[ jocat @ 10.05.2006. 13:51 ] @
Interesuje me da li je moguce da se iz tabele u jednom radnom listu, automatski prebace u drugi radni list filtriranih po vrednosti jedne celije koja govori po cemu je potrebno filtrirati. Recimo :
U prvom radnom listu postoji sledece >
a b c d
1 30 2 35
2 34 2 34
3 36 4 44
4 40 5 43
5 34 4 34
6 40 5 45
7 50 5 54

u drugoj tabeli postoji celija u kojoj se unese recimo vrednost 5
---------------------------
i onda se prikazu na tom radnom listu vrednosti koje odgovaraju 5ci u c koloni ...

Zahvaljujem na odgovorima !
[ mmajstor @ 10.05.2006. 15:09 ] @
pretpostavljam da postoji neka VB funkcija na osnovu koje se automatizuje filtriranje po zadatom kriterijumu,

ali isti efekat mozes dobiti i uz pomoc uslovne i logicke formule-kobasice :)

vidi u attachu dal ti ovako nesto odgovara
[ jocat @ 11.05.2006. 06:44 ] @
TO je uspešno filtriranje, i ono što bi bilo stvarno potrebno je da se ti isfiltrirani podaci poređaju jedan za drugim ...

Verovatno je za tako nešto potrebno realizovati neki makro sa kojim baš i nemam iskustva.
[ Jpeca @ 11.05.2006. 07:59 ] @
Ako ti primer koji si dobio odgovara što se tiče filtriranja, možeš primeniti autofilter da se oslobodiš praznih redova.
1/ Označi područje B4:E11 na listu drugi u primeru
2/ Uključi autofilter - Data/Filter/Autofilter
3/ U bilo kojoj koloni izaberi iz padajuće liste prikaz non blanks

Inače u Excelu postoji i Advance filter koji omogućava da filtrirani podaci budu prikazani na drugom mestu - ali na žalost - u okviru istog lista.
[ jocat @ 11.05.2006. 08:24 ] @
Citat:
Jpeca:
Inače u Excelu postoji i Advance filter koji omogućava da filtrirani podaci budu prikazani na drugom mestu - ali na žalost - u okviru istog lista.


Ovo mislim da može da mi pomogne iz razloga što taj proces hoću što više da automatizujem, tako da recimo u okviru tog istog lista odvojim neke ćelije u kojima bi izvršio to filtriranje i ta polja bi bila belim fontom prikazana, a u drguom listu gde mi je potrebno bi prikazao ta ista polja normalnom bojom fonta ?

Kako advance filter upotrebiti u okviru istog lista ?
[ Jpeca @ 11.05.2006. 09:21 ] @
Nisam baš razumeo o čemu se radi, ali evo kako funkcioniše advance filter
1/ Iskopiraj zaglavlje liste negde pored
2/ U ćeliji ispod upiši kriterijum po kome filtriraš. Možeš koristiti znake >, < ... Tako formirana oblast: kopirano zaglavlje i red ispod su opseg kriterijuma.
3/ Aktiviraj advance filter Data/Filter/Advance filter dijalog . U okviru ovog dijaloga:
Uključi Copy to another location. Definiši opseg liste i opseg kriterijuma i gde hoćeš da ti se prikažu rezultati.
Imaš ovo urađeno u primeru. Ukoliko je potrebno možeš koristiti više redova za kriterijum da dobiješ ILI uslov.

[ jocat @ 11.05.2006. 10:18 ] @
Jasan mi je princip kako to radi. Problem je u tome, što promenom vrednosti u uslovu prikaza se automatski ne vrši advanced filter. Znači bilo bi potrebno svaki put ponavljati proceduru ?

Da li sve to može automatizovano ?
[ Jpeca @ 11.05.2006. 11:03 ] @
Uključi snimanje makroa. Uradi postupak ručno. Završi snimanje makroa

Dodaj jedno dugme na list. Veži za klik dugmeta snimljeni makro.

[ mmajstor @ 16.05.2006. 12:28 ] @
Moze naravski,
bas kao sto ti je Jpeca reko.

Evo napravio sam na onaj moj primer jedan mali makro, pa ako ti odgovara javi
pa da ti ukratko prepricam kako se pravi (jednostavno je).