[ Nile @ 13.12.2002. 16:57 ] @
Imam "Photo station" na kome su uz sliku dati opisi ssta je i kad slikano. Sada zzelim da sve te slike podignem na sajt, ali ne znam kako da uz slike aploudujem i opise iz caption-a.
Unapred hvala na pomochi!
[ Goran Rakić @ 13.12.2002. 17:18 ] @
ako ja tebe mogu da razumem...
kakav photo station? To je neka php skripta ili sta?
[ Zoran Rašković @ 14.12.2002. 03:26 ] @
Pa ocigledno moras da imas bazu gde ces te captionse staviti.

Onda napravis skriptu da kad se uploaduje slika, da $userfile_name string ubaci u tabelu "slike" ... Znaci u tabeli bi imao polja: id_slike, putanja_do_slike, naziv_slike.

I tako
[ Dejan Topalovic @ 14.12.2002. 04:50 ] @
Ako sam te dobro razumio, treba ti ovo:
http://www.php.net/manual/en/function.read-exif-data.php
[ fkvsv @ 21.07.2003. 18:38 ] @
Kolega nije dobro objasnio!

Savki JPG nosi u sebi FILE INFO, nebitno da li je unet u XP-u,Fotosopu ili Fotostejsenu. Meni treba nesto slicno, naime FILE INFO se sastoji od vise rubrika(zemlja datum, autor, prava...) meni treba iskljucivo da cupa caption?
[ Goran Rakić @ 21.07.2003. 18:56 ] @
Pogledaj na phpclasses.org, ima toga tamo. Zombie je radio nešto slično, pitaj njega na PP.
[ CONFIQ @ 21.07.2003. 19:09 ] @
XP briše exif :(
Da li neko zna da li su popravili to?
Tj. kolko sam skontao oni nemaju namere da popravljaju to?

~Say FiQ
[ -zombie- @ 21.07.2003. 21:07 ] @
Citat:
Goran Rakić:
Pogledaj na phpclasses.org, ima toga tamo. Zombie je radio nešto slično, pitaj njega na PP.


hm.. ajde podseti me kad to ;))

sa slikama sam samo radio resize i slične gluposti. metadata nisam čitao. a čitao sam (tj pokušavao) da čitam metadata iz .wav fajlova ;)

nego, dok sam tražio ovo za .wav fajlove, našao sam mnogo skripti za exif i druge metapodatke iz slika. ima ih samo na www.hotscripts.com zilion. (što nažalost nije slučaj sa skriptama koje čitaju .wav)


btw confiq, o čemu ti to?!? (da nisam ovako lepo vaspitan, sad bih ti rekao "šta lupaš?" ;))
[ CONFIQ @ 21.07.2003. 21:26 ] @
http://www.vnunet.com/News/1127791 from php.exif

Citat:

"Pictures are converted to JPEG because that is the most common format and, as a result, EXIF information is lost. However, the majority of users don't need EXIF information. So this glitch only effects those advanced users and they can simply open the camera as they would a hard drive and drag and drop the pictures without losing any information," Microsoft spokesman explained.


~Say...
[ -zombie- @ 21.07.2003. 21:50 ] @
ok. izvinjavam se.. meni je delovalo totalno idiJotski da win nešto petlja sa mojim slikama..

očigledno, još jedared se vidi da je ljudska glupost neograničena ;))
[ tOwk @ 22.07.2003. 01:30 ] @
Citat:
-zombie-:
ok. izvinjavam se.. meni je delovalo totalno idiJotski da win nešto petlja sa mojim slikama..

Nisu to tvoje slike, već, Mikrosoftove!!!