[ ventura @ 14.12.2002. 17:13 ] @
Danas mi je stigla dokumentacija za Ameritrade account, i po prvi put sam se ulogovao na novi account...

Opsti utisak: Najbolji interface i uslovi koje sam video.

Sta sam odmah video da ima:

- Java interactive realtime charting (iscrtava grafik u realtime-u bez potrebe za reloadom strane)
- Java interface za brzi unos ordera (sve se radi preko numericke tastature, nesto kao shortcutovi)
- Mimimum za uncoered options: 50k za index, i 10k za equity
- Extended hours trading
- Direktno slanje ordera (bez confirmation screen-a)

itd...

Sve u svemu, imaju sve sto je imao i Datek (kupili su ga), + jos brdo opcija...
[ mikis @ 15.12.2002. 01:09 ] @
Pretpostavljam da nema šanse za korišćenje bilo kog od tih servisa ako nemaš nekoga u USA?
[ ventura @ 15.12.2002. 11:14 ] @
Naravno da ima..

Ali onda imas raznorazna ogranicenja (tipa nema kupovine opcija niti margin trading-a...)

A registracijom firme u USA, stices pravo da otvoris racun na ime firme, i onda imas iste uslove kao i svi drugi...

PS. Naleteo sam na firmu www.valisinternational.com , deluju mi ok, ali jos uvek nisam koristio njihove usluge.. Pa ako nekome treba registracija firme, etc. nek pokusa, pa da iznese misljenje ovde :)
[ mikis @ 22.12.2002. 03:48 ] @
Mislio sam, ono čisto, otvorim account kod kako nekog brokera (ne ovog našeg :) i kupim par desetina deonica AMD-a, nVidije ili slične firme? Malo mi je glupo da dajem 2000$ za registraciju firme u USA da bih mogao da kupim deonice za par stotina :) Gledao sam pre par meseci nekoliko servisa koji se najviše reklamiraju na Yahoo-u, ali čini mi se da svima u uslovu stoji da moraš da budeš iz USA.
[ ventura @ 22.12.2002. 09:50 ] @
Kod Ameritrade-a sasvim regularno mozes da otvoris racun kao strani drzavljanin i da kupujes/prodajes akcije...

Jedino u tom slucaju nemozes da radis 'on margin' trading, niti da kupujes derivate (opcije, futures...), vec si ogranicen na cisto investiranje.

Otvaranje samog racuna ne kosta nista...

Sto se tice kupovina par desetina deonica, za to ne vidim neku narocitu svrhu... To ti je kao da kad nemas para za Ferrarija kupis samo tocak, jer eto to je sve sto mozes sebi da priustis... Cista glupost...

ako vec hoces da budes 'owner' tih kompanija cisto onako, onda ti je bolje da odes na oneshare.com i narucis sebi po jednu akciju tih kompanija i lepo ti stigne uramljen stock certifikat, i okacis ga lepo na zid :)
(ja sam na taj nacin kupio jednu akciju Microsofta, i evo je upravo mi stoji na zidu :) )
[ mikis @ 22.12.2002. 13:52 ] @
Hmmm kad odeš na AmeriTrade.com pa "Open New Account":

Please review the following guidelines for Express Account Opening:
• You will be opening a cash only account — you can request an upgrade for margin/options approval.
• You must be a citizen of the United States or a Permanent Resident and must not be affiliated with the NASD.

itd, itd. (oni boldovali).
[ ventura @ 22.12.2002. 13:58 ] @
Pa nazoves ih telefonom i otvoris account, jer international account nije regularan account i ima ogranicenja...



Evo ti recimo kod Charles Schwab brokerske kuce formular za otvaranje intl. accounta:
http://www.schwab.com/SchwabNO...NLib114/FRM-24298-APP21314.PDF
[ Dalimir Stosic @ 04.01.2003. 15:17 ] @
Gospodine Danko mogu li samo nesto da vas pitam,

Ja sam bas mislio da otvorim Ameritrade racun, pa sam se pitao sledece:

Kako transferisati novac na taj racun?
Nisam siguran, ali cini mi se da ovde jos nije normalizovan platni promet sa inostranstvom. Sumnjivo da je dozvoljeno da se SWIFT-om salje novac u takve svrhe.

Kako ste vi resili ovaj problem?

Hvala lepo
[ ventura @ 04.01.2003. 16:35 ] @
Meni je priliv novca u USA.. Tako da ja iz USA prenosim novac u YU, a ne obratno...
Ali koliko mi je poznato, iz YU je moguce poslati pare SWIFTom u USA, uz odobrenje NBJ/Ministarstva Finansija...
Moguce je poslati do $5,000 mesecno, i to iskljucivo rodbini, i mislim da se to sredjuje najlakse... I kako mi je covek iz Societe Generale objasnio, oni mogu da izvrse transfer, a na vama je kasnije, ako dodje do kontrole da dokazete da ste pare prebacili svom rodjaku...

Probajte, ako ne uspete, javite mi na mail, pa mozda ja mogu da vam pomognem ako nisu u pitanju neke vece cifre...


Pozdrav,
Danko