[ bug killer @ 14.12.2002. 19:17 ] @
Pitanje da li je neko probao ovo, kako radi, kako je uspeo, el komplikovano, kakva je saradnja sa win masinama, i sve to pod suse 8.0
[ kustera @ 15.12.2002. 00:14 ] @
nisam probao pod suse distribucijom, ali pod linux dedicated server radi kao svajcarski sat....
dakle, ne treba ti izuzetno jak hardver, skini dedicated server, imas uputstva za sve i cisto sumnjam da ces imati bilo kakvih problema..
ukoliko zelis da probas kako ide cs adresa ti je gamer.bankerinter.net
na istoj adresi imas i forum posvecen igrama i sl.
[ B o j a n @ 15.12.2002. 14:08 ] @
Radi, radi super savrseno bajno.
tech. details:
p2 666 MHz
512 MB
hl-latest
cs 1.5
phprcon ( remote admin ) vrti se na thttpd-u.
psycho stats
hlds_l proces stoji na screen-u ( za ne daj boze l;) )
qftpd za brisanje/resetovanje statistika
distro: rock-linux 1.4
pored hlds_l na masini stoji i q3 i q2 ded serveri, koje retko da ko i koristi, tako da ne uzimaju mnogo resursa.
klijenti: njih 22 svi su XP terminalni na CyberCafe sistemom.

zamka na koju se moze naici je da u momentu generisanja statistika masina pocne da stuca. Program/skript koji generise statistike je potrebno staviti na manji prioritet od hlds_l procesa i nema stuca l;)
[ kustera @ 15.12.2002. 14:53 ] @
sto se problema sa statistikom tice ti stavi da se ona generise na drugoj masini... podignes ftp na toj drugoj masini i tamo generises obzirom da se to ne radi toliko cesto...
[ B o j a n @ 15.12.2002. 19:08 ] @
Pa super ako cemo tako "siroko", poseban racunar za statistike.

ps: Zar nije poenta da se statistike generisu sto cesce ?
Meni je trazeno da stavim na 20min ?
[ bug killer @ 17.12.2002. 18:49 ] @
E ljudi pre svega
koje su komande, nakon starovanja ./hlds_run
kako pokrenuti cstrike 1.5
Trayio sam svud al nikako da nadjem uputstvo il ne znam de da trazim.
Hitno potrebna pomoc
Inace server sam digo hlds
kako mu dodeliti adresu,
ako moze neko nek napise ili osnovne komande
ili nek da link neki
unpred hvala
pozdrav
[ MoHicAn @ 18.12.2002. 02:20 ] @
Moras prvo da dignes cstrike a to radis isto kao i u windozu

./hlds -game cstrike +maxplayers 32 +sv_lan 1 -nomaster +map de_inferno

Evo ti na primer start komanda za jedan dedicated cs server.
A posle mozes ka u terminalu kucas komande isto kao i u konzoli u cs-u a mozes i da koristis administraciju iz cs-a sa nekog od terminala itd itd ili mozes da koristis neki dza bu graficki conf alat kao sto je bojan gore nabrojao neke.
[ bug killer @ 19.12.2002. 15:18 ] @
E server je proradio na SuSe 8.0
Ali su se javili sledeci problemi
1. Konekcija sa win masine na linux moguca je jedino iz console cs
tj. ne vidim server u meniju vec moram da kucam u konsoli da bi upao.
Kako to srediti? Odnosno ako bi neko mogao da mi posalje na mail svoj server.cfg za kaunter bio bih mu zahvalan
2. Kada promenim mapu server diskonektuje usere ulogovane, kako to srediti
koja su podesavanja.
Unapred hvala svima, a takodje hvala svima koji su dosad pomogli.
Nikola
[ B o j a n @ 19.12.2002. 22:50 ] @
sigurno si server bind-ovao u neki IP ( +ip ). Barem je meni to pravilo probleme. Kada izbacis eksplicitno navodjenje ip-a, onda se lepo prijavljuje u listi servera.

Kako menjas mapu ?
Sa map komandom samo se switch-uje mapa, igraci se ne sutiraju.
[ bug killer @ 20.12.2002. 14:45 ] @
Ma ok mapa se menja sa map pa ime mape to znam
ali kad to otkucam puknu useri diskonektuju se.
Verovatno da je do ip posto sam stavljao +ip 192.*
probacu pa cu da vidim
[ B o j a n @ 20.12.2002. 20:58 ] @
Pa moraju da se diskonektuju/rekonektuju na novu mapu, ne moze da se igra na mapi, ako se server rotira na neku drugu.
[ b4d_s3c70r @ 04.01.2003. 16:13 ] @
Ima HLDS za Linux ali ima li i igra? Pitam zbog igraonica jer onda ne bi morale da placaju Win. Ne drzim igraonicu ali bi mozda nekom bilo korisno.
[ Goran Rakić @ 04.01.2003. 17:35 ] @
Čak i da postoji, pa nije HL jedino što se igra. A mora i da kupi HL licence.
[ Marko_R @ 27.02.2003. 12:36 ] @
Mora da se kupi licenca, ali ipak ne mora win za klijent masine.

Ne verujem da postoji HL za linux, ali moze da se pusti win32 verzija iz linuxa pomocu wine. Na ovoj stranici se nalazi uputstvo:

http://lhl.linuxgames.com/howto/half-life-HOWTO-0.5.html

Ako neko uspe, bas bi me interesovale performanse u odnosu na "cistu" win32 kombinaciju.

P.S. Da li ima neko HalfLife CS CD, da mi nareze ili pozajmi da narezem na neki nacin?
[ japi @ 14.05.2003. 17:10 ] @
Mapa se ne menja sa map <ime_mape>.
Tako se restartuje server i postavlja nova mapa.
Mapa se MENJA SA 'Changelevel <ime_mape>, ali ne znam zasto bi to radio kada imas mapcycle.txt.Pogledaj malo....
[ Ivand @ 15.05.2003. 12:04 ] @
pogledaj
server.couter-strike.net
imas skirpt koji automatski generise server.cfg
kao i skirpt za generisanje startne linije
i jos mnogo toga
[ filo @ 22.05.2003. 14:29 ] @
a kako da podesim osetljivost misa na linux serveru da bi se na klijentima normalno ponasao
na klijentima mis malo sporije reaguje i javlja se kao neko otklizavanje
na serveru imam instaliran hl guard ali mislim da nije do toga
[ Gojko Vujovic @ 22.05.2003. 15:30 ] @
Osetljivost miša na windows mašinama nema veze sa podešavanjem linux servera nego sa verzijom windowsa i njegovim podešavanjem (acceleration).
[ filo @ 24.05.2003. 14:48 ] @
u windowsu se mis normalno ponasa
a i podesavanja countera su na default tako da ipak mislim da je do necega na serveru
[ Gojko Vujovic @ 24.05.2003. 17:56 ] @
Koliko ja znam, nema ništa na serveru. Verovatno ti windows mašine nisu dobro podešene, nije tako jednostavno srediti sve to da bi cs dobro radio.

Ne znam ni koji su ti windowsi u pitanju tako da bih mogao samo da nagađam šta je problem. Koje su mašine, procesori i grafičke? Koji miševi? Jesi li instalirao najnovije drajvere za miševe? Jesi li ugasio akceleraciju? Da li je još uvek ima i ako je ugašena? To se lako oseti mrdanjem levo desno, treba da ide sporo i uvek da prelazi jednake putanje, bez obzira na to koliko brzo pomeriš miša za istu razdaljinu na stolu.
[ filo @ 25.05.2003. 00:53 ] @
masine su p4 1.7,asus p7b266se, grafika 4mx440
mis je a4, kuglicni, bez drajvera,OS je win98se
svi drajveri regularno instalirani
mis standarno podesen-tj.nista nije cackano po control panelu
reaguje sa 2 sec zakasnjenja i ne radi istom brzinom - tj.kao da uhvati zalet!
[ Ivand @ 25.05.2003. 01:41 ] @
kao sto gojko rece moras da iskljucis ubrzanje u control panelu misa
ili da instaliras odgovarajuci driver pa onda da iskljucis ubrzanje
[ Gojko Vujovic @ 25.05.2003. 19:48 ] @
Pošto stvarno ne znam do čega može biti problem, probaj da izoluješ i vidiš da li sigurno nije do loših miševa i nepostojanja drajvera. Sumnjam da ima bilo kakve veze sa serverom jer nisam još čuo da je neko imao takav problem. Kada kreiraš server na windows mašini i povežeš se sa ostalih na nju, da li se javljaju isti problemi? To prvo, a drugo - nađi MX300 ili neki sličan dobar miš, stavi Logitech MouseWare 9.76, ili 9.75 ako je MX500 u pitanju, uđi u podešavanja, acceleration stavi na NO i izaberi da gasi akceleraciju u igrama. Pronađi shortcut do counter strike-a, izmeni ga i u parametre koji se prosleđuju programu, pored -game cstrike treba da stoji i -noforcemaccel i -noforcemparms, mada je to generalno rešenje za XP i akceleraciju, mislim da 98 nema problema sa time. No ništa ne košta da probaš.

Za grafiku nađi detonator drajvere ili šta je već sada popularno, ne pratim to već neko vreme. Proveri da li imaš 100fps u 640x480 rezoluciji (cl_showfps 1). Obavezno opengl selektovan tamo u podešavanju grafike.

Eto to mi pada na pamet za sada, probaj nešto pa javi.