[ Miloš Bjelanović @ 16.12.2002. 10:03 ] @
1. U funkciji y=x^2+px+q odrediti vrednosti realnih parametara p i q tako da njen grafik prolazi kroz tacke M(2,-2) i N(3,-2), a zatim ispitati tok funkcije.

2. Za koje vrednosti x funkcija f(x) = (x-a)^2+(x-b)^2+(x-c)^2 ima minimum?


Ajmo ljudi, pomogajte.

ps.
Ako moze, neka bude korak po korak, da shvatim kako treba.

Kako da pisem korene, razlomke i slicne komplikovanije matematicke izraze, u ovome ?
[ tOwk @ 16.12.2002. 15:27 ] @
1. Ne znam
2. Neću da ti kažem

PS. Upotreba -a:
http://www.elitesecurity.org/tema/14709

PPS. Za 1 i 2 ti može pomoći bilo koji udžbenik analize, ili srednjoškolske matematike (čini mi se 3. godina, možda 2., a možda i 4.)
[ chupcko @ 17.12.2002. 14:14 ] @
Glupa konstatacija: jel si probao u onu funkciju da zamenis x i y tacaka kroz koje prolazi i to dva puta, sigurno dobijas sistem dve jednacine od dve nepoznate (p i q).

A stvarno mi zadaci deluju kao laki srednjoskolski...
[ Časlav Ilić @ 17.12.2002. 14:48 ] @
Kad vidim da neko traži pomoć za rešavanje zadatka, a ja znam da ga rešim na neki način, prvo pogledam profil toga što je postavio zadatak, pa tek onda mogu da zaključim da li zaista mogu da ga rešim na nivou na kome je to potrebno. Tako i ovi zadaci mogu biti i teški i trivijalni, u zavisnosti od potrebnog objašnjenja.

Znači, savet za sve koji traže pomoć u rešavanju zadataka, ili bilo kakvih školskih problema (pa i za erinija): stavite makar datum rođenja u profil, a dobro bi bilo i školu (sadašnju, prethodnu ako je bitno...)
[ tOwk @ 17.12.2002. 16:36 ] @
5 evra ,,čas'' od 0,75 časa :)

Ne znam da podučavam, ali znam da rešim ove zadatke