[ Mystery_Men @ 06.05.2006. 21:09 ] @
Mislim da se iz naslova topica moze naslutiti sta me zanima...
Inace nespadam u osobe koje su preterano strucne kada je MS office u pitanju..
Mozda je pitanje malo bezveze ali treba mi nesto sto ce da funkcionise na ovaj sistem...
Znaci potrebno mi je sledece...
Imam jedan ogroman katalog , na kom se nalazi ogroman broj artikala i cena
koji se cesto menja i edituje...
Zanima me da li je ikako moguce da se nesto podesi , tako da se pri svakom pokretanju
tog .xsl fajla vrse direktne (live) izmene podataka sa neke internet adrese , ili linka (naravno online varijanta:)?

ako je nemoguce sa excel , bilo bi dobro kada bi me neko uputio u neko drugo resenje...
Hvala Unapred!

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 06.05.2006. u 22:26 GMT+1]
[ piksi99 @ 06.05.2006. 23:38 ] @
Ako hoces da ti podaci sa neke html stranice budu uvek azurni u XLS fajlu, onda klikni desnim klikom na web stranicu, odaberi 'Export to Excel' i procunjaj malo da vidis da li ti to odgovara.
[ Mystery_Men @ 07.05.2006. 00:41 ] @
meni treba , da svako ko ima taj xls fajl , pri pokretanju istog (dok je online) da taj fajl sam kupi podatke sa odredjene internet adrese .....fora tipa antivirus live upadete:)
u svakom slucaju hvala na odgovoru , ali mislim da niej to ono shto mi treba
[ sholastik @ 07.05.2006. 07:23 ] @
Izvini, pri put nisam dobro razumeo pitanje.
Verovatno ćeš ovde naći odgovor: http://www.15seconds.com/issue/991021.htm (Updating Excel from the Web).
http://pcworld.about.com/news/Dec122001id70406.htm (Bring Live Web Data into Excel).
[ Mystery_Men @ 07.05.2006. 16:35 ] @
e to je to sto mi treba!
Hvala puno!
[ DJankos @ 09.05.2006. 12:24 ] @
pozdrav
interesuje me da li bi mogao da postavim Excel tabelu na web-u, da je kao takvu edituje vise korisnika i da se nakon tog editovanja sve promene snime u istu tu excel tabelu i ostanu kao takve na webu za dalje koriscenje.
Znam da postoje mnoga bolja i elegantnija resenja, ali meni je potrebno da to bude excel tabela.
hvala unapred
[ Jpeca @ 09.05.2006. 12:52 ] @
Postoji opcija da snimiš Excel list/tabelu kao web stranicu: File/Save As izaberi format Web page. Pošto hoćeš da korisnici menjaju tableu uključi Add Interactiviti. U Publish opcijama postavi Auto Republish evrery time this workbook is saved Takvo snimljenu stranicu postavi na sajt - ne moj ručno da menjaš ništa u html-u i probaj kako funkcioniše. Koliko mi je poznato ovo radi samo u Internet exploreru i to ako korisnici imaju instaliran Office (ustvari ne mora baš Office nego neka komponenta...)
Više o ovome potraži u Helpu pod temom: About putting Excel data on the Web
[ mixkima @ 30.08.2006. 14:14 ] @
Kako da se postavi Excel-ov dokument da se sam update-je (sa neta), bez pokretanja????


[Ovu poruku je menjao mixkima dana 30.08.2006. u 15:24 GMT+1]
[ Jpeca @ 30.08.2006. 15:38 ] @
A kako ćeš da vidiš da je updejtovan ukoliko nije pokrenut?

Moguće je da napraviš programski modul (npr. u .NETu) koji će da pristupa određenom Excel fajlu i ažurira ga. Ima različitih rešenja na mreži npr. http://www.codeproject.com/csharp/Excel_using_OLEDB.asp