[ Jorda Melior 3 @ 13.12.2002. 21:34 ] @
Veliki pozdrav. Prvo moram reci da sam ovo cuo jednom na televiziji, i da nemam nista vise sto bi dokazalo ono u sta sumljam. Zao mi je zbog toga, ali zato ste vi tu. Iznesite svoje misljenje ili neke informacije do kojih ste dosli na ovaj ili onaj nacin.
Inace, onako gledano, veoma je moguce da ono u sta sumljam i jeste deo bioloskog rata i kontrole nad prirodnim prirastajem koji iz godine u godinu sve vise raste (naravno, gledano ukupno na citavoj planeti). Dakle, da kazem sta ja mislim:
Razvojem medicine smanjio se mortalitet, pa je nekome doslo na pamet da izmisli nesto sto ce da koliko-toliko da kontrolise prirodni prirastaj. To nesto je bio HIV-virus!
Znaci, da li mislite da je ljudski um u stanju da izmisli tako nesto, a ako jeste da li je u stanju da taj "izum" rasiri po svetu ne birajuci zrtve. Da li je covek u stanju da uradi takvo nesto?
Usput se setih jedne stvari: "Pronadjen je lek protiv svih bolesti, samo da bi ga svet koristio potrebno je ubiti 100000000 neduznih ljudi ( i neka vecina budu deca). Recimo da se vas pita, sta bi ste uradili? Da li di ubili toliko ljudi za spas ostalih?"
Jos jednom:"HIV je/nije ljudski izum, covek je/nije u stanju da uradi tako nesto"
[ Ivan Dimkovic @ 13.12.2002. 23:51 ] @
Covek je danas, na zalost, svakako u stanju da uradi i mnogo gore u bioloskom inzenjeringu.

Da li je HIV virus ljudska umotvorina, ili mutacija nekog drugog virusa - to je pitanje na koje jos ne postoji cvrsto dokaziv odgovor.
[ dRock9 @ 14.12.2002. 16:15 ] @
xux, zajebana tema, moram priznati.

Kada sam ja prvi put cuo za HIV i postavio prirodno pitanje - a odakle to, dobio sam odgovor: od zelenih majmuna. Ta cinjenica nije iskljucena, ali obzirom na napredak civilizacije deluje glupo.

Sto se tice ljudskog doprinosa, najverovatnije mi deluje prica da je to vestacki virus stvoren u svrhu lecenja (?). Ovaj iskaz se moze pomalo potkrepiti samom konstrukcijom virusa i njegovim delovanjem. Naime kao sto je (nadam se) svima poznato virus side (u stvari HIV) ne napada direktno celije organizma, vec upravo odbrambeni sistem mehanizma i menja ga (svojom vRNK - viruelnom ribonukleinskom kiselinom : stvaraju se tzv. anti geni). Prakticno virus se kaci na leukocite i onesposobljava ih (pa odatle se moze zakljuciti da je prvobitna namena bila poboljsanje odbrambenog sistema organizma) i tako covek postaje ranjiviji na sve ostale bolesti.
Neki pricaju da lek protiv hiv-a postoji, ali nema odgovarajuce vakcine - u to stvarno nisam upucen. Cinjenica je da je jedini nacin za detekciju istog u stvari detekcija anti tela koja proizvodi organizam u pokusaju odbrane.

za sada toliko od mene i sta da vam kazem: kad niste sigurni, navucite kondom !!!

pozdrav !
[ anon315 @ 14.12.2002. 16:56 ] @
Ha, "kabanicu" na "glavu" :)))
[ Jorda Melior 3 @ 14.12.2002. 20:46 ] @
He, tema jest zeznuta:)
Sto se tice zelenih majmuna, cuo sam za njih. Moguce je... ali zasto izbjegavate svi da odgovorite na ono sa "lekom protiv svih bolesti". I to je zeznuto, znam. Ali evo ja cu prvi da kazem sta bih uradio:
"Zrtvovao bih te ljude za opstanak drugih". Sad mozemo diskutovati koliko je ispravan moj odgovor. Naravno, takav lijek bi opet povecao prirodni prirastaj, to povlaci za sobom nestasicu hrane u svetu i jos puno toga. Dakle, hajde da vidimo sta bi vi uradili?
[ MAD-MAX @ 15.12.2002. 00:08 ] @
To je sto miliona ljudi kako si ti naveo (i ako sam ja dobro izbrojao nule). Tesko da bih mogao da zrtvujem toliko ljudi osim ako oni nisu ... da ne kazem sta jer bi to bila kao diskriminacija ali recimo da nisu hriscani :).

Inace ja mislim da je vrlo moguce da je HIV covekov izum i mislim da sam cuo vise prica o tome ali naravno tesko da cemo to nekada saznati.
[ Mihailo @ 15.12.2002. 01:00 ] @
Možda je offtopic, ali zanimljivo je što neke zemlje naručuju ogromne količine vakcina protiv velikih boginja, recimo Nemačka, SAD, Francuska. Ameri ove godine vakcinišu državne službe, a planirano je i celokupno stanovništvo do valjda 2004/5. Nemci su naručili (nisam siguran) 10 miliona vakcina.. Ne bi bilo čudno da ta zaraza nije navodno iskorenjena pre 20ak godina. Dok se od AIDS-a možemo braniti debelim kurtonom, ako nas zakači ovako nešto... biće zajebano.
[ Mikky @ 15.12.2002. 01:28 ] @
ne znam da li je ovo jos jedna od "teorija zavere" ali citao sam u nekim clancima da nepostoje dokazi da je HIV virus uzrocnik AIDS-a
cak je utvrdjeno da je HIV bezopasan virus, a kako se sida stvarno dobija jos nije utvrdjeno
ovo ima na netu da se nadje sa naucnim dokazima s tim sto ti naucni dokazi meni nista nisu znacili jer nisam strucnjak iz te oblasti, ne znam tacno url-ove ali valjda ce neki search da nadje

druga teroja je da su to izmislili ljudi kako bi uklonili homoseksualce, prvih par godina kada je otkrivena sida registrovana je samo kod homica, pa se i mislilo da je to bolestina koja napada samo pedere, ali moguce da se kasnije otrgla kontroli i prosirila i na hetero populaciju

treca stvar, postoje zene u africi koje su potpuno imune na hiv, bila je emisija znaci zena prostitutka, radnu delatnost obavljala bez kondoma i posto je u africi najveci procenat zarazenih, ona se takodje zarazila virusom ali bez posledica, samo ne znam da li je virus posle nekog vremena bio odstranjen iz organizma sam od sebe ili je svo vreme bio prisutan ali bez posledica

i cetvrto, lek koji leci sidu zvanicno ne postoji ali postoje lekovi koji usporavaju napredovanje bolesti, koji produzavaju zivot a naravno ti lekovi su preskupi, tako da nalazenjem pravog leka te kompanije bi izgubile veliki profit...
[ srki @ 15.12.2002. 14:42 ] @
Ako postoje lekovi da se uspori bolest sigurno postoje i "lekovi" da se ubrza bolest i ako ne postoji pravi lek to bi bio jedini nacin da se zaustavi sida jer ne bi stigla tom brzinom da se siri jer bi ljudi umirali ubrzo posto bi dobili sidu....morbidno!

Inace za velike boginje ja ne moram da se brinem jer sam vakcinisan ali ne znam kada je kod nas prestala vakcinacija protiv velikih boginja.
[ ninpo masinac @ 15.12.2002. 14:46 ] @
Smatram da je sida bolest (oruzje) kojom se priroda brani, stavlja nam do znanja da ako ovako nastavimo zivot ce nestati za par vekova. Podvalacim da nece biti zivota a ne ljudi. Ako nastavimo ovako da se razmnozavamo pobicemo ostali zivi svet na planeti, a ako se sutra pojavi neki novi virus ( koliko god on bio jednostavan) ima da svi pomremo jer cemo biti slabi, jer opet nije vrsena selekcija medju nama kako bi to trebalo da se uradi ( mislim na ono da samo najjaci i najsposobniji opstaju). Opasnot toga danas vide i SAD i Nemacka koje kupuju silne vakcine ( Svabe su kupili 100 miliona! protiv velikih boginja, a oni ne trose tek tako lovu, sto opet znaci da virus i opasnost postoji).
Medjutim tu postavljam pitanje kako je ta zena iz Afrike prezivela, kako je Medzik ozdravio?
Moje misljenje je da su to bile dovoljno jake i dobre osobe koje su kako tako prosle onu selekciju koju sam gore pomenuo, i jednostavno pobedile bolest.
Pozdrav
[ Ivan Dimkovic @ 15.12.2002. 15:17 ] @
Ja ne mislim da je to "opomena prirode"

Jednostavno, danas se ljudi mnogo vise krecu po svetu i stupaju u kontakte/odnose/.. sa drugim osobama iz celog sveta.

Prirodni odbrambeni mehanizmi su obicno tako "podeseni" da se imuni sistem brani od "lokalnih" virusa i bakterija. Ponekad se desi da kada neko otputuje na drugi kontinent odmah "zakaci" neki lokalni virus na koga njegov organizam nije spreman.

Desavalo se N puta da ljudi umru i da se ne zna uzrok, i obicno se u vecinii slucajeva sumnja na nespecificne ili mutirane viruse.

Globalizacija, jeftine avionske karte - lak nacin da se putuje po celom svetu nosi i vrlo malu (ali ipak postojecu) verovatnocu da se oboli od necega na sta nas imuni sistem nije imun + sto je jos gore, dolazi do prenosa i mutacije tih virusa u nove sredine gde god da se krecemo.

No, tako stvari stoje - to su neki rizici sa kojima moramo da zivimo. AIDS nije jedini virus koji je vrlo problematican, ima ih citava serija - za koje ne postoji lek. I svi obecavaju vrlo sporu smrt, u teskim mukama.

Da ne govorimo o CJD - bolesti "ludih krava" koja se prenosi proteinom - i koju ne moze da sprzi ni sterilizator.

Bolesti koje se prenose organskom materijom koja cak nema nukleinsku kiselinu (nikako se ne moze svrstati u "zivo bice"):

http://www-micro.msb.le.ac.uk/335/Prions.html

Itd.. Itd..


[ VRider @ 15.12.2002. 16:16 ] @
Moje (skromno) mišljenje je da HIV jeste plod čovekove igre. Imam negde knjigu nekog našeg čoveka koji je tačno i naveo kako je pravljen HIV.
Takođe sam čitao i da postoje ljudi koji uzmu HIV ali nikad ne obole od side. Sada jure to što ih čini imunima, ali na žalost farmaceutske industrije, izgleda da od vakcine nema ništa.
Kada smo o sidi razgovarali na kampu sa omladinom JAZAS-a, u trenucima kad su svi bili skrhani tužnom sudbinom ljudi (svako 5 sekundi neko novi oboli, a svakih 15 sekundi neko umre od posledica), meni je na pamet palo jednostavno rešenje: ako bi ljudi obolevali na svakih 5 sekundi ili malo više (pobogu, ljudi, kupite kondom), a umirali svake sekunde (kineski metod), bolest bi uništila samu sebe.
[ dRock9 @ 15.12.2002. 20:18 ] @
Samo bih da se nadovezem i ako je moguce delimicno odgovorim na pitanje korisnika ninpo masinac.

Za slucaj iz Afrike, verovatno nisam cuo, ali ako je to tacno, znaci da postoji efektivna odbrana, tj. situacija koja virusu ne odgovara. Jedini je problem sto uzroka ovoga moze biti mnogo: Podneblje, vremenski uslovi, ... a tek u samom organizmu - prisustvo antitela pre napada virusa, izazvanih od strane neke druge bolesti, magicna kombinacija gena, .... Mislim zasto da ne: namerno obolite od neke bolesti, organizam se odbrani posle nekog vremena a vi ostanete "vakcinisani" na virus side... Uostalom vakcina nije nista drugo do neutralisane kolicine virusa dovoljne da "zagolicaju" organizam na proizvodjenje antitela......

Elem, ono sto sam cuo o Medziku je da je covek menjao krv svakih godinu dana i vremenom se iscistilo, kada je virus neutralisan do dovoljne mere, da odbrambeni sistem moze dovrsiti ostalo...

Drago mi je sto se diskusija rasplamsava, mada je o ovome bas mnogo reci.
Pomenuli ste JAZAS, a sirom sveta postoji mnostvo slicnih organizacija, koji kao prioritet imaju borbu protiv AIDS-a.
U sustini ono sto meni najvise smeta, je "opasnost" kod sexa :)


pozdrav !
[ BobMarley @ 15.12.2002. 23:56 ] @
sta kazete na ovo sto pocinje sada da se dijecu cjepi protiv hepatitisa B ?

jel moguce da je sida ljudski plan za smanjenje populacije ? broj zarazenih se povecava stravicnom brzinom i onda otkriju lijek i to je to za neko vreme neku novu bolest plasiraju i opet isponova, farmaceuti dizu lovu i pitaj boga ko jos.... ko zna kolko stvari ima a da niti neznamo, mozda je sida dio nekog veceg plana.

mozda je sadam husein napao svjet sa tim ? :)

lijek vjerojatno i postoji ali znate da lijek ne moze na trziste najmanje 10g od kada ga izmisle .. tako da "wait and see".

DALI je mađik ozdravio ? palamudio je nesto sa nekim kineskim doktorima ovo ono ali sumnjam .. i to sa ciscenjem krvi je malo blentavo ..
nemozes tek tako promjeniti krv sto puta i gotovo, pogotovo ne kod SIDE jer ona napada kako je neko vec prije napomenuo Limfocite ... tacnije samo jedne T4-limfocite ja mislim i przi ih vec u krvotvornim organima tako da jedino ako je presadio sve te organe, a nije, je mogao ozdraviti..
kad smo kod džonsona ... ko kaze da je imao sidu ? kada ju je otkrio zena mu je bila u 7 mjesecu trudnoce .. a navodno ju je pokupio kao mlad .. ni zena ni djete nisu hiv pozitivni (iako ima takvih izuzetaka) ali bas oboje da se poklope nakon toliko seksa i svega toga ...

ALIENS ... mozda je virus u biti "strani" oblik zivota koji pokusava komunicirati s nama na ovaj nacin ? zauzeti zemlju ? mutirati ljude ? potaknut nas na evoluciju ?


mozda bi bilo bolje ovu temu usmjeriti vise prema opce poznatom i priznatom o hivu i sidi pa da eventualno neko nesto i nauci a manje raspravljati o teorijama urote ?
[ ventura @ 16.12.2002. 00:16 ] @
Sa transplantacijom krvi moguce je ojacati imuni sistem coveka, jer HIV unistava leukocite, bas zbog toga se razdjava period HIV i AIDS, znaci kad je neko HIV pozitivan, cim mu se broj leukocita spusti ispod odredjenog nivoa, tada je to AIDS...

Transplantacija krvi 'sprecava' da dodje do pojave AIDS-a, mada i ona nije bezazlena, i skoro se nikada ne praktikuje POTPUNA transplantacija krvi (jer to nosi mnogobrojne rizike, i neretki su smrtni slucajevi)... Ali recimo ako se uradi transplantacija, i virus se lekovima drzi na nekom neprimetnom nivou, to je faza kada test na antitela daje negativne rezultate (verovatno iz toga proizilazi verovanje da je neko 'izlecen'), u organizmu postoji ta minimalna kolicina HIV-a koja je spremna da ponovo zahvati ceo organizam...

E sada, koliko sam ja ukapirao iz literature, imuni sistem coveka uspeva da 'ubije' virus HIV-a, ali nije sposoban da ga kompletno ukloni iz organizna, sto znaci da virus na kraju pobedjuje...

Ima tu sada gomila predpostavki i poluistina... Ja sam recimo citao da muskarac pri odnosu sa zenom koja je inficirana HIV-om, ima 1:32 sansu da se inficira... Cak i ako virus dospe u krvotok, opet postoji mogucnost da ga imuni sistem unisti pre nego sto se previse rasiri..
E sada, tu informaciju nisam nigde mogao naucno da proverim, ali se pojavljuje u mnogo tekstova i HIV/AIDS-u...
[ ventura @ 16.12.2002. 00:23 ] @

HIV Infection Process
Although a typical exposure to HIV involves thousands of viral particles, only a few, perhaps one to 10, result in productive infection. If this were the first exposure, the body’s immune system would be caught off guard by the foreign invaders. Before it could mount an effective response to neutralize the virus particles, HIV would have begun to infect human cells and rapidly multiply. Slowly the virus spreads, eventually overwhelming the immune system.


Ovo je preuzeto sa www.vaxgen.com, jedna kompanija koju pratim vec 3 godine (investiranje etc.), I oni su jedini u stage 3 trials (sto znaci da se njihova vakcija ispituje na 9000 ljudi sa visokim rizikom), ta ispitivanja trebaju biti zavrsena ove godine, i tada ce se znati dali su dobili uspesnu vakcinu ili ne...

VaxGen je znacajan zbog toga sto su jedini u Stage 3... sto znaci da ako ovo uspesno prodje, oni ce imati OFICIJALNU vakciju protiv HIV/AIDS-a. Ako sutradan neko napravi vakciju koja unistava HIV, ona mora da prode Stage 1,2,3 trials da bi dokazala svoja dejstva i da bi se zabelezile neki propratni efekti... A svi ti trials traju nekih 5 godina... Znaci sutra da se nadje vakcija, tek za 5 godina moze biti pustena u masovnu proizvodjnju...
[ caiser @ 16.12.2002. 00:37 ] @
Citat:
Mihailo:
Možda je offtopic, ali zanimljivo je što neke zemlje naručuju ogromne količine vakcina protiv velikih boginja, recimo Nemačka, SAD, Francuska. Ameri ove godine vakcinišu državne službe, a planirano je i celokupno stanovništvo do valjda 2004/5. Nemci su naručili (nisam siguran) 10 miliona vakcina.. Ne bi bilo čudno da ta zaraza nije navodno iskorenjena pre 20ak godina. Dok se od AIDS-a možemo braniti debelim kurtonom, ako nas zakači ovako nešto... biće zajebano.


To je sve najverovatnije zbog straha od novih terorističkih napada. Sećaš li se antraxa?
[ Nenad_L @ 16.12.2002. 13:36 ] @
Ako malo razmislite na temu koja je ugrozena grupa od virusa HIV. Najcesce zarazeni su narkomani, gay-evi i ljudi koji cesto menjaju polnog partnera.
Kad razmislite o tome verovatno cete kao i ja doci do zakljucka do koga sam i ja dosao. HIV je vestacki napravljen. Svi koji se zaraze, a da ne spadaju u gore navedenu grupu mogu se nazvati "kolateralnom" stetom...

Pozdrav
[ Ivan Dimkovic @ 16.12.2002. 14:18 ] @
To neko bio "human"pa da umanji broj narkomana, gay-eva i ljudi koji vole da menjaju sexualne partnere??? Ne zivimo u "humanom" drustvu, a takodje tako nesto ne bi ni bilo humano niti isplativo - tako da ama bas nikom ne odgovara ni u teoriji...

Mislim, kome bi to odgovaralo? Nikom - trziste heroina (posto je to najkoriscenija droga koja se konzumira IV putem) je $400 milijardi dolara godisnje - mogu raznorazne "dobrice" da pricaju sta hoce, ali dosta drzavnih elemenata u mnogim drzavama je sigurno upleteno u taj biznis, jer da nije - sigurno ne bi bio toliki, tako da u interesu tih vlada svakako nije smanjivanje broja "konzumenata", gay-evi ne smetaju nikom - cak sa nekog izuzetno umobolnog stanovista i doprinose smanjenju "prekomerne" populacije, a ljudi koji cesto menjaju sexualne partnere jos manje.

Jedini "opravdan" razlog HIV-a bi bio da se na neki nazovi-human (a u stvari monstruozno nehuman) nacin zamene ratovi niskog intenziteta ciji je cilj umanjivanje broja stanovnika u tzv. kriticnim mestima, i resavanje problema prenaseljenosti planete na jedan vrlo okrutan nacin. Ja nesto nisam skon da verujem u ovo, jer je danasnji inzenjering dovoljno dobar da se izmisli nesto sto mnogo brze deluje od side a napada ljude tacno definisanih genetskih karakteristika (proteinski prenosnici - prioni, npr.. )

Na kraju krajeva - niko ne iskljucuje spontanu mogucnost mutacije pojedinih virusa koji bi bili jako opasni za coveka posle te mutacije. Takodje, niko ne iskljucuje i mogucnost da se virus zadrzi na nekom vanzemaljskom objektu (npr. meteor) na koji ljudski imunosistem uospte ne moze da da adekvatan odgovor.
[ Mihailo @ 16.12.2002. 14:32 ] @
To je sve najverovatnije zbog straha od novih terorističkih napada. Sećaš li se antraxa? [/quote]

Upravo tako. Stvar je tome što sam se sam virus (variola) i ne širi toliko brzo, ali su drugovi Rusi smislili kako da ga izbacuju kao aerosol pa sad možeš da zaprašuješ ljude kao komarce. Zvanično samo USA i Ruski istraživački centri imaju virus, ali je lako moguće da su prodali nekome. Koliko ja znam virus napada samo ljude i majmune, pa je jako praktičan jer ne ostavlja posledice po okolinu a može da preživi oko godinu dana van domaćina. Zaprašiš područje, čekaš da ljudi pomru i posle godinu dana naseliš teritoriju :)



U odnosu na variolu (za koju postoji vakcina, ali ne deluje uvek), AIDS je "banja" :)
[ momsab @ 16.12.2002. 17:50 ] @
Neki naš naučnik, koji se bavi lečenjem obolelih od side ( znatno je usporio širenje bolest ), je objavio kako je HIV veštački stvoren u laboratorijama USA kao mešavina više različitih virusa, među kojima su i ebola, neki na h. On tvrdi kako ne postoji lek jer je virus namerno takvo napravljen da se po potrebi mutira.

Čuo sam od drugih da je HIV stvoren zato da bi se smanjio broj crnaca u Africi kako bi bogati belci zauzeli Afriku bez prolivanja svoje krvi. Eto još jedne teorije zavere.
[ gloginjar @ 18.12.2002. 15:54 ] @
Poštovanje članovima Foruma!.

Evo čitajući ovu temu sjetih se da iam jedan tekst iz Zone Sumraka!
koji sam spremio na Hdisc_pa da ga podjelim s vama!:d :d ;d
*************
Dr Marko Trifunović koji je 30 godina radio na Federalnom Institutu u Mineapolisu otkriva zapanjujuće podatke i tvrdi:

TAJANSTVENI LEK PROTIV SIDE IMA RANIJI DATUM NEGO PRVI REGISTROVANI OBOLELI!



ZASTRAŠUJUĆE: Grupa moćnika kontroliše zdravlje čitavog čovečanstva

Neretko pomislimo kako ovaj svet zapravo uopšte nije svet slobode i više pravde, već svet niskih ljudskih interesa sklopljenih u razne kartele i lobije čiji je jedini cilj neograničena moć. Tada nam se čini kako sva ona naučna fantastika poput "Dosijea X", "Milenijuma", "Matriksa" i raznih drugih filmova i serija o zaveri i teoriji zavere zapravo nije daleko od istine. Kada ovo spomenemo, svakako ćete prvo pomisliti na razne invazije iz svemira ili nekakve magije. Ovog puta nije to u pitanju. Fokus naše priče zapravo je samo čovekova gordost i pohlepa, ali spregnuta u centar moći koji gospodari milionima života. I to prilično nemilosrdno. Junak ove naše priče nedavno se tiho, kako je i živeo, iskrao iz samog jezgra svetskog farmaceutskog lobija, i po prvi put rešio da bude glasan.

Dr Marko Trifunović iz Užica radio je trideset godina na federalnom institutu za biološka istraživanja (F.B.R.I.) u Mineapolisu, Indijana, SAD, odsek za istraživanja infektivnih i tropskih oboljenja. Kako sam kaže, za svoj dugi radni staž, zavidnu penziju i popriličnu ušteđevinu ima najpre da zahvali ne svom znanju i stručnosti, već sposobnosti da ćuti o onome što zna.

PROFIT ISPRED ZDRAVLJA

"Mnogo mojih daleko stručnijih kolega ne samo što je dobilo otkaz, već je i zastrašujući broj njih dobio kartu za 'večna lovišta' u jednom pravcu", tvrdi dr Trifunović.

Naša je velika sreća što se posle svojih aktivnih istraživačkih dana gospodin Trifunović vratio u rodno Užice, s namerom da se povuče u svoju malu kuću i ostatak života posveti proučavanju zavere koju je spoznao. Takođe je srećna okolnost što on smatra da je od života dobio sasvim dovoljno i da mu je sada svaki dan "bonus", pa se ni malo ne libi da posle dugog ćutanja upravo nama ispriča sve što zna.

"Razveo sam se pre dvadeset godina i deca su ostala kod moje žene, tako da se njima sasvim sigurno ništa neće dogoditi. Slabo sam uopšte s njima i imao nekih kontakata. Za bilo šta drugo ne moram da se plašim: novac mi više ne treba, i da mi sve uzmu, ja ću ovde parče hleba s kajmakom uvek imati. Mogu samo da me ubiju, a meni to ne smeta. Naprotiv: mučeništvo bi moju dušu opralo od greha sakrivanja istine. Eto, to je njihov problem: nemaju više čime da zaprete jer teško da mogu da urade nešto poganije i grđe od onoga što već dugo, dugo rade."

Doktor nam priča o neobičnom ustrojstvu instituta koji se, kako ćemo saznati, uopšte ne bavi ljudskim zdravljem, kako mu fasada govori, već - profitom.

"Iako je u mom dosijeu krupnim slovima pisalo 'sposoban da ćuti', ja se, kao Srbin, nikako nisam mogao naći u takozvanom 'crvenom krugu', grupaciji od tridesetak najviše obrazovanih ljudi, povezanih nekom vrstom potpuno fašističke ideologije. Za njih uopšte ne bi bilo preterano reći da pate od 'sindroma Boga' jer su svi nosioci patološke potrebe da upravljaju svetom. Na čelu te grupe bio je dr Danijel Kon i jedino su oni imali uvid u zbirne rezultate svih istraživanja, tako da su jedino oni mogli da znaju potpunu istinu. Svaki drugi pokušaj povezivanja ljudi iz različitih istraživačkih grupa značio je otkaz. Telefoni su nam se prisluškivali i bili smo pod neprekidnom prismotrom. Pored toga, iako su istraživanja bila parcijalna, postojali su i neki veći projekti koji su se morali realizovati 'u komadu', a njih je obavljao sam 'crveni krug'. To su neka završna istraživanja iz oblasti virusologije, statistike epidemija kontinentalnog tipa... Nadimak 'gospoda iz crvenog kruga' dobili su po tome što su se stalno vrzmali po 'crvenom sektoru', gde je na snazi četvrti stepen obezbeđenja i gde su se u hladnjačama čuvale najopasnije mikrokulture: virusi AIDS-a, EBOLA 4-hib, besnilo 'SPAIN 2' i neki biopsijski primeri galopirajućih malignih oboljenja koja ne ubijaju, već menjaju biološku vrednost tkiva. U crveni sektor niko od nas 'običnih' nije smeo ni da primiriše, osim u pratnji najmanje dve osobe iz 'crvenog kruga'," priča Marko.

PORUKA OD "SEVASTOPOLJA"

Veoma dobro osiguran protiv odliva poverljivih informacija, "crveni krug" nije računao na ono što čoveka čini čovekom: na srce. Naime, nacionalna svest ne odnosi se samo na običaje jedne nacionalne grupacije. Posebno kada smo mi u pitanju: svesni zajedničkog praporekla, Srbi i Rusi se često međusobno doživljavaju kao pripadnici jednog naroda. Takav koren imala je i neobična ceduljica koju je dr Trifunović sasvim slučajno našao u novinama koje je redovno kupovao:

"Otvorio sam tog popodneva svoj primerak 'Dejli telegrafa', i sa prve strane koja se preda mnom otvorila ispala je obična bela ceduljica ispisana hemijskom olovkom. Ono što me je u prvi mah najviše iznenadilo bilo je to što je jezik na njoj bio srpski, a pismo ćirilica! Tekst je, otprilike, glasio: 'Vi ne znate ništa, i ja ne znam ništa. Zajedno znamo sve.' Potpis je bio 'SEVASTOPOLJ'. Uviđate koliko je nemoguće onome ko ne zna ćirilicu da pročita i zapamti reč 'Sevastopolj'. Iz tog razloga ja sam za svoje tajno ime izabrao 'Užice'. Nije mi preostalo ništa nego da čekam da mi se otkrije način na koji ću odgovarati svom neobičnom tajanstvenom prijatelju. Upravo to se dogodilo već sutra: novi primerak mog 'Dejli telegrafa' doneo mi je vrlo jasne instrukcije. Kao prvo - ceduljicu sam morao čitati isključivo u novinama. Nisam je smeo vaditi. Drugo, odgovor sam morao da pišem posle bilo kog telefonskog poziva, kao da nešto zapisujem. Pri tom sam morao obratiti pažnju na to da mi osoba sa druge strane veze zaista nešto izdiktira, pošto mi se telefon prisluškivao. Ceduljicu sam posle izvesnog vremena morao da bacim u kesu sa đubretom, ali me je tajanstveni sagovornik zamolio da to đubre ne bude baš pravo. Uveče bih izneo đubre i ubacio u obeleženu kantu. On je nekako do te kante dolazio i uzimao moju poruku. Sledeću bih dobijao u sledećem primerku novina. I tako svaki dan", priča dr Trifunović.

A šta je bila sadržina toliko tajanstvene prepiske...

"NEUNIŠTIVI" MEDŽIK DŽONSON

"Saznao sam da je moj prijatelj bio, ili je i dalje, zaposlen na istom institutu gde i ja, da prikuplja podatke od nas nekolicine slovenskog porekla, te nam celovite rezultate ponaosob šalje. Svakome. Tako smo svi znali šta se dešava. Posle par meseci prosto nisam mogao da poverujem podacima koji su se preda mnom našli. Shvatio sam, na primer, da protiv karijesa ne da postoji lek koji ga u potpunosti suzbija, već je izmišljena čak i vakcina protiv njega. Data novorođenčetu, ili detetu koje je dobilo stalne zube, ona bi zauvek sprečila pojavu ovog rasprostranjenog oboljenja. Nisam ni morao da proveravam da li je 'crveni krug' primio ovu vakcinu. Zvanično, ona nije ni izmišljena. Nezvanično, izmišljena je, ali nije napravljena. Ja, ipak, pouzdano znam da je i napravljena za uski krug odabranih. U prvi mah uopšte nisam mogao da prihvatim toliku nepravdu. Međutim, shvatio sam način na koji oni razmišljaju: godišnji profit američkih stomatologa meri se u desetinama milijardi dolara. Od toga dobra petina završi u državnoj kasi na ime raznih poreza, a pored toga postoji neprekidno sredstvo ucene: ako udruženje stomatologa ne uplati tu i tu donaciju - vakcina će biti obelodanjena. To bi značilo da bi svi oni, inače vrlo bogati, odjednom ostali bez ogromnih prihoda i morali da se bave nekim sasvim prizemnim poslom. Sa tom činjenicom, naravno, nisu upoznati svi stomatolozi. To zna jedan vrlo, vrlo mali broj. Jednocifren. Njihovi su, pak, autoriteti među ostalim stomatolozima toliki da se ne postavlja nikakvo pitanje. Ja ne znam da li ću ovim tekstom uspeti u nameri da se spasonosna vakcina konačno pojavi u običnim ambulantama za narod, ali znam da će im biti teže da sakriju nešto što se već naslućuje. Međutim, karijes nije opasna bolest. Pre bi se moglo reći da je dosadna. Njena ozbiljnost je jedino u zaradi koju donosi. Ono što me je dotuklo bilo je saznanje o postojanju lekova za smrtonosne bolesti, i to one najrasprostranjenije. Stigla mi je ceduljica na kojoj su bila imena i adrese izlečenih od raka i AIDS-a! Nisam bio u situaciji da ih proveravam, ali mi je bilo jasno da su svi navedeni rezultati istraživanja do sad bili potpuno tačni. Uostalom, jedno od imena bio je i poznati košarkaš Medžik Džonson, za koga se već ceo svet pita kako još nije umro. Onda sam shvatio koliko profita donose hospitalizacija i lečenje ovih opakih bolesti i shvatio da je vakcina protiv karijesa naspram toga beznačajna. Ali, sve su to prave tričarije u poređenju sa sledećim podatkom: tajanstveni lek protiv side ima raniji datum nego prvi registrovani oboleli!"

Zastrašujuće doktorovo svedočenje zaista ledi krv u žilama. Mogućnost da grupa moćnika, i to grupa čiji interes nije napredak čovečanstva već samo rast neumerene moći nad običnim smrtnicima, kontroliše zdravlje čitave planete uopšte nije nerazumna. Medicina, bolesti i umiranja izgledaju pitomo naspram rata, kada se izuzme da su im cene i profit koji donose gotovo isti. Ako smo već videli primere započinjanja ratova i na svojoj koži čak osetili neke od njih zbog velikih zarada ratne industrije, onda ovo nije nimalo čudno.

"Naš kolega, neuropsihijatar po struci, ispričao mi je jedan banalan primer. On je neuroze učio iz ruskog udžbenika, knjižice od dvestotinak strana. Kada je hteo da nostrifikuje svoju diplomu u SAD, dobio je knjigu o novootkrivenim podoblicima neuroza, sa farmakoterapijom. Bilo je preko dve hiljade podoblika i za svaki je postojao lek koji treba prepisati. To možda samo po sebi i ne zvuči naročito, ali kada je jedna od neuroza u toj knjizi i čačkanje nosa, onda treba da vam je jasno o čemu se radi. To znači da čoveku koji čačka nos nećeš reći 'nemoj da čačkaš nos, to je ružno', već ćeš da mu prepišeš lek koji će da pije celog života."

Ipak, dr. Trifunović se nije poput naivnih filmskih junaka upustio u besmisleno razračunavanje sa vrhovnicima, već se trudio da od podataka koje je mogao da sakupi izatka što širu mrežu znanja iz ove oblasti, kako bi mogao što bolje pomoći tajanstvenoj slovenskoj grupaciji.

TRENUTAK ISTINE ĆE DOĆI

"Dugo sam razmišljao kako da se postavim. Možete i sami zamisliti koja se količina besa nataložila u meni. To je bilo sve teže i teže kontrolisati. Često sam kovao čitav plan kako da im podmetnem bombu ili napravim neku sličnu diverziju. Ipak, jedna jasna stvar me je ograđivala od takvih akcija. Znao sam da iznad ovih lekara postoji još neko, da to nije sam vrh piramide moći i da bih svojim nepromišljenim postupkom samo navukao još veći gnev na srpski narod. Osim toga, moje znanje je bilo medicinsko. Ja nisam terorista ili diverzant, pa bi me verovatno uhvatili, sprečili, i onda se pazili još bolje. Zato sam se stalno trudio da doprem do što većeg broja podataka, rezultata istraživanja, i da našu malu grupu polako širim, dok ne dostigne razmere kojima bi mogla da se suprotstavi zlikovcima."

Zbog toga je doktor razotkrivanje ove nimalo prijatne istine odložio do penzije, kako se priliv ovih informacija od najvećeg značaja ne bi prekinuo.

Sada, kada je trenutak istine zakucao na vrata, dobili smo na uvid kako zapravo stoje stvari...

"Oni neće moći to još dugo da kriju. S obzirom na to da ja sasvim sigurno nisam jedini izvor ovakvih informacija, kao i na to da oni neće dopustiti da ijedna svetska laboratorija pre njih pronađe lek za pomenute bolesti jer bi im to smanjilo i pihode i značaj, verujem da će oni sami izbaciti na tržište te lekove. Ipak, jasno vam je da će u tom trenutku neko već umirati od neke nove, nepoznate bolesti..."
[ DUNADAN @ 18.12.2002. 16:43 ] @
>>On tvrdi kako ne postoji lek jer je virus namerno takvo napravljen da se po potrebi mutira.<<

oh my...
svaki organizam mutira i to ne po potrebi vec pojavom spontanih mutacija, virusi i bakterije su najbolji za manipulaciju jer imaju kratak generacijski vek

shto se tiche teorije da je HIV kreiran u nekoj podzemnoj laboratoriji u Americi radi smanjenja prirodnog prirashtaja, % crnaca, homosexualaca i narkomana...dzizs koja nebuloza!

kao prvo, HIV kao bioloshko oruzje uopshte ne zadovoljava kriterijume koji su: kratak inkubacioni period i velika invazivnost

jebesh to bioloshko oruzje kom je inkubacioni period od 6 meseci pa navishe

plus, HIV je retrovirus, lako je mogao nastati mutacijom bilo kog drugog retrovirusa, a sama genetika nije na dovoljno razvijenom stadijumu da bi mogla da predvidi sve inter i intragenske interakcije u jednom takvom virusu.
pitanje za sve koji misle da je HIV humani produkt: da li ste se ikad zapitali koliko je komplikovano kreirati bilo shta u genetici?
plus shto je HIV jednolanchana RNK gde ne moze da se praktikuje ni varijanta sa restrikrivnim enzimima, nishta

HIV je prosto i jednostavno, produkt prirode bez pitanja zashto je nastao ili zbog chega

[ salec @ 18.12.2002. 16:49 ] @
Receni lik je na nivou "Crnih Bisera" po svojim objasnjenjima, slusao sam ga. U svakom slucaju treba biti oprezan kad god ti neko ko se izdaje za strucnjaka "otkrije" kako je "...sve to u stvari jednostavno, a svi svetski strucnjaci nemaju pojma..."

IMHO, virus HIV nije covekovo delo, napravljeno sa namerom da unisti deo populacije cije se ponasanje tvorcu virusa ne svidja, nego upravo obrnuto, staromodne moralne norme (brak, uzdrzavanje od promiskuiteta, ...) su ostatak neke davne (verovatno cak praistorijske) profilakse i akcije suzbijanja pandemije neke bolesti koja se prenosila na slican nacin (putem krvi), a koja je kosila tadasnje ljudske zajednice u celom tada poznatom svetu. Moze se rekonstruisati granica teritorije koju je pustosila ta bolest, jer je vidljivo da je Indijanci, Eskimi, stanovnici Pacifika i Australije, a mozda cak i podsaharske Afrike nisu imali. I obicaj krvnog pobratimstva, gde se krv pobratima namerno mesa (prilika da se dobije smrtonosna bolest!), u stvari je test poverenja i znaci bukvalno: "verujem ti kao sebi, poveravam ti svoj zivot".

Stari narodi, kao i moderni, nisu mogli da medicinom kojom su raspolagali zaustave velike posasti svog doba. Umesto toga su pribegavali drustvenoj kontroli. Propisivali su ponasanje zdravih i obolelih. Guba (Lepra) je na taj nacin suzbijena mnogo vekova pre nego sto je pronadjen lek koji zaustavlja njen razvoj. Od kuge i kolere su se branili kontrolom kretanja stranaca (karantini) ili disperzijom naselja u nepristupacne krajeve.

Danas za HIV nisu potrebne toliko drasticne mere, jer za razliku od kuge, kolere, variole, sida nije toliko zarazna koliko je gadna ukoliko se dobije (verovatnoca mala, matematicko ocekivanje stete veliko...).

Neke mere predostroznosti moderno drustvo je stavilo na stub srama kao nedemokratske i zlonamerne. Vilhelm Rajh je optuzio seksualne tabue da imaju jedinu svrhu da ljudima kao individuama isperu mozak i drze ih pod drustvenom kontrolom.

Naravno, on je bio sasvim u pravu neko vreme, od otprilike malo posle pocetka masovnog koriscenja antibiotika pa do stupanja SIDE na svetsku scenu.
[ crazy @ 19.12.2002. 13:10 ] @
Nije vjerovati svemu sto se procita u Zoni sumraka,a sto se tice onih sto miliona ljudi,lako je reci da bi se odlucio za njihovu smrt,ali neka neko u te ljude ukljuci i sebe pa onda razmisli.I jos da kazem da mi necemo biti ni prva ni posljednja vrsta koja je nestala sa lica zemlje(ili ce nas neko drugi unistiti ili cemo sami sebe) .I jos da pozdravim Meliora koji je pokrenuo ovu temu.
[ EagleOne @ 22.12.2002. 19:49 ] @
Ovako, posto bih ja trebao da posedujem malo ozbiljnije znanje o toj oblasti (posedujem), iznecu vrlo kratko licno misljenje. Iako sam pre studija i ozbiljnijeg razmisljanja o HIV-u davao procenu 50:50 za to da je HIV manmade product, danas sumnjam u takvu mogucnost, a zasto ... Tesko da covek i danas pri bioinzenjeringu slicnih bioaktivnih kompleksa moze predvideti njihovu dalju subinu u sledecih xx godina u in vivo uslovima, niti ima opdgovarajuce sposobnosti da precizno izmanufakturise takav "organizem" de novo (trenutno ne mogu da sesetim prigladije reci:)) I pored svega toga takav projekat iziskuje mnooogo para i vremena, ljudi, sto naucnika sto "pokusnih kunica" i ne vidim ko bi bio toliko lud, sa toliko para i dovoljan preiod vremena na odredjenoj poziciji da izvede tako nesto , jer je kada pricamao o sintezi HIVa bilo uspeh ili smrt celom svetu (etc. mutacija pa prenosenje vazduhom) ... idt ...

Ne bih da duzim, ne iskljucujem i neki slucajan scenario po kome je stavrno danasnji HIV ljudksa modifikacija necega ili sl ...

p.s. za one koji su pominjali nekog strucnjaka iznad , nisam se udubljivao u izlaganje, ali sam siguran da je lik FAKE tezak , pogotovo onaj sto se sirio po tv-u (inace stomatolog), bez obizira na nj profesiju, ovo pricam iz iskustava jer su mi ljudi pricali da mu je tzv laboratorija vise kuhinja iz 12 veka ....
[ DUNADAN @ 23.12.2002. 00:26 ] @
ma da
100x je lakshe modifikovati vec postojece viruse, povecati im infektivnu moc, nego dodavati nukleotid na nukleotid

btw
nema adekvatnijeg izraza od "de novo" :)

[ Deep Watcher @ 24.12.2002. 17:26 ] @
Da je HIV nastao u laboratoriji tvrdi i Todor Jovanovic. Inace visoko cenjeni strucnjak u svetu. Pisao je svojevremeno i u "Galaksiji", mada ovo za HIV nije smeo tamo :))
Jos je rekao kako kako su minorne sanse da se sida dobije putem seksualnih odnosa (naravno muskih zenskih). Kao dosad je u SAD-u on naleteo na samo 11 takvih osoba a lecio je navodno vise hiljada???
Zanimljivo u svakom slucaju.
Za razlog cutanju o tome, rekao je da odredjeni ljudi mnogo zaradjuju od te "borbe" (sa navodnicima po T. Jovanovicu) protiv side i da oni zataskuju stvar.
[ the.kum @ 25.12.2002. 04:57 ] @
Citat:
Deep Watcher:
Da je HIV nastao u laboratoriji tvrdi i Todor Jovanovic. Inace visoko cenjeni strucnjak u svetu. Pisao je svojevremeno i u "Galaksiji", mada ovo za HIV nije smeo tamo :))
Jos je rekao kako kako su minorne sanse da se sida dobije putem seksualnih odnosa (naravno muskih zenskih). Kao dosad je u SAD-u on naleteo na samo 11 takvih osoba a lecio je navodno vise hiljada???
Zanimljivo u svakom slucaju.
Za razlog cutanju o tome, rekao je da odredjeni ljudi mnogo zaradjuju od te "borbe" (sa navodnicima po T. Jovanovicu) protiv side i da oni zataskuju stvar.


Zanimljivo, zanimljivo... Ja sam gledao neku tv emisiju o sidi pre jedno cirka 10-ak godina i bio je neki nas lik gost koji je tvrdio da je pronasao (delimicno) lek za sidu. E sad, kao sto rekoh davno to bese, ali cini mi se da se taj lik bas prezivao Jovanovic, pa ne znam da li je to ovaj isti. Elem, on je tvrdio da taj njegov lek postize odredjene pozitivne efekte kod lecenja side (sad se stvarno ne secam u kojoj meri) i da nasa zvanicna medicina iz ne secam se sad kojih razloga nije to htela da prizna, i valjda je tvrdio da ovlasceni mediciski centri u Bg-u nisu hteli da analiziraju taj njegov lek (ili su iznosili lazne analize) ali ustanove u Sarajevu su mu uradile analize i navodno po tim analizama je taj njegov lek delovao...Ne znam da li je to ovaj Todor Jovanovic? U svakom slucaju bilo bi zanimljivo da izneses (Deep Watcher) jos detalja o tome sta je rekao o tom zataskavanju.
Btw. u prilog tome da je sida ljudski izum ide i statistika, tj. meni bas nije poznato da je neko od faca(visoki politicari, bogati biznismeni) umro od side. Verovatno ima i takvih slucajeva, ali cini mi se da je taj procenat vrlo mali u odnosu na obican svet...sto bi moglo da navede na zakljucak da su ti koji su smislili sidu napravili i lek, koji je naravno samo odredjenima dostupan. Sta mislite o slucaju Magic Jonson-a ? On je na sva zvona objavio da je bolestan, pa posle nista...
[ Mikky @ 28.12.2002. 01:42 ] @
pa ja nigde nisam cuo da je magic potpuno izlezen
kao prvo imati HIV neznaci imati i AIDS
HIV moze da bude u organizmu i do 20 godina a da ne bude aktivan a samim tim covek da ne bude bolestan od AIDSa
znaci da li je magicni kao prvo bio samo HIV+ ili je bas bolovao od side
kao drugo postoje odredjeni lekovi koji usporavaju napredovanje virusa, oni su jako skupi ali opet magic je loaded pa mu se moze da ih priusti, tako da u tom slucaju ispada da on kupuje zivot za pare bukvalno
de su sad oni sto govore nije sve u parama
[ the.kum @ 28.12.2002. 03:04 ] @
Citat:
Mikky:
pa ja nigde nisam cuo da je magic potpuno izlezen
kao prvo imati HIV neznaci imati i AIDS
HIV moze da bude u organizmu i do 20 godina a da ne bude aktivan a samim tim covek da ne bude bolestan od AIDSa
znaci da li je magicni kao prvo bio samo HIV+ ili je bas bolovao od side
kao drugo postoje odredjeni lekovi koji usporavaju napredovanje virusa, oni su jako skupi ali opet magic je loaded pa mu se moze da ih priusti, tako da u tom slucaju ispada da on kupuje zivot za pare bukvalno
de su sad oni sto govore nije sve u parama :D



ma znam sve to...samo ja sam mislio da je virus bio aktivan, ne secam se detalja...kao sto si rekao, sto vise para to bolji i lek...pa samim tim mozda postoji i neki lek koji potpuno leci, samo treba puno puno puno puno para...
[ -zombie- @ 28.12.2002. 08:43 ] @
ali sto bi ga krili?
[ the.kum @ 28.12.2002. 16:26 ] @
Citat:
zombie / DDG:
ali sto bi ga krili?



pa ako je tacna pretpostavka da je aids izmisljen, logicno je da je izmisljen sa nekim ciljem, a to je (u ovom slucaju) da pobije veliki broj ljudi. oni tvrde da je zemlja prenaseljena (a nije). dakle, ne znam zasto ali njihov cilj je da pobiju veliki deo stanovnistva zemljine kugle. cini mi se da u africi u nekim zemljama % obolelih se meri u desetinama. i onda je logicno da ce da kriju lek, jer bi ispalo da su dzabe napravili virus.
[ iNCUBUs @ 07.01.2003. 09:30 ] @
A da li je neko od vas cuo za onaj lek koji navodno skroz ukloni bilo kakve tragove virusa iz tela? Otkrili su ga Jermenski naucnici i lek se zove Armenicum, mislim da ima i sajt (Armenicum.am koliko mi se cini)

Potrazite malo po netu, zanimljivo je. Samo steta sto ne mozemo da budemo sigurni, koliko tu zaista ima istine.

Sto se tice Todora Jovanovica, vrlo zanimljiv lik, ali nikako da procenim da li je lud ili je genijalan (iako je granica izmedju ta dva cesto vrlo mala :))
[ the.kum @ 07.01.2003. 15:06 ] @
Citat:
iNCUBUs:
A da li je neko od vas cuo za onaj lek koji navodno skroz ukloni bilo kakve tragove virusa iz tela? Otkrili su ga Jermenski naucnici i lek se zove Armenicum, mislim da ima i sajt (Armenicum.am koliko mi se cini)

Potrazite malo po netu, zanimljivo je. Samo steta sto ne mozemo da budemo sigurni, koliko tu zaista ima istine.



pogledao sam sajt, ali oni uopste ne tvrde da lek uklanja virus iz tela, vec da njihov lek poboljsava kvalitet zivota zarazenih, mada je to izgleda neki dobar lek, pogledao sam na brzinu sajt, otprilike taj njihov lek ne mora stalno da se uzima, vec nakon zavrsene terapije bolest se vrati u neke pocetne faze i onda miruje (neko vreme verovatno)...ispitivanja jos traju...
[ Truman @ 17.12.2003. 13:47 ] @
Covek koji je gostovao u biserima i govorio o tome kako je sida napravljena u laboratoriji se zove dr Todor Jovanovic.Veoma je cenjen strucnjak ima biografiju na internetu a i Mira Adanja Polak ga stalno zove u emisiju.Mislim da ako je tacno da se Medzik Dzonson potpuno izlecio to je dokaz koji govori u prilog teoriji dr Jovanovica.
[ salec @ 18.12.2003. 10:54 ] @
Medicina je uspešno lečila ljude još mnogo pre nego što je bila zasnovana na tačnim teorijama. Medžik je možda imao sreće. Neka se dobri doktor, pod kontrolom nezavisnih i objektivnih kolega stručnjaka, kontrolisano inficira HIV-om pa izleči svojim čudotvornim lekom, ako se usuđuje. Velikani i revolucionari medicine su tako radili.

Ja ne verujem tom Todoru Jovanoviću. On je nešto kao Žarko Radosavljević medicine.
[ Ivan Dimkovic @ 18.12.2003. 11:09 ] @
Citat:

Ja ne verujem tom Todoru Jovanoviću. On je nešto kao Žarko Radosavljević medicine


Razlika izmedju naucnog metoda i kvazi-nauke je upravo prisustvo objektivnih metoda provere rezultata bilo kakve akcije (lecenja) u poredjenju sa placebom i mogucnoscu spontane remisije.

Medicina sasvim poznaje tzv. "mogucnost spontane remisije" - ona je u slucaju terminalnog kancera ili AIDS-a verovatno izuzetno mala da bude statisticki nebitna, ali verovatno postoji. Spontana je zato sto ne postoji naucno objasnjen mehanizam izlecenja.

E, sad - kada neko tipa Toroda Jovanovica kaze da ima slucajeve izlecenja - to je skoro isto kao i Zarkov marketing, posto prvo moze da se radi o spontanoj remisiji -a, i zna se kako izgleda medincinski eksperiment (za dobijanje dozvole da se nesto reklamira kao lek), koji je strogo kontrolisan - gde se koriste metodi statisticke analize, princip placeba i jos gomila stvari .

Da bi neki lek bio odobren kao "lek" on mora da zadovolji objektivne kriterijume - da bude statisticki znacajno delotvorniji od "laznog" leka (tj. placeba) u statisticki znacajnom broju klinickih uzoraka - i bez kontra efekata koji su stetniji od samog dejstva leka (na primer, ukoliko lek formira zavisnost ne treba ga koristiti u slucajevima gde slabiji lekovi bez formiranja zavisnosti funkcionisu OK, ili ako lek izaziva unutrasnje krvarenje mozda je bolje ne prepisati ga ako je moguce resiti problem necim drugim... itd...)

[ stargatenow @ 21.12.2003. 20:18 ] @
Evo jednog prilicno dugackog clanka koji objasnjava zasto je AIDS man-made. Kao laiku za medicinu, neke stvari mi deluju istinito ali ima i onih koje nisu bas logicne.

http://groups.google.com/group...%40upnetnews02.moswest.msn.net

Ako ima ovde nekoga ko se razume u medicinu, neka procita pa da i nas ostale uputi da li clanak "drzi vodu" ili ne.


Jedan zanimljivi isecak:

==============================================
Ten reasons why HIV could not cause AIDS (Excerpt) WalterNY


1.) HIV is harmless

HIV reproduces itself through what is called reverse transcription. Its
receptacle attaches to the coating of the T cell and encodes its information

(RNA) into the information contained in the gene (DNA). Like all viral that
invade the body, at first they reproduce rapidly. In doing so they may
indeed create cold symptoms. But the body has antibodies that seek out
things like HIV and render it dead or harmless. When a person test positive,
the test they took actually doesn’t find the virus itself but the antibodies
that are in the blood and are left over after they have attacked and
disabled the HIV. What that means is that when you test positive, it means
your body has already encountered the virus and is now immune to it. The
body has done its job. There are no viruses in the history of medicine that
reemerge and re-attack the body after the bodies’ immune system has rendered
them inactive. Even a high school student biology student would find fault
with the HIV theory when the facts are presented. We should ask why we spent
billions of dollars and nothing has come from it. Nothing except death.


2.) HIV does not kill the t-cells it affects

People with AIDS are indeed losing t-cells. Because these were the cells
that HIV effects, it was ASSUMED that HIV was the culprit. But Retroviruses
do not kill their hosts. Only under rare laboratory conditions is it
possible to make HIV kill its host cell. AIDS researchers actually use
t-cells to grow the virus in their reacearch because both live together very
compatibly. It was this notion that initially made Duesberg and over 600
other scientist, including 181 that have advanced degrees question the whole
thing in the first place. Truth is, HIV is not a killer virus. Viruses that
kill a cell couldn’t cause cancer. If HIV were a killer cell then those with
AIDS indication diseases would not have some form of cancer as some of the
defining diseases do.

3.) HIV does not infect enough t-cells to cause AIDS.

After a retrovirus is brought under control by the immune system, the virus
particles become dormant and begin to disappear. Before long the virus can
hardly be found at all. I have posted before HIV only effects up to 1 cell
per thousand and sometimes only 1 cell per 100,000 thousand. But t-cells
reproduce at up to 5% per day. Simple mathematics proves that HIV can in no
way infect enough cells to bring down the immune system. In fact, the HIV
scientists even admit that this low t-cell amount is difficult to explain.
Of course they can’t. It isn’t true. Very few t-cells that are infected by
HIV can actually be found in the sickest persons. Gallos original hypothesis
that this is all based on is the equivalent of saying that a person who
nicks himself shaving is going to die. You are losing 1/1000 of your blood
but you are not going to die.

4.) HIV has no AIDS causing gene.

HIV simply has no specific gene or unique genetic reason to cause AIDS. All
retroviruses have only three major genes and six minor genes. Because the
genes are so limited in these very simple viruses, they need all the genes
to replicate. HIV is almost identical to all other retroviruses genetically.
There are 50 to 100 of these retroviruses in everyone’s body and they are
all (including HIV) kept in check by the immune system. It would be
extremely rare for genes which such similar genetic sequences to act any
different than other almost identical genes. If HIV causes AIDS then why can
’t the others cause the same intense problems. It simply doesn’t make sense.

5.)There is no such thing as a slow virus

They say that HIV takes up to 12 years to cause AIDS. They use words like
migrate, mutate, replicate, reactivate, and hibernate. They give HIV magical
powers that no other virus in the body has. Actually the words come from
people like Gallo and Gajdusek who used this magical theory to by time when

their hypothesis didn’t work. They based their slow virus hypothesis on
studies of Epstein Barr virus and Herpes virus, but these are very different
than is HIV. In both cases large amounts of virus can be found that cause
specific problems related to the disorders. But HIV is dormant. How does a
dormant virus cause 30 unrelated diseases ten years later? None of which are
specific to HIV itself. We are buying lots of time for something else to
cause AIDS at this point. They have a safety net. There is not even a shred
of light at why it would take ten years for this to happen. It has never
happened with any other virus in history. No one even bothers to ask that
question from the HIV/AIDS side.

6.) HIV is not a new virus so it would not cause a new epidemic.

They assume that since AIDS has grown dramatically since 1981 that HIV
virus must cause it. They tell you about green monkey bites and promiscuous
gay flight attendants but science fails to ask a simple question, How old is
HIV? Using what science calls Farrs law we can assume that it is very old.
What Farr said was that when a new virus comes along it spreads
exponentially, like a flu epidemic. But since HIV was detected only
1,000,000 Americans ever have it each year (CDC). So if it is in 1 million
people every year for ten years and simply doesn’t grow exponentially (as it
doesn’t) it can’t be new. HIV is older than the country you live in. It has
been and is in many people and there offspring for centuries according to
Farrs law.

7.) HIV fails Koch’s postulates (pronounced like the slang for a penis).

This is a universal law in science. It states 1, the germ must be found in
all cases. But there are 10-20% of people that have AIDS and don’t have HIV
at all. When it can be found it is in extremely small amounts and dormant.
Number two states that the germ must be isolated from the host and be able
to be grown in a culture. But it takes huge amounts of cell tissue to find
it, then a difficult chemical process is necessary to reactivate it. The
third postulate states that HIV must be able to be injected into a healthy
host and must thrive in that host. But HIV injected in Chimps which have
similar DNA to use does not live in these animals. It fails to live when
injected in any other animal and yes people. Human health care workers who
are injected with HIV accidentally, very very rarely get AIDS unless they
use drugs. The statistics of the CDC prove that. The HIV orthodoxy have
stated that Koch’s postulates are old and outdates but it has stood the test
of time. In fact those that have ignored it have all met peril. In the case
of Beri-beri, Scurvy, Pelegra, SIMON, and the failed Virus-cancer program,
all ended in a dismal failure. All were supposedly infectious but were not.
And Robert Gallo was responsible for the ridiculous virus-cancer
investigation. All the researchers ignored Koch’s postulates and were proved
to be wrong as a result. Looking at the population study AIDS fails also.
The population studies that the CDC releases every year prove by themselves
that HIV does not cause AIDS.

8.) AIDS has remained in its original risk groups for 12 years.
If a disease does not spread it is not contagious and must be caused by
something else. AIDS is still in its original risk groups of gay males, IV
users, Hemophiliacs and drug transfusion patients make up of over 97% of all
AIDS cases and the other less than 3% suffer from immuno deficiency at
random and happen to be infected by HIV. If AIDS is caused by a virus the 3%
group would grow but it doesn’t. In 1984 the army started to test new
recruits, they found that HIV infection was evenly distributed 50/50 amongst
men and women, and has remained that way. It should follow that AIDS should
be spread 50% male and 50% female, but nine out of ten AIDS cases are still
male. A germ related disease should be spread evenly and it is not. This may
explain why drug use is more related to HIV infection. In the US over 80%
of all psychoactive drugs are used by males. Amongst women, 60% use hard
drugs. Health care workers have not begun getting AIDS. There are a handful
of cases and even these are disputed. AIDS has to do with specific medical
risks and behavior than HIV.

9.) International comparisons differ greatly.

AIDS statistics are totally different here than in a country like Africa. In
the US it is 90% male. But in Africa it is evenly split at 50% male and 50%
female. AIDS remains among the 97% risk group in the US but in Africa AIDS
has no risk group and is found randomly. Only 62% of the cases of AIDS
diseases in this country are microbial, but in Africa over 90% are
microbial. AIDS diseases not germ related are at 38%, but in Africa less
than 10% are not germ related. This simply doesn’t make sense. Over 14
million have the virus in Africa. Because of the malnutrition and other
health conditions conducive to AIDS, statistics from Africa should be 14
times higher than the US but is the opposite. People in the US develop AIDS
10-20 times faster. WHO and CDC data confirm that from 1987 to 1996. Last
year numbers show that the CDC reported official AIDS cases in the US at
513,486 and the WHO reported that 442,735 Africans officially had it. Why
would the AIDS epidemic behave differently in the industrialized world? The
answer is simple, DRUGS. You guys who think AID is decimating the population
in Africa are wrong. If tens and thousand of people are dyeing in Africa,
where are these people? Philip Krynen and his wife Evelin are in Tanzania
(thought to be the epicenter of the AIDS outbreak). They are rather
interesting French people who belong the “the Group”. After being there for
a few years to help supposed AIDS orphans, supported by money from France,
Philip stated that there was no AIDS in Africa. It was something that the
outside world invented. These kids were not orphans but were left with
relatives while parents went to find work in the dry seasons. Anyone
interested in speaking with him personally, please contact me and I will get
you in touch. The AIDS diseases that these people are suffering from are
nothing more than existed since the beginning of time but have all been
grouped into this ridiculous word , AIDS.

10.) AIDS occurs without HIV infection and most who are positive, never
develop AIDS.

The presence of HIV does not prove that HIV causes AIDS just like birds on
power lines do not prove that power failures are caused by the birds. In
both cases they only correlate. In science correlation does not prove
causation. If HIV is a passenger virus that does not cause it we should see
two things. One, People with AIDS not infected with HIV and two, people with
HIV who do not get AIDS. That is exactly what is happening. Why do different
risk groups develop different diseases? Why do IV users usually develop TB
and wasting Syndrome yet gay males primarily develop KS and
cytomegloviruses? IV drug users get the same TB and wasting syndromes
whether they officially have AIDS or not and even lose CD-4 t-cells like
those with HIV infection. AIDS is nothing more than a new name for something
they have always had. In the case of gay males KS is found in many gays
males who do not have or get AIDS. The similarity is the use of poppers and
other immune killing medications. Something other than HIV must be causing
AIDS. There are on record over 6000 cases of AIDS without HIV. Something is
terribly wrong with their whole equation. Why is KS by itself KS but with a
positive HIV diagnosis it is not KS but AIDS? Why is Pneumonia, pneumonia
except if it has a diagnosis of HIV, then it is AIDS. What is the
difference? NOTHING. AIDS is nothing more than 30 disease that have already
existed with this inclusion of a mostly false HIV test. There is a
correlation of HIV and AIDS if you ignore the cases of AIDS that don’t have
HIV. Statistics around
the world prove that. In Africa 97% of those in Africa who are HIV positive
do not have AIDS. Statistics show that in this country over 1.5 million
people are supposedly infected with HIV and yet the number of people with
AIDS is never near half of that number. They say that there are over
28,000,000 people with AIDS worldwide and yet less than (1,393,649) are
officially reported to have AIDS. That is less than 5%. Even the estimates
of the total worldwide cases of AIDS is 7,700,000, less than 28% of the
estimated total who have been infected with HIV.
[ stalker @ 21.12.2003. 22:20 ] @
Da, da, imam ovaj mail vec dve godine na hardu. Neko ga je stavio na newsgroup-u (yu.sci, mislim). Odusevio me je kad sam ga citao (pa cim ga jos drzim:). Moze li neko malo strucniji da objasni ovo...
[ EagleOne @ 23.12.2003. 22:30 ] @
Citat:
1.) HIV is harmless
.
.
.
Samo sam na brzaka pogledao delove isecka, ali evo recimo komentar na

tvrdjenja iz prve stavke:
Citat:

But the body has antibodies that seek out
things like HIV and render it dead or harmless. When a person test positive,
the test they took actually doesn’t find the virus itself but the antibodies
that are in the blood and are left over after they have attacked and
disabled the HIV.

Ne nije tako, iako imuni sistem deluje posle odredjenog vremena
specificnim antitelima na virus, ta ista antitela ne moraju biti visoko
efikasna. Npr. jedno od antitela koje stvara imuni sistem, je antitelo na
membranski protein HIV-a gp120 koji je odlucujuce orudje u adsorpciji virusa
na povrsinu T-limfocita (odnosno prepoznaje i spaja se sa CD4 receptorom+nekim koreceptorima na povrsini T-limfocita), ali nazalost antitelo se vezuje za nebitne regione gp120 i tako on ostaje aktivan i posle vezivanja atela (moguce je na ovaj i druge odbranbene nacine eliminisati HIV, i izbeci njegovu "inplantaciju" - retko, i kada je u pitanju infekcija manjim brojem vir. cestica + dok jos ima ko da proizvodi antitela, a to su t-limfociti). Neefikasnost sledi i posle mutacija u regionima genoma/cica koji kodiraju gp120 (inace glavni antigen), koji je i ovako dovoljno komplikovan i dobro branjen kosuljicom od secera (gp-glikoprotein).

Sto se tice testa ni to nije tacno, koliko ja znam testiranje se klasicno vrsi
ELISA testom (i kod nas npr.) mehanizam je sledeci - vrsi se detekcija
antigena (tj. virusa), a ne antitela na virus. Antitela na virus se koriste
vezana za cvrstu podlogu ili neki matrix i sluze za spec. vezivanje antigena,
zatim se ponovo vozze antitela na virus samo ovog puta sa nekim signalnim
molekulom (bojom npr.). Moguce je raditi i titar HIV antitela da bi se pratio
tok bolesti, eventualno.

Ja se ne bavim HIV virusom, niti sam direktno ucestvovao u nekim radovima sa
istim, ali bi moj info trebao da bude korektan (correct me if I'm wrong).
Sto se tice ostalih stavki (koje sam na preskok procitao), sta da kazem,
deluje kao X-files, ali ja nista a_priori ne odbacujem, drugo pominje se n

informacija koje ja ne mogu odrediti kao tacne ili ne. Kada se iznose takve
tvrdnje, zna se kako se potvrdjuju - experimentom, istrazivanjem, pa
rezultatima, a ovako .....
[ salec @ 24.12.2003. 14:28 ] @
Znate, palo mi je nešto na pamet: serum protiv zmijskog ujeda pravi se tako što se mala doza ubrizga konju, čiji imuni sistem stvori antitela na otrov, a zatim se izdvoji neka doza krvi tog konja i izdvoji krvni serum (OK, ovo je dosta uprošćeno, ali...).

Svaki imuni sistem će se boriti protiv bilo kog uljeza, bio to virus koji je smrtonosan za taj organizam ili bezazlen mikroorganizam koji nema šanse da mu naškodi.

Zašto se onda ne napravi serum protiv HIV korišćenjem neke životinje koja je na njega otporna? To je možda tehnologija koju bi i siromašne zemlje mogle da osvoje.

Citat:
Sto se tice testa ni to nije tacno, koliko ja znam testiranje se klasicno vrsi
ELISA testom (i kod nas npr.) mehanizam je sledeci - vrsi se detekcija
antigena (tj. virusa), a ne antitela na virus. Antitela na virus se koriste
vezana za cvrstu podlogu ili neki matrix i sluze za spec. vezivanje antigena,
zatim se ponovo vozze antitela na virus samo ovog puta sa nekim signalnim
molekulom (bojom npr.). Moguce je raditi i titar HIV antitela da bi se pratio
tok bolesti, eventualno.


Hej, pa ako je moguće proizvesti tako nešto, zašto onda ne naprave podlogu sa antitelima u vidu malih čestica takvog oblika da imaju veliku površinu i ne ubrizgaju ih u krvotok. One bi skupljale viruse kao lepak muve, sprečavajući njihovo rasprostiranje. Alternativno, podloga-nosač antitela u vidu sunđera, za filtriranje krvi pacijenta (ne želimo stvaranje ugrušaka).
[ EagleOne @ 24.12.2003. 23:44 ] @
Citat:
salec:
Hej, pa ako je moguće proizvesti tako nešto, zašto onda ne naprave podlogu sa antitelima u vidu malih čestica takvog oblika da imaju veliku površinu i ne ubrizgaju ih u krvotok. One bi skupljale viruse kao lepak muve, sprečavajući njihovo rasprostiranje. Alternativno, podloga-nosač antitela u vidu sunđera, za filtriranje krvi pacijenta (ne želimo stvaranje ugrušaka).
Ja sam cak pokusao nesto slicno da stavim na papir.... Ali u slucaju HIV-a (i mnogih drugih virusa) ne smesh zaboraviti da su u pitanju intracelularni paraziti i da ih ne mozes na taj nacin izvuci iz celije, a josh manje posto se inkorporiraju u dna domacina ...
[ salec @ 26.12.2003. 10:12 ] @
Citat:
EagleOne:
Citat:
salec:
Hej, pa ako je moguće proizvesti tako nešto, zašto onda ne naprave podlogu sa antitelima u vidu malih čestica takvog oblika da imaju veliku površinu i ne ubrizgaju ih u krvotok. One bi skupljale viruse kao lepak muve, sprečavajući njihovo rasprostiranje. Alternativno, podloga-nosač antitela u vidu sunđera, za filtriranje krvi pacijenta (ne želimo stvaranje ugrušaka).
Ja sam cak pokusao nesto slicno da stavim na papir.... Ali u slucaju HIV-a (i mnogih drugih virusa) ne smesh zaboraviti da su u pitanju intracelularni paraziti i da ih ne mozes na taj nacin izvuci iz celije, a josh manje posto se inkorporiraju u dna domacina ...


Da, ali negde sam pročitao da kad krene proizvodnja novih virusa u zaraženoj ćeliji, proteini virusa "iskoče" na ćelijskoj membrani, tako da takva ćelija čak prijanja uz membrane zdravih T-limfocita, odnosno stvaraju se veći "ugrušci" od zdravih i zaraženih ćelija slepljenih zajedno, što se da videti pod mikroskopom. To je, čini mi se, dodatni argument u korist takve metode, jer bi bilo moguće pohvatati ih dok ćelija domaćin još nije prsla i oslobodila ih u krvotok.

Imam još jednu varijaciju na istu temu: ako bi mogli in vitro da uzgojimo T-limfocite pacijenta, a zatim da ih pobijemo bez oštećenja membrane (zračenjem?), efektivno bi imali "mamce" koje imuni sistem ne bi dirao, jer su "naši", a virusi bi se na njih kačili, ali uzalud, jer "domaćin" ne može ništa da učini za njih. Ustvari, samo (s a m o :) ) treba napraviti molekul koji će prevariti virus da "donese zaključak" da je zakačen i da ispljune svoj genetski materijal iz zaštitnog omotača u "prazno", onda je završio karijeru!

BTW, kako je moguće da se za sve ove milijarde godina nijedan jednoćelijski organizam nije specijalizovao za "pecanje" virusa, tj da nema organele smeštene duž ćelijske opne koje bi, na pogodno oblikovanim mestima nalik na ćelijsku opnu "žrtve" čekale da virus ubaci svoju RNK, pa da je svare? (Hoću da kažem, verovatno postoji, samo ga nismo otkrili. Svako biće je nečija hrana, virusi ne mogu biti izuzetak.)
[ Dejan Lozanovic @ 26.12.2003. 11:12 ] @
Citat:
Mihailo:
Možda je offtopic, ali zanimljivo je što neke zemlje naručuju ogromne količine vakcina protiv velikih boginja, recimo Nemačka, SAD, Francuska. Ameri ove godine vakcinišu državne službe, a planirano je i celokupno stanovništvo do valjda 2004/5. Nemci su naručili (nisam siguran) 10 miliona vakcina.. Ne bi bilo čudno da ta zaraza nije navodno iskorenjena pre 20ak godina. Dok se od AIDS-a možemo braniti debelim kurtonom, ako nas zakači ovako nešto... biće zajebano.


Jeste iskorenjena, ali sve od tih zemalja su sigurno zadrzale negde u labaratorijama neke kolicine virusa, koji uvek moze da se upotrebi kao biolosko oruzije. Tako da velike boginje su jos uvek nazalost realna opasnost :(
[ Dejan Lozanovic @ 26.12.2003. 11:22 ] @
A sto se samog HIV-a tice prenecu vam ono sto sam cuo od svoje majke, koja je radila u vojnoj bolnici u to vreme kada se hiv pojavio. To su dobili kao dopis od vojne bezbednosti ili tako neceg slicnog. A u dopisu je bilo da je HIV razvijen vestacki u americi i da je ubacen medju homosekulace, narkomane,prostitutke i ostale "nepozeljne slojeve" drustva kako bi procostili svoje drustvo i napravili ga "savrsenim".

[ srki @ 26.12.2003. 11:51 ] @
Citat:
Dejan Lozanovic:
Jeste iskorenjena, ali sve od tih zemalja su sigurno zadrzale negde u labaratorijama neke kolicine virusa, koji uvek moze da se upotrebi kao biolosko oruzije. Tako da velike boginje su jos uvek nazalost realna opasnost :(

Pa i ako se pojavi izvrsice se vakcinacija mada svi koji su rodjeni pre 1980-te godine ne treba da se brinu jer su oni vakcinisani. Ja znam da sam ja vakcinisan i mislim da su jos jednu ili dve godine nastavili da vakcinisu ali nisam siguran. Dejane, ja mislim da ti ne treba da se brines ali ipak pogledaj u svoj karton.

[ weB_KiLeR @ 26.12.2003. 14:45 ] @
Ja mislim da lek za sidu postoji cim su je napravili u laboratoriji napravili su i lek za isti, a zasto ga ne puste u javnost? Pa stvar je jednostavna jedni od najvecih giganata u svetu u su farmaceutske firme, kojima se mnogo vise isplati da proizvode one lekove koji samo usporavaju napredovanje bolesti, dok kad bi izasao lek on bi ubio virus odmah i trenutno a to se njima uopste ne isplati.
Prvo moguce je da je se lek veoma jeftino pravi i da bi im to donelo veliki gubitak novca stoga njima se mnogo vise isplati da rade to sto rade...
[ marko37 @ 27.12.2003. 00:20 ] @
Citat:
Miloš Kovački (weB_KiLeR)
Prvo moguce je da je se lek veoma jeftino pravi i da bi im to donelo veliki
gubitak novca stoga njima se mnogo vise isplati da rade to sto rade...

Pre oko godinu dana bila je velika galama oko navodnog indijskog "leka"
za sidu koji je bio neverovatno jeftin (<10$). Naravno da su razne
farmaceutske kuće odmah skočile na noge, s obzirom da su im bili ugroženi
vitalni interesi. U celoj toj galami nekako je propušteno da malo objasne
o kakvom je leku reč. Možda je i bila samo novinarska patka.

--
“Bad day: "Transfer completed [5720468 bytes at 1 CPS]" ”
[ stalker @ 28.12.2003. 10:50 ] @
Ma nema veze sto je izrada leka jeftina. Mogu oni za lek koji kosta 1 dolar da lupe cenu 1000, veruj mi - prodavace se. Mozda cekaju da jos ljudi oboli, pa da ga puste u prodaju za jedno 20 godina (bas imam bolesne misli). A i bilo bi logicno - kao, hej sada smo tek otkrili lek, niko im ne bi posumnjao i svi bi bili srecni i zadovoljni.

P.S. Mrzim teorije zavere
[ Dejan Lozanovic @ 28.12.2003. 11:38 ] @
Citat:
srki:
Citat:
Dejan Lozanovic:
Jeste iskorenjena, ali sve od tih zemalja su sigurno zadrzale negde u labaratorijama neke kolicine virusa, koji uvek moze da se upotrebi kao biolosko oruzije. Tako da velike boginje su jos uvek nazalost realna opasnost :(

Pa i ako se pojavi izvrsice se vakcinacija mada svi koji su rodjeni pre 1980-te godine ne treba da se brinu jer su oni vakcinisani. Ja znam da sam ja vakcinisan i mislim da su jos jednu ili dve godine nastavili da vakcinisu ali nisam siguran. Dejane, ja mislim da ti ne treba da se brines ali ipak pogledaj u svoj karton.


Rodjen 1979, i nisam vakcinisan, gledao u karton a i rekla mi je majka. Tako da .... ako dodje do sranja .... no necu da mislim o tome.
[ srki @ 28.12.2003. 14:01 ] @
Evo sad sam procitao da je 1979. godine Svetska zdravstvena organizacija zaključila je da je ta bolest iskorenjena.

To sam ovde video.

Mada iako dodje do pojave te bolesti bice vakcinacija isto kao pre u Beogradu kada se pojavila ta bolest. Samo sada ce biti jos lakse jer su svi rodjeni pre 1979. godine vakcinisani pa bolest ima jos manje sanse da se prosiri.
[ EagleOne @ 29.12.2003. 23:51 ] @
Citat:
salec:

Da, ali negde sam pročitao da kad krene proizvodnja novih virusa u zaraženoj ćeliji, proteini virusa "iskoče" na ćelijskoj membrani, tako da takva ćelija čak prijanja uz membrane zdravih T-limfocita, odnosno stvaraju se veći "ugrušci" od zdravih i zaraženih ćelija slepljenih zajedno, što se da videti pod mikroskopom. To je, čini mi se, dodatni argument u korist takve metode, jer bi bilo moguće pohvatati ih dok ćelija domaćin još nije prsla i oslobodila ih u krvotok.
Pozdrav salec.
Ne znam sta da ti kazem, kao sto sam ranije napisao, ja sam imao slicne ideje, da pravim filter kao sto se koristi u raznim afinitetnim hromatografijama, ali sa antitelima na HIV (i u najgrubljem slucaju sprovedem nesto slicno dijalizi+razno_razne varijacije na temu i fizikohemijski pristupi fotohemija, laseri, specificni ligandi itd.) i postignem bar smanjnje broja virusa. Sve u svemu "diskutovao" sam (objasnjenje navodnika red ispod;)) o tome sa nekim biomed istrazivacima (koji istina ne rade na HIVu) i dobio vrlo kratko Ne ("":)). Pa i ja posle citam i razmisljam, da li bi radili na ludilima kao sto su molekuli koji specificno prepoznaju HIV-ovu DNA sekvencu u okviru ljudske DNK i "imobilisali" je (+ Bog zna koliko se razlicitih HIV terapija razvija i mehanizama rada lekova primenjuje (znate ono u filmovima kada uzimaju po saku sarenih pilula dnevno), a ne dokumentuje se, zato sto je industrijska tajna))...da, da li bi toliko komplikovali, da se lecenje moze izvesti ovako jednostavno, varijaciom na temu serumskog leka. <-cini mi se da sam u ovom paragrafu postigao rekord u upotrebi zagrada, ko razume..dobar je :)

Mislim da postoji problem i u pocetnoj premisi da sve zarazene celije iznose na povrsinu membrane virusne proteine (sto bi trebalo tako da bude po definiciji zaraze nekim od retro virusa(spajanje omotaca i membrane, virusa i celije)), ali se zaboravlja na eventualno deljenje te celije i na to da je jedna od cerki antigenski "cista". Pa je bolje reci virusom direktno zarazena celija nosi na povrsini membrane antigenske faktore. I pored ovoga nisu samo T celije podlozne infekciji HIV-om, tu su jos neke celije imunog sistema, pa i neke celije koje nisu mobilne i u sastavu su nekih drugih tkiva (zavisno od osobe i tipa virusa)...

Citat:
salec:
Imam još jednu varijaciju na istu temu: ako bi mogli in vitro da uzgojimo T-limfocite pacijenta, a zatim da ih pobijemo bez oštećenja membrane (zračenjem?), efektivno bi imali "mamce" koje imuni sistem ne bi dirao, jer su "naši", a virusi bi se na njih kačili, ali uzalud, jer "domaćin" ne može ništa da učini za njih. Ustvari, samo (s a m o :) ) treba napraviti molekul koji će prevariti virus da "donese zaključak" da je zakačen i da ispljune svoj genetski materijal iz zaštitnog omotača u "prazno", onda je završio karijeru!
Eh, ali i da izvedemo tako nesto slaba vajda od mrtvih T-l, kako da ih distribuiramo po svim delovima tela krvotoka i limfnogtoka, pre nego sto ih telo izbaci+i da uspe metod ne bi mogli da tvrdimo da je sav hiv izbrisan.
Sto se tice price sa molekulom, postoji takav to je pomenuti CD4 receptor i citao sam da su takve stvari vec radjene (problem je sa peroralnom primenom-s obzirom da su proiteini tj. unistavaju ih stomacni enzimi i neprikladan pH (tu imaju neke pokusaje sa pakovanjem u lipozomske omotace), ne znam zasto ih ne unose intravenski, ali koliko sam video nisu nastavili sa istrazivanjem u tom pravcu).

Citat:
salec:
BTW, kako je moguće da se za sve ove milijarde godina nijedan jednoćelijski organizam nije specijalizovao za "pecanje" virusa, tj da nema organele smeštene duž ćelijske opne koje bi, na pogodno oblikovanim mestima nalik na ćelijsku opnu "žrtve" čekale da virus ubaci svoju RNK, pa da je svare? (Hoću da kažem, verovatno postoji, samo ga nismo otkrili. Svako biće je nečija hrana, virusi ne mogu biti izuzetak.
Pazi, svasta ima, sto je otkriveno tesko je sve iscitati, a neotkrivenohg je sigurno josh vise (samo da bi otkrili sve nivoe strukture pomenutog gp120, onima koji su se time bavili trebalo je vise godina (ljudi jedan molekul), razvijanja novih tehnika, upotrebbe vrhunski osetljive opreme itd. a to je bila prioritetna stvar, a koliko ima manje bitnih stvari :)).

Pa, postoje organizmi koji jedu viruse ali na jednostavniji, univerzalan nacin, fagocitozom (ne znam za neke koji samo od toga zive), sto se i ne razlikuje mnogo ot tvoje ideje o posebnoj organeli. Razvijanje neke komplekse masinerije ne bi bilo isplativo, zamisli utrosis silno vreme da tako evoluiras, upecas par virusa i oni u vec nekoj od sledecih generacija mutiraju (sat,dva) i tebi ostane gumeno kljuse :). Ne kazem da tako nessto nije razvijeno i ne postoji, ali zasto bi neko radio fotosintezu na mesecini kad moze na suncu, odnosno ima laksih nacina da se prehranis od jurnjave za nestalnim i promenjivim izvorom hrane kao sto su virusi.

Pozdrav!!!

p.s. sto se tice HIV-a i za njega vazi da je prvi korak do pobede dobro upoznavanje protivnika. Bilo bi dobro da imamo sve neophodne informacije pa onda udarimo brainstorm, ovako tapkamo u mraku (srbija klap,klap,klap)...
[ Marenović Slaviša @ 16.01.2004. 09:53 ] @
A da li znate da su sve zemlje sveta unistile virus VARIOLE (vel.boginja) osim jedne koja je odbila to da ucini??? E u toj zemlji, mislim da cete znati kojoj, stvoren je virus koji je stvaran prvenstveno za unistavanje crne populacije(KJU KLUKS KLAN je jos uvek ziv), medjutim rezultat je takav kakav jeste.
Virus je stvoren u laboratoriji....
[ us3rg0d @ 21.07.2004. 01:16 ] @
Svaka cast za temu,Nemam pojma odakle si je izvukao!!!
Ja mislim da to nije covek proizveo,vec priroda jer
1) Prica se da jos uvek nema leka (tj. ima kao neki koktel koji eliminise HIV a ostavlja njegove celije u organizmu)
2)Logicno bi bilo da je onaj koji je proizveo taj virus,napravio i lek protiv tog virusa jer bi taj covek znao da pravi virus i ako bi se zarazio sa njim bio bi prva zrtva tog virusa jel tako? pa onda taj koji bi pravio virus morao bi da napravi anti-virus(lek)
3)Sta ako (nemojte ovo ozbiljno shvatati ali) npr
Predsednik Dzordz Bus dobije onu titulu da bude dozivotni predsednik Amerike
i Bus se zarazi HIV (opali neku kurvu),da postoji lek ameri bi ga sigurno dali Busu ALI
ako bi Bus iznenada ozdravio od HIV onda bi se bar 20% naroda koje je obolelo pitalo:Kako je on ozdravio i eliminisao taj HIV a mi ne mozemo
e sad sta bi dalje bilo mozete da zakljucite
4)Ja sam cuo da su majmini iz Afrike "doneli" HIV e a sad kako se razvio kod njih nemam pojma
5)Nikad nebih mogao da zrtvujem 100.000.000 ljudi zbog leka protiv HIV-a jer bi tu najverovatnije *(da zemlja ima 6.000.000.000.000 stanovnika) sanse da zrtvujem mene ili nekog iz moje porodice bile bi 6000:20(nisam racunao dalje rodjake) tj.
600:2 - 300:1
6)Zbog ovih razloga mislim da HIV nije vestacki virus nego prirodni
7) i da najbolje bi bilo da se HIV razbole ovi bolesnici ped. i lez. a nas normalne ljude da ostavi na miru
POZDRAV
[ Leftist @ 25.01.2005. 20:08 ] @
Zadnje sto sam ja slusao je da su navatali neke IV narkomane (cini mi se u Indoneziji) imune na HIV (tipa "kolege" po igli im poumirale, a oni nista). Sto se tice verovatnoce zaraze slusao sam da su jos nize nego u nekom od gorenavedenih postova, tipa 1:150 za muskarce i 1:100 za zene (ne bih smeo da se zakunem, ali se secam da je za zene veca verovatnoca), naravno u pitanju je hetero sex. Lezbejke su u nesto boljem polozaju od gejeva, a najugrozeniji su svakako IV narkomani, pa cak i kod njih je bila (za mene) iznenadjujuce mala verovatnoca (reda 1:30).

Sto se tice toga da li je vestacki stvoren, nesto ne verujem. Ipak, u prirodi se mutacije desavaju, pa je eto bas ova jedna ispala mnogo gadna po nas ljude.
[ van t hoff @ 10.02.2005. 15:30 ] @
Mene ineresuje koja je danas tzv. mainstream terapija za zarazene HIVom ?

Koji se to lijekovi daju zarazenima da se suzbije virus i izbjegne AIDS ?

Znam da postoji recimo samo nekoliko klasa lijekova koji na nekoliko nacina uticu supresivno na virus (nesto mi se AZT tu cini poznatim).
[ Dark Icarus @ 11.02.2005. 22:15 ] @
Auh, gde sam samo bio kada je ova tema besnela :)

Citat:
van t hoff: Mene ineresuje koja je danas tzv. mainstream terapija za zarazene HIVom ?Koji se to lijekovi daju zarazenima da se suzbije virus i izbjegne AIDS ?.
Pogledaj ovde, valjda imaju to što tražiš.

Ja sam na jednom drugom forumu imao sličnu raspravu baš na temu da li je HIV izašao iz laboratorije ili nije, ali sa sve nekim freakovima teorije zavere. Anyways, uputio bih vam pažnju na činjenicu da je HIV izdvojen (naknadno) i iz uzorka krvi jednog čoveka koji je uzet još 1959. godine. Tako da, ako je ta informacija tačna (a potiče iz pouzdanog izvora, baš negde sa ovog sajta čiji sam link dao), cela priča da je HIV nastao u laboratoriji pada u vodu.

I samo da kažem da se za SIV virus znalo mnogo pre, čini mi se od 1920ih, e sada, stvar je lične preferencije da li vi mislite da je on mogao da "skoči" sa majmuna na čoveka ili je ipak namerno modifikovan u laboratoriji...

A što se tiče one priče o Varioli...

Iz usta mog asistenta infektologije: procenjuje se da će smrtnost u slučaju upotrebljavanja poksvirida kao biološkog oružja (poksviride = variola zajedno sa nekim drugim simpatičnim srodnim virusima) biti oko 30%.

Mislim da je vakcina na variolu izrazito reaktivna - laički rečeno, virus je toliko opasna mrcina da čak i pošto ga ubiju naš organizam ga ne podnosi tako lako - i u 3% slučajeva dovodi do "štetnih efekata", što je jedan od glavnih razloga što se više ne vrši vakcinacija.

I nije nikakva tajna da virus, koliko je poznato, se čuva bar na dva mesta: CDC, Atlanta (pretpostavimo da odatle nije "zalutao" u vojnomedicinske istraživačke komplekse USA) i ... negde u Rusiji, ne znamo tačno gde. Ipak tada još beše gvozdena zavesa...

Ja sam čak čuo da su Amerikanci razmišljali o ideji kombinacije poksvirusa (Variola) sa Ebolom. E sad, da li je to istina ili ne... i da postoji, nikako to ne bismo saznali pre nego što bude došlo vreme da se sazna. Ni za f-117a se nije znalo dok nije preleteo nad Bagdadom.

(A ni tad se ne bi saznalo da Ameri nisu hteli da se sazna. A čim su hteli da se sazna znači da su hteli da skrenu pažnju sa nekog drugog projekta.... ma znate ostatak teorije zavere.)

@Leftist

Postoje osobe koje su praktično imune na HIV. Iako se HIV vezuje za CD4 receptore na T-Limfocitima, i iako SVI ljudi na svetu imaju ove receptore, ipak je virusu potrebno da se nakači na još par molekula koji se normalno nalaze oko ovog receptora. E, kod nekih ljudi ovi tzv. koreceptorski molekuli su defektni. Povremeno se potrefi da ovaj defekt ne ometa ćeliju u vršenju imunološke funkcije, a ipak ometa HIV virus da se nakači.
Rade se neke studije o tome, npr. postoje ljudi koji imaju HIV otkako se zna za bolest a još nisu razvili AIDS, da li zbog ovih koreceptora ili nečeg drugog videće se.

@EagleOne, salec
Što se tiče predložene teorije mamca: a šta ako ne bismo ubijali T-limfocit već mu prostom mutacijom povećali ekspresiju CD4 molekula a smanjili ekspresiju DNK replikujućih molekula? Ostavili bismo netaknute gene za selektine (koliko se sećam, to su receptori koji privlače limfocit tamo gde treba da ide), tako da bi on cirkulisao. Ili, da uprostim, da napravimo takve T-limfocite kojima bismo obogaljili mogućnost razmnožavanja. HIV, koliko se sećam, završava svoje tako što reverzna transkriptaza ugradi deoxiribonukleotide u DNK T-helpera (možda bi preciznije bilo reći CD4 pozitivnog T limfocita, jer se 2 pojma ne preklapaju potpuno, ali dobro, šta sad...) i prepusti ćeliji da sintetiše potrebne proteine, prethodno je ubedivši da je baš taj deo DNK "privlačan" za sintezu. Znači, spreči ćeliju-mamac da sintetiše proteine!

Naravno, osnovni problem sa ovakvim pristupom je da ovakva ćelija nije dugo vijabilna i zato ne može da se klonira. Zato bi trebalo klonirati normalne T-limfocite (ili možda neku CFU-L ćeliju kojoj bismo aktivirali CD4 gen) i svim dobijenim limfocitima odjednom upropastiti replikatorni i ribozomski aparat, pa ih onda ubrizgati. Ne znam koliko bi ovo bilo izvodljivo, ali siguran sam da postoje lekovi koji se ireverzibilno vežu za ribozome... Mislim da ćelija bez jedra može da preživi relativno dugo, ako nema jedra nema ni apoptoze, a nekroza može da traje i satima. Pa zašto onda ne bismo pre ubrizgavanja mamaca rasturili kompletnu DNK mamaca? Siguran sam da postoje visoko specifični agensi koji bi delovali samo na DNK...

A zašto ne bismo uradili kombinaciju svega ovoga: uzmemo CFU-L (predak svih limfocita), aktiviramo joj CD4-vezane gene, pošaljemo je u ludačko deljenje, dobijemo milijarde dece-ćelija. Onda podelimo to u dvesta dvočasovnih doza. Pre ubrizgavanja doze, lansirati na tu dozu neki agens koji će uništiti DNK ali neće dirati membranu ćelije. (A za svaki slučaj, prethodno tretiramo dozu i antiribozomalnim lekovima i AZT-om (i na neki način se postaramo da ovi ostanu unutra)). Ubrizgamo dozu, čekamo dva sata... i onda Jovo nanovo... Tehnički zvuči komplikovano, ali uz standardizovane laboratorije (i verovatno 20 godina napretka farmakologije i biotehnologije), ne i nemoguće.
[ gane1 @ 16.02.2005. 22:28 ] @
Nemam znanja da strucno obradim temu,ali ako me pitate dali je napravljena,onda sigurno DA!Novi FIRER je po meni davno stvoren,ja cak i vidim analogiju sa Poljskom itd...
[ Aleksandar Marković @ 26.02.2005. 17:08 ] @
Američki državljanin koji je inficiran s razvijenom verzijom HIV virusa imao je seksualne odnose s više od 100 muškaraca u mjesecima prije nego što je dijagnosticiran kao nositelj virusa. Znastvenici smatraju da je muškarac nositelj mutiranog virusa izoliran slučaj i da neće pokrenuti novu epidemiju. Dr. David Ho iz znanstvenog centra za istraživanje AIDS-a u New Yorku otkrio je kako je nova verzija virusa otporna na 19 od 20 lijekova koji se upotrebljavaju za suzbijanje HIV virusa. Nositelj virusa muškarac je u četrdesetim koji je sudjelovao u orgijama gdje se koristio kristalni meth. Gradske vlasti New Yorka rade na utvrđivanju identiteta zaraženih partnera, ali su odbile priopćiti o kojem se broju osoba radi.

http://www.nacional.hr/index3....15&kat=dnevne&id=10213
[ Aleksandar Marković @ 05.06.2006. 21:23 ] @
http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/5033810.stm
[ anardeV @ 07.06.2006. 09:28 ] @
.......objavljeni rezultati istraživanja, koji ukazuju na pojavu novog oblika HIV virusa. Ne samo da se ova vrsta brže umnožava, već pokazuje i sposobnost izuzetno brzih mutacija, koje omogućavaju otpornost na lekove koji se trenutno koriste u lečenju side. Iako poznati lekovi ne mogu da izleče pacijente, mnogi su se pokazali izuzetno uspešnim, omogućavajući produženje života i normalno funkcionisanje na duži rok, umanjujući propratne efekte i komplikacije koje prate zarazu. Naročito zabrinjava otpornost nove vrste na lek AZT, koji je jedna od ključnih komponenti svih "koktela" lekova koji su danas u upotrebi. Novi oblik HIV-a uočen je kod većeg broja pacijenata u SAD-u, pa postoji bojazan od daljeg širenja, uz mogućnost da se mnogi zaraženi odreknu terapije, smatrajući je suvišnom i nedelotvornom. Lekari i dalje apeluju: jedina sigurna zaštita je siguran seks.

[ Aleksandar Marković @ 17.10.2006. 09:19 ] @
Naučnici pariskog Instituta Paster uspeli su da vizueliziraju putovanje virusa HIV-a do jedra zaražene ćelije, čime se otvara put za nove terapije sprečavanja pristupa virusa ćelijama.

Svi virusi treba da uđu u genetički sastav ćelije kako bi koristili njene mehanizme reprodukcije. Većina njih ulazi u srž ćelije tokom njene deobe. HIV, koji pripada porodici retrovirusa 'lentivirus', može da uđe u ćeliju koja nije u deobi i da se smesti u njen centar, koristeći za sada nepoznat put.

Ekipa profesora Pjera Šernoa je uspela prvi put da vidi put HIV-a do jezgra ćelije. Naučnici su fluorescentnom bojom oboležili protein koji ide uz virusni genom do ulaska u hromozom, odnosno u srž ljudkih ćelija. Pomoću video-mikroskopije, naučnici su mogli na taj način da prate put virusnog genetskog materijala do jezgra ćelije.

Stručnjaci su paralelno uspostavili sofisticirani sistem koji može da veoma precizno analizira pokrete čestice virusa. Šerno i njegova ekipa su mogli da ustanove da virusni genom koristi razne delove 'skeleta' ćelije kako bi putovao kroz citoplazmu, i to najpre filamente proteina koji vode do srži ćelije.

Virusni genom najpre koristi vlakna [mikrotubule] do ulaska u jezgro. Onda se HIV zakači za zid jezgra, gde promeni oblik kako bi ušao kroz pore jezgra. Kada uđe u jezgro ćelije, on se rastvori i gubi mu se fluorescentni trag.

'Identifikujući načine putovanja virusa, ekipa je učinila veliki korak prema razvoju novih elemenata za otkrivanje do najmanjih detalja načina infekcije', ocenio je mikrobiolog Dejvid Makdonald sa Univerziteta u Klivlendu. Prema njegovim rečima, ovo novo otkriće će omogućiti da se pronađu terapije za sprečavanje ulaska HIV-a u jezgro ćelije.

rts




Znanstvenici otkrili zašto su neki otporni na AIDS



ZNANSTVENICI njujorškog Sveučilišta Rochester objavili su da su utvrdili zašto se organizam nekih ljudi uspijeva oduprijeti razarajućem učinku AIDS-a. Vjeruju da su uspjeli ući u trag faktoru u strukturi imunološkog sustava - izolirali su grubu sliku strukture enzima A3G.

Za najnoviji broj lista Journal of Biological Chemistry znanstvenici koji su uspjeli izolirati grubu sliku strukture enzima A3G ističu da bi saznanje o njegovoj strukturi moglo pomoći u procesu stvaranja lijeka čiji bi cilj bio potaknuti obrambeni mehanizam u borbi protiv smrtonosnog virusa.

Od ranije je poznato da jedan vrlo mali postotak osoba zaraženih HIV-om, tzv. "elitni pacijenti" nikad ne podlegne bolesti. Istraživanja su pokazala da to mogu zahvaliti većem broju enzima A3G, koji onemogućuju HIV u njegovim mutacijama koje na kraju dovode do smrti pacijenta.

"Enzim A3G u stanju je potaknuti mutacije HIV-a koje mogu dovesti do raspada njegova vlastitog genoma" - kazao je Harold Smith, profesor biokemije i biofizike i jedan od znanstvenika koji je sudjelovao u istraživanju.

HIV se protiv enzima A3G bori genom nazvanim "vif" te se događa da u većini slučajeva HIV nadvlada enzime A3G kad on napadne imunološki sustav.

Smith je objasnio da je situacija slična kao kod rata stanica, ali da je u ovom slučaju potencijalno važan broj prisutnih vif-ova i enzima A3G koji bi mogao napraviti bitnu razliku.

Prošle je godine AIDS-a umrlo oko 2,8 milijuna ljudi u svijetu, a zaraženo ih je 4,1 milijuna. U prošlom izvješću, prije dvije godine, UNAIDS je u podacima za 2003. godinu naveo da je zaraženih bilo 4,8 milijuna

UN je sredinom 2006. godine objavio da se epidemija u svijetu prvi put stabilizirala nakon što je devedesetih godina prošlog stoljeća dosegnula vrhunac, što je u velikoj mjeri rezultat ogromnih napora u financiranju i boljoj dostupnosti liječenja.

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=331707




Otkriveni razlozi za otpornost na AIDS


Objavljeno: 03.11.2006.
Otkriveni razlozi za otpornost na AIDS
Znanstvenici koji nastoje utvrditi zašto se organizam nekih ljudi uspijeva oduprijeti razarajućem učinku AIDS-a smatraju da su uspjeli ući u trag faktoru u strukturi imunološkog sustava koji bi mogao doprinijeti stvaranju lijeka čiji bi cilj bio potaknuti obrambeni mehanizam u borbi protiv smrtonosnog virusa.

Taj faktor je enzim nazvan A3G koji bi mogao pomoći znanstvenicima da razviju novi lijek koji bi oponašao djelovanje enzima te bi u konačnici doveo do proizvodnje novog lijeka koji bi potaknuo sposobnost organizma da se bori protiv bolesti, izvijestili su američki znanstvenici s University of Rochester.

Poznato je da malen postotak osoba zaraženih HIV-om nikad ne podlegne bolesti.

Znanstvenici ih nazivaju "elitnim" pacijentima.

Neka istraživanja pokazuju kako spomenuti elitni pacijenti vjerojatno imaju veći broj enzima A3G, koji onemogućuju HIV u njegovim mutacijama koje na kraju dovode do smrti pacijenta.

"Svima nam je poznato da HIV 'izmiče' raznim poznatim terapijama brzom mutacijom", rekao je profesor biokemije i biofizike koji je sudjelovao u istraživanju, Harold Smith.

"Enzim A3G u stanju je potaknuti mutacije HIV-a koje mogu dovesti do raspada njegova vlastitog genoma", rekao je Smith.

HIV se protiv enzima A3G bori genom nazvanim 'vif'.

U većini slučajeva HIV nadvlada enzime A3G kad on napadne imunološki sustav.

"To je kao neka vrsta rata stanica. No ustanovili smo da je ovdje potencijalno važan broj prisutnih vif-ova i enzima A3G koji bi mogao napraviti bitnu razliku", objasnio je Smith.

U ovotjednom broju lista Journal of Biological Chemistry Smith i njegovi kolege izvijestili su da su uspjeli izolirati grubu sliku strukture enzima A3G.

Saznanje o njegovoj strukturi moglo bi pomoći u procesu stvaranja učinkovitog lijeka protiv AIDS-a.

Virusom AIDS-a u svijetu je do danas zaraženo 40 milijuna ljudi, a od te bolesti umrlo ih je 25 milijuna.

Unatoč postojanju 20-ak različitih lijekova na tržištu koji uspijevaju virus držati pod kontrolom, još nema učinkovitog lijeka niti cjepiva.

http://www.plivazdravlje.hr/?s...;cat=w&id=14804&show=1

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Marković dana 14.11.2006. u 13:13 GMT+1]
[ superbaka @ 17.10.2006. 13:52 ] @
kako bombastican naslov, a kako beskorisna informacija... kao, sve je receno a u stvari nista nije receno...
[ DS_Store @ 20.10.2006. 16:08 ] @
Šta se bre zanosite, eno vam Todoxin u Domu Sindikata, izlečio čovek Medžik Džonsona, ali zbog zavere zvane Novi Svecki Poredak ne može da se sazna više o svemu. Pitajte Medžika ako meni ne verujete, a sam lek ne samo da leči sidu, rak, herpes i hemoroide nego je i najbolje sredstvo za čišćenje i poliranje amajliranih površina, ali i to se taji. Zbog zavere.
[ operacija @ 20.10.2006. 22:42 ] @
Inace Medzik Dzonson je rekao da sada nema Sidu, a obrazlozenje je da je mozda nikada nije ni imao??!!! Kao greska lekara!
Pa kao da je valjda samo jednom bio kod lekara. Verovatno je bio jedno 100 puta dok mu na kraju nisu rekli da je stvarno oboleo. A sta je bilo posle?

Citat:
Ivan Dimkovic:Jednostavno, danas se ljudi mnogo vise krecu po svetu i stupaju u kontakte/odnose/.. sa drugim osobama iz celog sveta.



Pa onda bi Romi izumrli zbog Side (zbog odnosa).
[ vaske71 @ 20.10.2006. 23:22 ] @
Virus HIV je covekov izum?
Da !!!
[ Reggie @ 23.10.2006. 16:40 ] @
Pitam se koliko stvarno ima istine u tome da je Medzik izlecen?A evo nesto malo off: Rece Divac da dogodine organizuje neku festu u svom mestu,a kao doci ce Magic i jos neki da ne nabrajam...
[ staticInt @ 24.10.2006. 00:04 ] @
Virus HIV ne izaziva sidu, da izaziva onda bi i svi ostali virusi koji su iste strukture kao i HIV izazivali sidu, pogledati HIV-AIDS-Fact.Or.Fiction.DivX.avi
[ BillyTheKid_79 @ 24.10.2006. 11:42 ] @
Čovekov izum?
-Naravno.

Neka moja zapažanja....

U Africi gde god je stizala humanitarna pomoć od UN,po 50% stanovništva je HIV pozitivno,,,,ostali imaju po 10-20% obolelih,doture i njima nesto na kvarno!

sledeće:neizlečiva bolest u Kini--udišu previše O2

http://www.ekonomist.co.yu/magazin/em81/nauka/nauka1.htm
[ operacija @ 26.10.2006. 18:02 ] @
Sto se tice Medzika, da i dalje ima sidu vec bi bio pokojan, jer je dobio virus pre oko 16 godina.
Ali, interesantno je da oko 80% zarazenih AIDS-om zivi u Africi i Aziji.
Kao da najvise pedera i promiskuitetnih osoba zivi u, recimo, Burkini Faso, Kambodzi, Juznoafrickoj Republici...
[ staticInt @ 27.10.2006. 00:23 ] @
Sida zahvata 69% gey muskaraca, 32% narkomana, a poznato je da gay populacija koristi stimulanse tipa poppers, teorija je da se HIV zapravo razvija upotrebom narkotika, ako pogledate kada je nastao ubrzan rast HIVa bas onda kada se najvise upotrebljavao LSD, ako uzete skalu upotreba narkotika sa skalom rasta zarazenih od side videcete da se skale poklapaju.
[ Ivan Dimkovic @ 27.10.2006. 07:28 ] @
Citat:

Sida zahvata 69% gey muskaraca, 32% narkomana,


Izvor, please? :)

Needles to say - cifre deluju izuzetno visoko, nerealno takoreci :) Ispada da 2 od 3 gay osobe imaju sidu, i svaki treci narkoman ima sidu - sto je nonsens.

Citat:

a poznato je da gay populacija koristi stimulanse tipa poppers


Poppers je najobicnije jednostavno azotno jedinjene koje se koristi za milion stvari u industriji i privredi, i samo u malom broju slucajeva za napaljivanje pedera. Ostale upotrebe su razne - recimo za ciscenje u tehnici - i potpuno je bezopasno po okolinu (izuzev sto izaziva nagli skok krvnog pritiska kod ljudi, jel), jedno srodno jedinjenje se zove i nitro-glicerin i koriste ga milioni ljudi sirom zemljine kugle za ublazavanje srcanih bolova angine pektoris.

Kakve to veze moze da ima sa AIDS? Imas neku ideju?

Citat:

teorija je da se HIV zapravo razvija upotrebom narkotika,


Ako mislis na deljenje igli - tu si u pravu, deljenjem igli se prenosi jos gomila bolesti, pa i AIDS.

Ako pak mislis da se HIV mutira ("razvija") upotrebom narkotika, to bas i nije tacno. Narkotici tipa heroin nisu nista drugo nego opijatni analgetici morfinskog tipa koji se svaki dan koriste u medicini sirom sveta, u sasvim uobicajene svrhe - recimo, uklanjanje jakih bolova. Ispada da bi HIV mutirao u svakom pozitivnom pacijentu koji pati od srednjih/jakih bolova (a takvi su mnogi), i dobija lek protiv toga - sto je, ipak - malo suludo, danas bi imali mnogo vise problema i milion varijanti virusa HIV - i svako ko je jednom slomio nogu, i otisao kod doktora - bi bio HIV pozitivan :)

Citat:

kada je nastao ubrzan rast HIVa bas onda kada se najvise upotrebljavao LSD


Kakve veze ima LSD, (koji se koristi oralno) - sa sidom? Kakve veze ima LSD i sa poppersom ili narkoticima, ako vec pravis slicne analogije (ja ne vidim nikakve, osim da se te supstance kolokvijalno zovu "droge")?

Imas neki rad, studiju i sl... koji pokazuje uticaj LSD-a na sirenje AIDS-a, ili samo pratis statisticke korelacije koje si nasumicno odabrao jer verujes da imaju veze?

Jer ako pratis korelacije i na osnovu toga donosis zakljucke, mozes doci do toga da, recimo, porast koriscenja ekstazija izaziva i skok cene nafte - grafik ne laze :-)))

Ili da jedenje pomfrita izaziva sirenje AIDS-a, jer je opste poznato da bar 69% HIV pozitivnih jedu pomfrit. Znao sam, taj imperijalisticki pomfrit - to je to.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 27.10.2006. u 08:43 GMT+1]
[ Fuzz @ 27.10.2006. 14:50 ] @
Mogao mi je neko ranije reci za taj pomfrit, a ne da...jbg, sad je kasno...
[ Nenad Vranjanac @ 27.10.2006. 20:13 ] @
sto se tice magica, objasnjavala nam asistentkinja sa infektivnih, kod oko 5% ljudi konstitucija genoma je takva da zive bez vecih posledica kao vironose (nesto slicno recimo postoji kod meningitisa, samo se radi o bakterijama)

sida je ranije zaista bila najzastupljenija kod homosexualaca i narkosa, a razlog je ocigledan- uski krugovi u kojima virus kruzi, jer je jelte homo mogao samo da prenese na homica itd... danas je doslo do globalizacije i raspodela je ravnomernija, postoje samo rizicne grupe.

inace ova nova internet-dnevne novine otkrica, tipa hiv ne izaziva sidu mi uopste nisu jasna. valjda moraju da popune stranu za prelom, pa ajde...
mada bolje je i ovako, bar mozes da demantujes te gluposti.

pre svega izazivaci besnila, zauski, gripa i boginja pripadaju istoj grupi virusa, imaju istu gradju (-RNKlanac) znaci ni oni nisu uzroci ovih bolesti, jer ovo su sasvim razlicite bolesti (naizgled)?
drugo, virusi su toliko prosti da struktura i ne moze da bude bog zna kako razlicita. genski kod je ono sto cini razliku
trece bre, hiv kao izazivac je dokazan naucno, i dok se ne oforme neki novi postulati u vezi s naucim metodama, bice dovoljno da je nesto teoretski objasnjeno i prakticno dokazano, pa da se smatra istinitim

[ warmasine @ 01.12.2007. 14:54 ] @
HIV je delo covecije igre sa prirodom , citao sam da su hteli da ojacaju ljudski organizam da bude otporan na sve bolesti ,a da su umesto toga dobili smrtni virus kao shto je SIDA.Shto se tice leka nije pronadjen jer vrlo je teshko otkloniti HIV iz covecijeg organizam nije ga moguce otkloniti vec usporiti njegov rad....
[ Proza @ 01.12.2007. 21:42 ] @
Skenirao sam prve intervjue Dr. Todora Jovanovića
iz starih brojeva časopisa "Galaksija", posle kojih
se pročuo i proslavio svojim teorijama o SIDI.
Tekstovi su objavljeni jula i avgusta 1989 god.
[ entropy @ 03.12.2007. 02:27 ] @
Citat:
warmasine: HIV je delo covecije igre sa prirodom , citao sam da su hteli da ojacaju ljudski organizam da bude otporan na sve bolesti ,a da su umesto toga dobili smrtni virus kao shto je SIDA.Shto se tice leka nije pronadjen jer vrlo je teshko otkloniti HIV iz covecijeg organizam nije ga moguce otkloniti vec usporiti njegov rad....



Ima mnogo lekova koji su manje ili više efikasni, ali sve u svemu ne mogu se izboriti sa samim virusom do nivoa kada bi mogli da kod pacijenta proglasimo potpunu remisiju bolesti ili pak izlečenje.
Razlog tome nije neefikasnost samih lekova koje proizvodimo nego visoka stopa mutiranja samog virusa.

Moje lično mišljenje je da HIV virus nije čovekov izum.
Priča koju si gore naveo nema logike.
Virus se vezuje za koreceptor CD4+ limfocita i monocita što vodi u kvalitativnu i kvantitativnu deficijenciju istih i ja stvarno ne vidim kako bi to dovelo do toga da budemo otporni prema bilo kojoj bolesti a kamoli prema svim bolestima.


[ entropy @ 07.01.2008. 22:27 ] @
Ono što je bar meni veoma interesantno je to da je blizu 10% Evropske populacije(kao i ljudi koji su poreklom Evropljani) imuno na HIV. Naime, radi se o tome da virus HIV-a kao ko-receptor potreban da bi dospeo da uđe u ciljnu ćeliju koristi protein CCR5 ili CXCR4. Međutim kod nekih ljudi sreće se genetska varijanta proteina CCR5 pod nazivom CCR5-Δ32. Ova genetska varijanta nastala mutacijom dovodi do toga da osoba koja je nosi u genomu ima poremećaje u funkciji T ćelija ali je imuna na: boginje, kugu i AIDS. Pretpostavlja se da je ovaj alel ovoliko rasprostranjen zahvaljujući prirodnoj selekciji u vreme kada su ili boginje ili kuga harale Evropom. Sve u svemu zahvaljujući ovoj mutaciji 5-14% ljudi koji su poreklom iz Evrope imuni su na AIDS.
[ entropy @ 07.01.2008. 22:39 ] @
Citat:
Proza: Skenirao sam prve intervjue Dr. Todora Jovanovića
iz starih brojeva časopisa "Galaksija", posle kojih
se pročuo i proslavio svojim teorijama o SIDI.
Tekstovi su objavljeni jula i avgusta 1989 god.



Nisam do sada čuo za pomenutog gospodina. Međutim, posle pročitanog intervjua koji si ostavio mogu ti reći da je on bruka za medicinsku struku. Njegove "teorije" koje navodi u ovom članku su ili plod želje da se proslavi i da se neko vreme priča o njemu ili plod totalnog neznanja.
[ Proza_1 @ 08.01.2008. 09:10 ] @
Najteže je biti prorok u svom selu.
Prvi u svetu je JAVNO rekao da vakcinu protiv side
nije moguće napraviti. A zašto, objasnio je.
To su potvrdili i u institutu "Vinča", iz Bg.
Belosvetske farm. kompanije zarađuju na lažnim
lekovima i vakcinama, koje više štete nogo što pomažu i leče.
Nisam medicinske struke, pa ne mogu ja da polemišem
o ovoj temi sa stručnim ljudima.
Uostalom, on radi i živi u Bg. pa kontaktiraj.
[ entropy @ 09.01.2008. 00:29 ] @
Citat:
Proza_1: Najteže je biti prorok u svom selu.
Prvi u svetu je JAVNO rekao da vakcinu protiv side
nije moguće napraviti.


To što do sada nije napravljena ne znači da nije moguće.

Citat:
Proza_1:
A zašto, objasnio je.


Jel ti onaj pasus o vakcini nazivaš objašnjenjem?
U kome pomenuti gospodin kaže da je besmisleno praviti vakcinu protiv side jer bi to bilo isto kao praviti vakcinu protiv upale pluća ili slepog creva!!!!!!!?????????

Citat:
Proza_1:
To su potvrdili i u institutu "Vinča", iz Bg.


Čuo sam za neke doktore sa Vinče koji brane taj stav. Pročitao sam i jedan rad na tu temu. Ali te ljude ne treba trpati u isti koš sa gore navedenim.

Citat:
Proza_1:
Belosvetske farm. kompanije zarađuju na lažnim
lekovima i vakcinama, koje više štete nogo što pomažu i leče.
Nisam medicinske struke, pa ne mogu ja da polemišem
o ovoj temi sa stručnim ljudima.
Uostalom, on radi i živi u Bg. pa kontaktiraj.


Za tako nešto stvarno nemam vremena.
Da bi tvrdio da su lekovi lažni moraš da budeš veoma potkovan iz oblasti koje po sopstvenom priznanju ne poznaješ.
[ Proza_1 @ 09.01.2008. 11:24 ] @
Nema potrebe da me toliko citiraš, pogotovo
što moj post predhodi tvom. Ružno je.

Možda nisi znao, Prim. dr sci. Todor Jovanović
je napisao knjigu "SIDA-svedočanstvo o velikoj zaveri", 1993.
Trenutno je držim u rukama.

Jovanović(citat iz knjige): "....sin mi stavlja na sto današnji broj
beogr. lista "Politika". Pažnju mi privlači naslov "Jugosloveni
upozorili, Amerikanci prihvatili"...Svetska zdrastvena organizacija
i Nacionalni institut za zdravlje SAD ozbiljno shvatili upozorenje
naših istraživača dr Radmile Metlaš i dr Veljka Veljkovića da je traganje
protiv side na pogrešnom putu. Zanimljivo, zar ne? No, ne sumnjam
da gospoda iz SZO i Nacionalnog instituta to nisu znali i ranije.
Nedvosmisleno sam im to stavio do znanja pre pet godina." Kraj citata.

P.S.
Ovim završavam svoj skromni doprinos ovoj temi.
Lično verujem da je virus HIV-a veštački stvoren.
[ Ivan Dimkovic @ 09.01.2008. 11:37 ] @
Samo ti nastavi da verujes, svi mi imamo pravo da verujemo u sta god zelimo.

Nauka se ipak bazira na necemu drugom, a ne verovanju.

Citat:

Možda nisi znao, Prim. dr sci. Todor Jovanović
je napisao knjigu "SIDA-svedočanstvo o velikoj zaveri", 1993.
Trenutno je držim u rukama.


Pricati o organizovanim svetskim zaverama pa jos i pisati knjigu je dokaz psihickog stanja zvanog paranoja. Paranoju treba leciti medikamentima, a ne siriti je uz pomoc medija.

Znaci svi ti naucnici i skolovani ljudi, a pricamo o hiljadama mozda i desetinama hiljada njih koji se bave istrazivanjem imunoloskog sistema coveka sirom univerziteta i firmi su budale ili su deo "zavere", a gospodin koji je rekao "zavera" je jedini pametni izvor znanja - sam protiv svih, intelektualni titan u borbi protiv organizovanog zla. Dobro, samo napred - veruj i u to, zvuci kao jeftini holivudski film doduse.

Ipak, danas je nase znanje o ljudskom imunom sistemu NEUPOREDIVO vece nego pre 10, a kamo li 20 godina - jos ne mozemo "izleciti" sidu, ali znamo mnogo vise o tom virusu kao i o samom imunom sistemu koji on napada i ta znanja su vec nasla primenu u medicini i cine dobro ljudima, ipak.

Mozda lek za sidu, u smislu potpunog izlecenja od HIV virusa nece nikad biti pronadjen - to niko ne moze sa sigurnoscu reci, ali vec danas postoje lekovi koji omogucavaju ljudima sa sidom kvalitetan zivot (neuporedivo kvalitetniji nego 80-tih i 90-tih) i znacajno umanjenje sindroma te bolesti u mnogim slucajevima do te mere da osoba moze nastaviti skoro potpuno normalan zivot uz, naravno, limite da je i dalje HIV nosilac - situacija je svakako bolja kako vreme ide - i sve govori u prilog faktu da ce lek ipak biti pronadjen. Bas kao sto su pronadjeni lekovi za mnoge druge bolesti koje su bile smrtonosne ili neizlecive.

Ako i ne bude pronadjen, znanja koja smo dobili u domenu ljudskog imunog sistema ce sigurno naci svoju primenu u mnogim drugim oblastima, od lecenja kancera pa sve do poboljsanja svakodnevnog zdravlja. Sve sto se izmisli u farmacijji i prodje kroz patentni sistem posle 20 godina postaje potpuno javno dobro, a po trenutnom medjunarodnom patentnom pravu je moguce i krsiti te patente ako su ti patenti neophodni za osnovne zdravstvene potrebe koje nije moguce platiti vlasniku patenta - dakle, ta znanja svakako ne mogu da skode.

Na kraju krajeva - te pare koje se pumpaju u anti-AIDS medicinu nisu moje ili tvoje pare, to su pare privatnih farmaceutskih firmi - vecina kompanija koja radi na R&D-u lekova u domenu imunoloskog sistema radi od njihovih sopstvenih budzeta koji su finansirani od strane privatnog kapitala. Ne vidim sto bi njihov rad bilo koga tangirao u negativnom smislu, osim ako sam nije ulozio u tako nesto.

Pricati o AIDS-u kao "ljudskom izumu" je takodje jako smesno - to malo ko ozbiljan moze da smatra. Da je AIDS napravljen smisljeno, radi ubijanja ljudi - mislim da bi ga napravili daleko bolje nego virus HIV, koji ne samo da nije efikasan ubica (od malarije i dijareje umre red velicine vise ljudi), vec je jako slabo zarazan u odnosu na mnoge druge viruse (treba da ostvaris razmenu tecnosti sa zarazenom osobom, pa cak i tad postoji dobra sansa da NECES biti zarazen), umire posle 24h van nosioca (dok mnogi drugi virusi prezivljavaju skoro van-zemaljske uslove) i, jos vaznije, moguce je odbraniti se od njega vrlo prostom i vrlo jeftinom metodom... kondomom :)

Ono sto AIDS cini tako interesantnim za pranje usta njime, kao recimo na ovom forumu, je fakat da od AIDS-a moze da oboli bilo ko, a ne samo "tamo neka gladna deca u Africi" kao sto je slucaj sa, recimo, malarijom koja, da ponovim, ubije neuporedivo vise ljudi svake godine nego AIDS. E to je ono sto AIDS-u daje takvu reputaciju - jer ubija i 'sitog belog coveka' tj. nas. Bas kao i onaj idiotski SARS virus, koji je ukupno ubio trocifren broj ljudi, ali je i te kako napravio paranoju u svetu skoro kao kuga - jer je mogao ubiti i "cestitog japija" koji se zatekao na aerodromu u Hong Kongu u pogresno vreme, a taj japi je to mogao da prenese i svojoj white-collar porodici u nekom mestu blizu nas, koja placa porez i ulaze u nasu potrosacku ekonomiju. E to, je vec razlog za "opravdan strah" :-)

Plasimo se za nase guzice, koje su inace mnogo zasticenije nego guzice nesrecnika u "trecem svetu" - zato su AIDS, SARS i slicni ovde daleko bitniji i o njima se ispredaju lovacke price mnogo vise od pravih ubica - malarije, dijareje (da, od proliva umiru milioni ljudi - verovali ili ne, jer nemaju so, secer i vodu da sprece dehidrataciju), gladi... te stvari ubijaju neke ljude daleko od nas, pa je malo koga briga :(


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 09.01.2008. u 13:02 GMT+1]
[ entropy @ 09.01.2008. 12:59 ] @
Citat:
Proza_1: Nema potrebe da me toliko citiraš, pogotovo
što moj post predhodi tvom. Ružno je.

Možda nisi znao, Prim. dr sci. Todor Jovanović
je napisao knjigu "SIDA-svedočanstvo o velikoj zaveri", 1993.
Trenutno je držim u rukama.

Jovanović(citat iz knjige): "....sin mi stavlja na sto današnji broj
beogr. lista "Politika". Pažnju mi privlači naslov "Jugosloveni
upozorili, Amerikanci prihvatili"...Svetska zdrastvena organizacija
i Nacionalni institut za zdravlje SAD ozbiljno shvatili upozorenje
naših istraživača dr Radmile Metlaš i dr Veljka Veljkovića da je traganje
protiv side na pogrešnom putu. Zanimljivo, zar ne? No, ne sumnjam
da gospoda iz SZO i Nacionalnog instituta to nisu znali i ranije.
Nedvosmisleno sam im to stavio do znanja pre pet godina." Kraj citata.

P.S.
Ovim završavam svoj skromni doprinos ovoj temi.
Lično verujem da je virus HIV-a veštački stvoren.



Kada bi poznavao osnove imunologije bilo bi ti jasno posle pročitanaog prvog PDF. fajla iz intervjua koji si ostavio o kakvom se šarlatanu radi. Tu prevashodno mislim na "mikrobioenergetsko polje virusa AIDS" kao i na naučnu fantastiku tipa "na virus gripa delovalo se virusom herpesa pa onda na bakteriju izazivača kuge i dobio se virus HIV". Ovo su čisti nonsensi. Gde su dokazi koji podupiru te iskaze(mislim na naučne dokaze naravno)?
Kao što ti je I.Dimković rekao nauka nije religija pa da traži verovanje već se zasniva na dokazima. Dokazi se baziraju na posmatranju, merenju ili eksperimentu. A ja ne vidim ni jedan dokaz u priči T.Jovanovića već samo šuplju priču po principu "veruj mi na reč". I šta je sa tim njegovim famoznim lekom? Koliko je pacijenta tretirao njim i koje je rezultate postigao?
Ono što dotični čini je klasična šarlatanska priča koja mu omogućuje zaradu prodajući knjige tipa: "SIDA-svedočanstvo o velikoj zaveri".
Imnunologija i virusologija se uče iz stručnih knjiga, a može i sa odgovarajućih univerzitetskih linkova a ne iz novina i knjigama o zaverama.

Pozdrav
[ Shadowed @ 09.01.2008. 13:28 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Pricati o organizovanim svetskim zaverama pa jos i pisati knjigu je dokaz psihickog stanja zvanog paranoja. Paranoju treba leciti medikamentima, a ne siriti je uz pomoc medija.

Ehej, stoj. Polako :)
Slazem se ja za ovaj slucaj, ali po ovom sto si rekao ispada da nikakava (svetska) zavera od strane bilo koga i u vezi bilo cega nije moguca. Rekao bih da je to ipak malo preterano tvrdjenje.
[ Ivan Dimkovic @ 09.01.2008. 13:49 ] @
Organizovana zavera celog sveta? Organizovana zavera cele zdravstvene industrije i akademije?

Puh-lease... Ovaj svet je takav da je nemoguce postici bilo kakav globalni konsenzus u vezi bilo cega - pa ne verujem ni da "Zavere" mogu da budu plod takvog konsenzusa.

Mozda je neka lokalna grana neke industrije opterecena kartelima koji imaju negativan uticaj na neke odluke, npr... ali ocekivati da takva stvar moze da funkcionise na globalnom nivou previse dugo je - utopija, bas kao sto je i "mir u svetu" utopija. Suvise je puno ucesnika u toj igri sa razlicitim interesima da bi mogli preterano dugo da saradjuju:)

--

Na primeru AIDS-a - OK, mozda grupa firmi koje imaju pristup drzavnom finansiranju namerno preuvelicava problem ili ga drzi u stagniranom resavanju kako bi crpili sto duze pare koje nisu njihove - ali to sigurno ne vazi za neku drugu ustanovu, za neki drugi tim strucnjaka koji rade za svoje pare ili slavu... A medicinskih fakulteta i farmaceutskih firmi ima i te kako puno - mnogo vise nego maksimuma za bilo kakav konsenzus - bilo da je konsenzus pozitivan ili negativan eticki.

[ milica.neg @ 22.12.2008. 12:58 ] @
HIV nije isto sto i SIDA/AIDS. HIV je virus koji unistava nas imuni sistem, a SIDA bolest, tj.skup simptoma koji se javljaju kao posledica suvise slabog imunog sistema (visoka temperatura, gubitak tezine, herpes, rak koze itd)
Nalazi se u svim telesnim tecnostima, ali nema u svakoj od njih dovoljne koncentracije da bi se odoba zarazila.vOne preko kojih je moguca transmisija su: krv, semena tecnost, vaginalni sekret i majčino mleko. HIV se nalazi u visokoj koncentraciji i u cerebrospinalnoj tecnosti (likvoru) kao i u usnoj masti – cerumenu, ali je inficiranje preko njih prakticno nemoguce zbog nepostojanja nacina za transmisiju

prenosenje:
1. putem ZARAZENE krvi (najcesce koriscenjem istog pribora kod intravenskog uzimanja narkotika)
2. NEzasticenim seksualnim odnosom
3. sa majke na dete (sanse oko 30%, a ako se koristi terapija od 1-5%)

HIV se moze desiti svakom, a ne odredjenim grupama ljudi. Postoji RIZICNO PONASANJE, a sta spada tu moze se zakljuciti iz navedenih nacina prenosenja.

Takozvani CD4 t-limfociti, koji cine nas imuni sistem, imaju receptore preko kojih HIV virus ulazi u njih i onesposobljava ih. Sto se tice ljudi koji ne mogu oboleti od side radi se o tome da oni nemaju te receptore, ali su nosioci virusa i mogu ga preneti.
Postoje 2 faze: asimptomatska (koja obuhvata i period prozora) i simptomatska.
1.asimptomatska-faza HIVa, nema simptoma, traje do 15 godina (zavisno od jacine imunog sistema i terapije)
*period prozora-period stvaranja antitela, traje od 1-3 meseca, redje 6 meseci.
2.simptomatska-faza side, javljaju se simptomi, traje do 5 god.


testiranje:
Postoje 2 vrste testova:
1. eliza i western blot, koji traze antitela (eliza se radi najcesce posle perioda prozora i ukoliko pokaze + kao potvrda se radi western blot)
2. PCR, koji trazi sam virus (moze se odmah raditi, ali je jako skup pa se retko primenjuje)

lecenje:
Sida je neizleciva bolest i nije moguce naci vakcinu zbog toga sto virus cesto mutira. Postoji terapija koja produzava asimptomatsku fazu i sa kojom treba poceti sto kasnije. Lekovi se piju u koktelima. HIV je pametan virus - kada vidi da ga nesto unistva promeni oblik i postaje imun na koktel koji uzimamo i tako dok ne ostanemo bez lekova.
Lecenje je kod nas besplatno, ali nisu svi lekovi dostupni i nema testova koji odredjuju koja osoba koje lekove treba da uzima.

p.s. Sto se tice Medzik Dzonsona, nije se izlecio, vec mu se menja kompletna krv na nekoliko meseci (mislim da je na 6) sto smanjuje broj HIVa, ali virusa ima i u svim ostalim telesnim tecnostima.

Na kraju, ne umire covek od HIVa ili SIDE vec od bilo koje druge bolesti jer mu je imuni sistem isuvise slab da bi se borio protiv njih.

PoZz...

[Ovu poruku je menjao milica.neg dana 22.12.2008. u 16:01 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao milica.neg dana 22.12.2008. u 16:01 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao milica.neg dana 22.12.2008. u 16:24 GMT+1]
[ yeljko @ 22.12.2008. 13:13 ] @
Da je HIV ili SIDA,kako hocete zovite je, boziji dar odnosno postala
od kad je veka i sveta do sada bi ljudski rod izumro zasigurno.
Vrlo lako je moguce da je vestacki napravljen virus ali ne ovakav kakav je sada nego nesto drugaciji
pa je vremenom mutirao i postao ovo sto je.
Znaci moje misljenje je da je prvobitni virus pobegao na neki nacin ili namerno pusten iz
neke laboratorije.
Zbog ceste mutacije nije moguce pronaci lek koji bi ga ubio ili eliminisao iz organizma.

Isto tako je moguce da je virus vec i postojao od ranije odnosno mnogo prije nego sto je otkriven ali
je vremenom prirodno mutirao i postao monstrum kakav je sad.
Ovu teoriju manje podrzavam.

Pozzzz



[ Shadowed @ 22.12.2008. 21:55 ] @
I nije postojao "od kad je sveta i veka". Nove vrste virusa nastaju svako malo, bez ikakve laboratorije, upravo zbog tih mutacija koje pominjes.
[ AMD guy @ 06.09.2009. 17:12 ] @
http://www.blic.rs/slobodnovreme.php?id=105082

Dekodirana genetska struktura HIV
[ 0123 @ 23.12.2011. 11:02 ] @
Vidim ovde neke negativne komentare o prim.sci.dr Todoru Jovanovicu,
nasem najcuvenijem naucniku,

sta je, da niste mozda sujetni na uspeh naseg doktora,

Tesla je morao da ode sa ovih prostora da bi postao to sto jeste,

samo sto mi srbi ne prastamo uspeh,

licno znam doticnog doktora,
licno znam koliko je ljudi izlecio od navodno neizlecivih bolesti side, kancera

kako moze neko da me ubedi u suprotno,

to sto je vama tesko da postoji zavera ili zovite kako god hocete ne znaci da se to ne desava

ljudima vade organe za 10 000 e, a tek koji je biznis od vakcina kada se prodaju u milionima, i pri tom obezbedjuju buduce bolesti i profit farmacije

ratovi odavno postoje ili cete i tu cutati pa ce te reci ne to je zavera, nikada nismo culi da je neko nekada
ratovao, to je paranoraja da neko nekog ubije u ratu zbog teritorije, vladavine i drugih dobara

zato vam je i tesko da poverujete u bioloski rat, kako bi postojao bioloski kad jel ne postoji ni obaj obican rat?
Da je srece pa da stvarno ne postoji,

mozda verujete i da ne postoji farmakomafija, ili su i tu ljudi paranoicni,

sta je sa onom zlatnom milijardom sto treba da ostane na zemaljskoj kugli, a pa to je isto izmisljeno,

zasto se narod sve vise obraca alternativnoj nazivimo medicini, normalno zato sto dosta vise pomaze, jadni narod opet vidi na sebi i oseti ko mu zaista pomogne,

zvanicna medicina je toliko napredovala da danas prakticno ne mozemo naci coveka da nije od necega bolestan,


vidim ovde se spominje da je doticni doktor ismejan na nekim medjunarodnim skupovima,
to je neko kao cuo od nekog doktora i to prenosi,
to naravno nije tacno,

todoxin je 94 i 96 god dobio sertifikat kao najefikasnije sredstvo za borbu protiv side i kancera, znaci pokazao se bolje od svih preparata
alternativne i zvanicne medicine,

e sad neko moze da kaze da je to laz, ja kazem da to nije laz, jer na mnogo nacina se to moze proveriti

i takdje je prosao ispitivanja na najvecim svetskim institutima zvanicne medicine, to ne moze niko da ospori, naravno mozete iz vase sujete da pisete
koliko hocete

ali ljudi koji su koristili TODOXIN najbolje znaju kako pomaze



treba napomenuti to kada je prim.dr sci Todor Jovanovic prvi rekao da virus HIV-a ne postoji nego da je vestacki stvoren, i da ga
niko nikada nije izolovao, nasi profesori su se smejali, e danas recimo nobelovac koji je dobio nagradu kao za otkrice HIV-a isto to kaze,
da ga niko nikada nije izolovao, sta cemo sada kada velika vecina danasnjih nobelovaca zvanicne medicine kaze da je fluor kancerogen,
da je sida vestacki stvorena, da se sida ne prenosi intimnim kontakom medju belom rasom, sve sto je Todor ranije pricao,

to opet nasa mocna sujeta moze da obori, ali dobro realnost je nesto drugo...




[ superbaka @ 23.12.2011. 23:29 ] @
ajd ne se*i bre, licno sam poznavao dve osobe koje su pile Todoxin jos u ranoj fazi kancera, jedna je na jagodinskom, a druga na paracinskom groblju...
[ 3way @ 23.12.2011. 23:33 ] @
Citat:
0123:
licno znam koliko je ljudi izlecio od navodno neizlecivih bolesti side, kancera

I ja licno znam jednog sto prodaje parcele na Mesecu.


Citat:
0123:
zvanicna medicina je toliko napredovala da danas prakticno ne mozemo naci coveka da nije od necega bolestan,

Ma nemoj?

Citat:
0123:
vidim ovde se spominje da je doticni doktor ismejan na nekim medjunarodnim skupovima,
to je neko kao cuo od nekog doktora i to prenosi,
to naravno nije tacno,

A to sto mi sad cujemo od tebe, to treba da bude tacno?

Citat:
0123:
e sad neko moze da kaze da je to laz, ja kazem da to nije laz, jer na mnogo nacina se to moze proveriti

Ne mora da se proverava na mnogo nacina, dovoljan je samo jedan.

Citat:
0123:
treba napomenuti to kada je prim.dr sci Todor Jovanovic prvi rekao da virus HIV-a ne postoji nego da je vestacki stvoren

Laz.
Nije on rekao da je HIV vestak, to se vice na sve strane od kada se taj virus pojavio.
[ Teratron @ 23.12.2011. 23:40 ] @
Citat:
0123
... da se sida ne prenosi intimnim kontakom medju belom rasom, ..


???

Da li ste svesni sta ste napisali ?



[Ovu poruku je menjao Teratron dana 24.12.2011. u 01:30 GMT+1]
[ 0123 @ 27.12.2011. 07:49 ] @
NE MOZE se preneti intimnim kontaktom medju ljudima bele rase

moze kod homoseksualaca kada dodje do povrede pa putem krvi

nemojte previse pricati o necemu sto niste dobro ispitali,

pogledajte sta danas tvrde najpoznatiji naucnici zvanicne medicine, izmedju ostalog
i nobelovac sto je dobio nagradu za otkrice HIVa pa onda pricajte...
[ Shadowed @ 27.12.2011. 08:59 ] @
Hahah, aj' ok, onda pitanje - sta je sa crncima heteroseksualcima?
[ dejande @ 27.12.2011. 09:00 ] @
Citat:
0123: NE MOZE se preneti intimnim kontaktom medju ljudima bele rase

moze kod homoseksualaca kada dodje do povrede pa putem krvi

nemojte previse pricati o necemu sto niste dobro ispitali,



e zbog ovakvih je puna infektivna klinika klinaca i klinki skoro svi novo otkriveni slucajevi HIV infekcije u 2011 godini su mljadji od 26 godina.

mnogo veci broj ljudi koji su se zarazili hivom pripada heteroseksualnoj populaciji

zato molim da se po forumima ne iznose neistine jer se neko moze dovesti u zabludu i na taj nacin ugroziti svoje zdravlje!
[ 0123 @ 29.12.2011. 09:10 ] @
Hiv se ne prenosi intimnim kontaktom medju ljudima bele rase,

a to sto nazalost mladi ljudi dobijaju Hiv, treba dobro ispitati zbog cega i na koji nacin,

u africi recimo posle svake humanitarne pomoci, prvo dobijaju vakcine i to mala deca,

pa se ubrzo posle toga ispostavi da ta mala deca imaju Hiv i AIDS

pogledajte ovo

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5815204,00.html



i te informacije koliko zaista ima hiv pozitivnih osoba cesto nisu tacne,

svako moze da upozna ljude koji su danas zivi a Hiv pozitivni su od 80-ih godina u Srbiji,
ima i dosta doktora koji to znaju, samo se malo bolje treba raspitati...



[ 0123 @ 29.12.2011. 09:15 ] @
Ne iznosite lazi da ne znam koliko ljudi ima mladjih od 26 godina zarazenih HIV-om,


to podseca na slucaj epidemije svinjskog gripa, kada SVE NOVINE, SVI MEDIJI pisu koliko je opasan i koliko ljudi umire,
a onda se pojavi nacelnik plucnog odeljenja u tirsovoj i javno kaze da ni jedan pacijent kod njega nije umro od gripa ili slicnih simpota
zadnjih godinu dana,

zato uvek dobro preispitajte stvari pa iznosite, cujte malo nase starije doktore,
ovo pricam jer je provereno
[ 3way @ 29.12.2011. 23:55 ] @
Citat:
0123:......nije umro od gripa ili slicnih simpota...


Cega?
[ component @ 30.12.2011. 09:07 ] @
@0123
Molim te nemoj više da lupaš ovakve gluposti. Verujem da si se prijavio na ovaj forum samo da bi širio ovakve dezinformacije. Nadam se da tvoje postove niko neće shvatiti ozbiljno (ovde ipak pričamo o zdravlju i opasnim bolestima)

Citat:
0123
to podseca na slucaj epidemije svinjskog gripa, kada SVE NOVINE, SVI MEDIJI pisu koliko je opasan i koliko ljudi umire,

SVE NOVINE i SVI MEDIJI ne pišu o tome. Previše generalizuješ.

Citat:
0123:
zato uvek dobro preispitajte stvari pa iznosite, cujte malo nase starije doktore,
ovo pricam jer je provereno

Ti bi trebalo malo da preispitaš stvari. Ovo što pričaš je sve samo ne provereno.
[ 0123 @ 30.12.2011. 23:01 ] @
Citat:
component: @0123
Molim te nemoj više da lupaš ovakve gluposti. Verujem da si se prijavio na ovaj forum samo da bi širio ovakve dezinformacije. Nadam se da tvoje postove niko neće shvatiti ozbiljno (ovde ipak pričamo o zdravlju i opasnim bolestima)


Ti bi trebalo malo da preispitaš stvari. Ovo što pričaš je sve samo ne provereno.



Ovo sigurno nisu gluposti i to su proverene stvari, e sad je druga stvar sto je tebi lakse da verujes u to tvoje bez imalo snage da preispitas to na bilo koji nacin...


Ovo sto ja ovde pisem, pored nasih doktora (ne bas velikog broja) u svetu postoji hiljade doktora koji to isto pisu,
a ne naravno iz neke svoje paranoje i sirenja dezinformacija nego zato sto je to jednostavno proverena istina,

Ovo jos jednim delom pricam jer sam imao dosta iskustva sa danasnjom medicinom koja je toliko napredovala da prakticno ne mozemo naci coveka koji je potpuno zdrav...

Uzdravlje!
[ aser @ 17.01.2012. 16:24 ] @
^^
'omašijo si skretanje, UltraMadZone je levo kod Albukerkija.