[ Brzi 2005 @ 07.05.2006. 17:48 ] @
Kada importujem neke modele u Maju, iako je u originalnom programu smooth poligona u redu u Maji oni izgledaju "stepenasto".

Primenim Polygon->Smooth ali broj poligona se udvostrucij, a ne treba mi povecanje broja poligona.
U Max-u to se zove Smoothing Groups. Posto sam novi u Maji, ako neko moze da mi pomogne bio bih zahvalan.
[ reject @ 07.05.2006. 18:26 ] @
Selektuj objekat u Outlineru (ili stisni F8, pa klikni na objekat, treba da postane zelen :) )
i onda idi na edit polygons>normals>soften/harden. Ako kliknes na opcije za soften/harden
(mala kockica desno) mozes da uneses ugao koji je granica za soft/hard edgeve (cim vidis
prozor, sve ce ti biti jasno).
[ 3D-generik @ 08.05.2006. 03:22 ] @
...ovo sto je napisao Reject je vrlo verovatno.......ali mozda su ipak normale poremecene....odnosno idu u suprotnu stranu.

[Ovu poruku je menjao 3D-generik dana 08.05.2006. u 04:24 GMT+1]
[ reject @ 08.05.2006. 10:39 ] @
Da moguce je i to, mada nije toliko verovatno ako se gotov objekat importuje,
poligoni su pravilno orijentisani u vecini slucajeva (osim ako modelar tog objekta
nije zezno nesto).
Za proveru, ici na Shading (meni od viewporta) i ukljuciti Backface culling. Onda
ce se videti koji su poligoni kako orijentisani.
[ Brzi 2005 @ 08.05.2006. 21:01 ] @
Ja sam samo selektovao objekat, odradio edit polygons>normals>soften/harden, podesio ugao i sve je odlicno ispalo.

Hvala na pomoci.
[ maxmagnus2 @ 11.05.2006. 21:06 ] @
Poz,
Sta si koristio za export?
[ Brzi 2005 @ 15.05.2006. 14:09 ] @
Pa, iz MAX-a u .3ds format, pa sam to ucitao u Cinema 4D, pa u .obj format. I onda taj .obj fajl sam ucitao u Maju.
Bas dug postupak. Da li neko zna kraci?
[ reject @ 15.05.2006. 20:26 ] @
Nabavi .fbx pluginove za Max i Mayu. Takodje, postoji i standalone konvertor.
Znaci, iz Maxa export u .fbx, a onda import tog .fbx-a u Mayu.
Osim objekata, mozes da exportujes/importujes i cele scene. Jedino sto ne
prenosi bas sve podatke o propertijima kamere, koliko sam ja video. Mozda
novije verzije pluginova i konvertora rade i to, nisam siguran, nije mi trebalo
duze vreme tako nesto.
Inace, vidi pretragu, o ovome je vec bilo reci na es-u.