[ zovu me ilja dizalica @ 05.05.2006. 20:01 ] @
Cao,
vec duze vreme pokusavam da prebacim i z Catie u Patran sklop, preko importa, ekstenzija je igs, ali mi nikako ne importuje ceo model, tj. ne importuje mi delove koje sam napravio preko Symmetria u novi deo. Ako postoji drugi nacin neka spasava muke?
Pozdrav
[ srdjan milic @ 10.05.2006. 10:55 ] @
Koriscenje igs pri prebacivanju stvara problem...uglavnom uvozim catia u ansys i tada se takodje javlja slican problem koji si naveo...mozda da pogledas na netu da li postoje dopunski moduli za olaksani uvoz posto novije verzije ansys modgu da uvoze kao .catPart ili .catModel mada u zavisnosti od kompleksnosti dela ili nedaj boze sklopa i onda model mora da se doradjuje u mke paket...
nemoj da se obeshrabris kao ja...i mozda je bolje da pokusas sa samom analizom u catia, mada sma video da si postovao da ti se javljaju problemi pri proracunu...osim staticke neodredjenosti jesi li pokusao da se igras sa velicinom i oblikom konacnog elementa koji se koristi pri izradi mreza....
[ cs_coyote @ 10.05.2006. 11:26 ] @
Sa eksportom sklopova IGES generalno pravi problema - daleko bolja opcija je eksport kao STEP.