[ IDE @ 07.05.2006. 16:51 ] @
ako je vec bila ovakva tema - izvinjavam se, ja sma trazio ali je nisam mogao naci...
i pripada li ovo pitanje ovom forumu uopste...??

dakle, pitanje je sljedece: mozete li preporuciti kakav dobar kompresor EXE fajlova...??
(koliko sam shvatio, oni pored kompresovanja malo i "stite" (kodiraju) program?? ispravite me ako grijesim...)

npr. nesto slicno ASPack-u...??

ovaj mi se svidja, ali nije besplatan i cuo sam da je vrlo lako uraditi obrnuti proces od onoga sto ASPack uradi, i na taj nacin lako uci u strukturu programa i mjenjati pojedine dijelove

meni treba neki kompresor koji:

-ni na koji nacin ne moze ostetiti exe koji kompresuje i na taj nacin ga uciniti makar djelimicno ne funkcionalnim
-kompresuje tako da je kasnije malo teze raspakovati exe na pocetnu varijantu (onu prije prije kompresovanja)
-NIVO KOMPRESIJE NIJE VAZAN!! (zapravo mi samo treba da malo "zastiti" exe)
-da je besplatan

npr. desilo mi se da sam dao "suvi" exe, tj. tek kompajliran testeru, covjek je izvadio sliku iz programa i ubacio neku drugu...moze li se kako zastiti od ovoga?? tj. sta je maksimalno sta se moze uraditi s moje strane da zastitim EXE...??
[ fearless @ 07.05.2006. 20:06 ] @
Citat:
zapravo mi samo treba da malo "zastiti" exe


Citat:
+ AntiDebugging code
+ AntiTraceing code
+ AntiDumping code
+ AntiGenOEP code
+ AntiInline patching code
+ AntiOllyInvisible code
+ AntiHideOlly code
+ AntiHooking code
+ AntiHardware breakpoint code
+ API Import redirection
+ CRC code checksuming
+ Mutex checking
+ File name changeing protection
+ OEP protection code
+ Code markers inline protection
+ Clear PE header data
+ Fake header data
+ HardLock section locking


http://ap0x.headcoders.net/RLP....version_0.7.4beta_release.rar

I to domace ;)
[ IDE @ 08.05.2006. 10:14 ] @
exe "obradjen" sa ovom alatkom NE RADI...

bar ne exe napravljen u borland c++ builderu...


ima li neko jos kakav predlog??
[ 0.C00L @ 08.05.2006. 20:08 ] @
Jako bugovita verzija, radi samo za NT i za VC++/Delphi/*ASM... Od ostalih stvari Themida, Execryptor, ASProtect, Armadillo. Poredjano po tezini za razbijanje.