[ sergejus3 @ 08.05.2006. 11:30 ] @
Imam veliki problem sa spamom...koristim OE i svakodnevno dobijam po nekoliko spam poruka sa razlicitih adresa, sto mi onemogucava da blokiram posiljaoca. Takodje sam pokusavao sa kreiranjem pravila iz poruke (tipa ako sadrzi taj i taj tekst i sl.) ali ni to ne uspijeva zaustaviti najezdu spama!!! Pretezno se radi o nekakvim ponudama dionica, reklamama za investicione kuce i sl. a dolaze sa nekih bezveze adresa tipa 128hjahj ili asdhjk23h1j ili samo neko ime kao Darren, ali znaci svaki put sa razlicite adrese!!! Napominjem da svoj redovni mail (od provajdera internet usluga) ne ostavljam bas nigdje na netu, jer za net koristim hotmail adresu i zato me jos vise cudi kako su uopste dosli do moje adrese!
Molim vas za pomoc!!!
[ Danilo Cvjeticanin @ 08.05.2006. 13:14 ] @
Prosledi mail tvom ISP-u sa molbom da blokiraju posaljioce koji te spamuju.
[ geniuxx @ 08.05.2006. 23:23 ] @
Jednostavno. Otkaci Outlook (Express), i skini Mozilla Thunderbird (besplatan je). Kada ga instaliras i podesis mail server, idi na Tools -> Account Settings -> Server Settings, i stikliraj opciju Fetch headers only. Sta se desava? Kada budes skidao postu, on ce da dovuce samo Subject poruke, ko je salje i koliko je kb velika ta poruka. Ako ti se posiljaoc ne dopada, Delete resava stvar. Ako zelis da primis poruku, klikni na link koji imas dole i to je to.
Osim spam-ova, ima i mnogo virusa na mrezi koji su pravljeni specijalno protiv OE, i koriste raznorazne sigurnosne rupe u njemu. Koriscenje OE je rizicna stvar.