sta je tel-u? Jesam li sprzio neko kolo?
Dajte da nesto naucim.
[ skoker @ 05.05.2006. 18:59 ] @
Telefon "blinka" zato što je FS (faile system) "pukao".
Telefon bi trebalo odneti do nekog od servisa da se uradi repair i upgrade softvera.
[ Inovator @ 05.05.2006. 21:17 ] @
Citat:
wankel: Dobro, ljudi, ukapirao sam, servis! Nema za`ebanci`e sa free softom i t.d. To mi ne morate ponavljat`.
Nego, recite mi sto sam pokvario. Sta je tel-u? Jesam li sprzio neko kolo?
Dajte da nesto naucim.


ne možeš na taj način spalit IC.
servis će ti odradit repair za 15ak min sa originalnim boxom, jebiga neke stvari s razlogom koštaju. uglavom opomena i ostalima koji se igraju free crackiranim sranjima.
[ ognjenr @ 06.05.2006. 17:07 ] @
hm... dakle ukoliko imas para da kupis "originalan" softver , onda si i "pravi" serviser , zar ne (bez ljutnje)
[ skoker @ 06.05.2006. 19:49 ] @
Treba tu jos po nesto, nije to samo kupis box i resio si sve probleme.
Kad kupis box problemi tek pocinju:))))
[ wankel @ 07.05.2006. 23:49 ] @
Vjerovali ili ne, sredio sam tel. (bez servisa)
Naime, nisam imao vremena preko sedmice da odem do servisa (srecom), a vikendom ne radi nista. Tako da sam uzeo malo da googlam, trazim po drugim forumima itd.
Sve sto je trebalo da uradim, a nisam znao u pocetku, je da ubacim File System Image (hvala skokeru, on mi je skrenuo paznju na ovo) i uradim "complite phone". Sve je uradjeno sa pomenutim "seetool2".
Sajtovi koji bi mogli biti od pomoci manje iskusnim clanovima, poput mene su:
http://www.topsony.com/ (ovaj definitivno)
http://www.sos-gsm.com/wali/index1.php
Sajtovi su na spanskom/portugalskom, koristite google da prevede na engleski.
BigBrother, ne brisi adrese, molim te, extra su.
[ dojran @ 07.05.2006. 23:56 ] @
eh sto se tice cavkizovog softa ...instaliraj prvo NOD 32 uradi update , pa tek onda uradi instalaciju "cawke", da vidis sta ce se onda desiti....ccc
[ wankel @ 08.05.2006. 00:35 ] @
Sto da ti kazem? Chawkiz soft, kakav takav, odradio je posao. Covjek je sakupio soft na jedno mjesto i jos dosta korisnih informacija, respect. Inace, ovaj seetool je krekovao ortika ili tako nekako.
Istina, pojma nemam je li ubacio kakav virus ili sl. jer su mi firewall i antivirus jos prije mjesec dana posli, a nije me volja gnjavit se sa njima.
[ bhgsmservis @ 13.05.2006. 22:57 ] @
hmm...

Kako wankel kaze da je sve free odradio, onda ce na čika skoker ostati bez posla, hehehe
Ispada da smo mi svi budale što proizvodimo, prodajemo i koristimo programe koji se plačaju.!?

Pozdrav svima!
[ E-ducation @ 20.05.2006. 11:12 ] @
Citat:
bhgsmservis: hmm...

Kako wankel kaze da je sve free odradio, onda ce na čika skoker ostati bez posla, hehehe
Ispada da smo mi svi budale što proizvodimo, prodajemo i koristimo programe koji se plačaju.!?

Pozdrav svima!


mozda i jesmo budale ali....
na svu srecu nije sve free
free stvari ce uvjek biti i to je potpuno normalno
sto se tice njegovog k700, koliko vidim njemu je trebalo 3 dana da zavrsi telefon...a koliko tebi treba vremena za isti posao??

[ nokia1 @ 21.05.2006. 00:48 ] @
Citat:
E-ducation: mozda i jesmo budale ali....
na svu srecu nije sve free
free stvari ce uvjek biti i to je potpuno normalno
sto se tice njegovog k700, koliko vidim njemu je trebalo 3 dana da zavrsi telefon...a koliko tebi treba vremena za isti posao??

Trebalo mu je tri dana za taj telefon,sledeci ce uraditi za 15 minuta,valjda se sad naucio sta da radi,ali garantovano nece moci bas svaki ubice neki skuplji npr. k750 cid49,k608 cid49... pa ce morati da plati jer to nece moci nijednim free programom, e zbog toga mora da se kupi neki ozbiljniji tool.
[ wankel @ 22.05.2006. 15:18 ] @
Ljudi, ne ljutite se, naravno da niste budale. Dejan je potpuno u pravu, sa ozbiljnijim telefonimanema, sanse sa free softom da se bilo sto uradi su nikakve. Samo, znate kako, definitivno necu otvarati servis mobilnih telefona, pa mi se bas ne isplati kupovati alat za par popravki (ako mogu tako da ih nazovem). Sve u svemu, nesto sam naucio, a znanje je najskuplje. :)
[ milo dete @ 26.05.2006. 09:04 ] @
Citat:
wankel: Ljudi, ne ljutite se, naravno da niste budale. Dejan je potpuno u pravu, sa ozbiljnijim telefonimanema, sanse sa free softom da se bilo sto uradi su nikakve. Samo, znate kako, definitivno necu otvarati servis mobilnih telefona, pa mi se bas ne isplati kupovati alat za par popravki (ako mogu tako da ih nazovem). Sve u svemu, nesto sam naucio, a znanje je najskuplje. :)

serviseri nisu budale, imaju se pravo ljutit, njihovo je građansko i servisko pravo, ali ovo što si ovdje napisao s uputama onih linkova to radi. odradio debrand jednog K700i.
Hvala
[ nokia1 @ 27.05.2006. 01:36 ] @
Ma niko se ne ljuti slobodno samo napred,probaj neki SE w810,k510,z530,w300,w700...
[ maistorus @ 31.05.2006. 23:05 ] @
ovog decka treba izolirati
[ nokia1 @ 01.06.2006. 01:01 ] @
Pa ako imas dobru izolir traku,mislim neku kvlitetnu moze...