[ Senzo Anime @ 10.05.2006. 10:07 ] @
Mene interesuje,ako neko može da mi odgovori,koji je naj podržaniji
dial-up modem za linux-e?A po mogućstvu da bude i podržan (relativno dobro) od strane
Win XP!Pošto planiram uskoro da šoppingujem modem!
[ pctel @ 10.05.2006. 10:16 ] @
Ato ti nije problem da das 30 EUR za modem, onda RS232 modem je podrzan od strane bilo cega bez narocitee potrebe da se instalira neki drajver. Ja sam se preko njega kacio iz raznih Linux-a, Windows-a i DOS-a.
[ tdjokic @ 10.05.2006. 12:54 ] @
Citat:
pctel: Ato ti nije problem da das 30 EUR za modem...

... i ako imas osnovnu plocu sa seriskim portom, jer ih sve vise ukidaju. Od winmodema, tu su uglavnom tzv. "hardverski" intel536 i Lucent / Agere. Fabrika SmartLink ima na svom sajtu drajvere za Linux, ali - gle cuda, samo za one winmodeme koji se ne prodaju kod nas u Srbiji!

Velika stvar su neke distribucije, koje imaju integrisane drajvere, vec pripremljene za rad, sa NEKIM modelima, NEKIH maraka winmodema. Mislim da je tu glavni Mepis (bar je bio), zatim Kanotix i jos neki. Podrzani modemi su Lucent, intel536 i SmartLink. Ako sam dobro video, SmartLink ima podrsku zak i za USB modem. Hm, ako je to istina, covek bi mogao potraziti taj modem preko nekog Amazona, ebay-a ili slicnog i kupiti.

Eh, kako kazu Ameri "shit happens":

Smart Link PC Modem Products
Conexant Systems acquired Smart Link's PC Modem chipset business in 2005. As a result of this acquisition, all Smart Link PC Modem products, including SL2800, SmartRISER series, SmartPCI series and SmartUSB series solutions have been transferred to Conexant. To obtain product support and updated modem drivers on any of these products, please contact Conexant through www.conexant.com.

Dakle, nema vise SmartLinka kao takvog!