[ petar0001 @ 05.05.2006. 16:02 ] @
Kako prepoznati na slici koji filter koristiti? Radim VHS-kamera-HDD(firewire).
Zanima me vase iskustvo jer filtera ima mnogo. Nakon sta se koriste filteri film se snimi kao avi ili?
pozdrav!
[ Cileinteractiv @ 05.05.2006. 17:08 ] @
FIlteri se koriste kasnije, nakon snimanja pri obradi ili nakon obrade sve zavisi od izbora softvera i procedure. Najčešće se filteri primenjuju prilikom kompresije u neki od formata za čuvanje i reprodukciju mpeg2 ili DivX, koriste se za doterivanje slike: izoštravanje, opsecanje, regulaciju osvetljenosti, kolor balans, ukljanjanje šuma iz video snimka i još mnogo toga. Dosta informacija o primenjivanju filtera možeš pronaći koristeći pretragu ES foruma a nadam se da će i na ovoj temi biti još objašnjenja. Pozdrav.
[ petar0001 @ 05.05.2006. 21:38 ] @
Hvala na odgovoru.
Ma vidi, pretrazivao sam i jos pretrazivam po forumima i okolo ali nikako da nadjem nesto po cemu bi saznao da mi je film prilikom malo naglijih pokreta po rubovima "nazubljen" pa bi trebao koristiti deinterlace ili motion blur i tako dalje. Ja stvarno jos ne znam sto je najbolje upotrijebiti za to. Ili, slika na disku mi je dosta "hladnija" nego na vhs-u. kao da fali malo vise i jsnije boje. Sta tu upotrijebiti? zanima me VHS u DVD i DV-avi (miniDV) u DVD.
Tvoj nick mi je dobro poznat, uvijek se "vrtis" oko skakljivih pitanja i tema i znas puno toga. A i kreiras dosta toga na forumu. Zato mislim da ne bi bilo lose da malo vidis (ti i tvoje kolege sta to sve uredjujete) ovakva pitanja pocetnika i da se nesto na osnovu nasih pitanja i napise, kakav tutorial i sl. Znam, svatko danas od nas nema puno vremena da bi gubio vrijeme oko ovakvih stvari ali zar vam vise nije toliko dosadilo odgovarati sa:"koristi pretragu"?
Nemoj molim te ovo shvatit nikako drukcije osim moje POHVALE!!!! Mislim kad bi se nacela jedna tema tipa:

- "Najbolji" program za capturing; pa svatko dobaci svoja iskustva i kaze da je taj i taj program najbolji po njemu zbog toga i toga kad zeli to i to,

- "Najbolji" program za filtriranje, najbolje je koristiti te i te filtere (jer vise-manje svi imamo slicne artefekte na filmu (ovo mene posebno zanima, kako srediti film da je skoro iste kvalitete kao na VHS-u)

- tako i za mpeg2 u DVD....

Ovo nije upuceno samo tebi kao prijedlog nego svima onima koji pisu http://www.elitesecurity.org/pretraga
Mene isti zivcira kad nakon sih tema vidim:
HITNO trebam prebacit VHS na DVD....Ma kome je to toliko "hitno" da je lijen pogledati prvih 5-6 postova gdje imam za isto to tutoriale...

kazem, SVE POHVALE...ovo ne moze nitko "platit" kad ti osoba koju uopce ne znas pomogne jako brzo i kvaliteno i BESPLATNO...Mislim da bi ovaj moj prijedlog pridonio "kvaliteti" ove teme....Nisam ja nista pametniji od vas, samo gledam na to s "drugim ocima, ocima pocetnika".

VELIKI POZDRAV!!!!!
[ Cileinteractiv @ 27.05.2006. 15:31 ] @
Uradićemo nešto uskoro. ;)