[ pro-driver @ 10.05.2006. 15:02 ] @
Ciao.
Nov sam, nemojte se ljutiti. Instalirao sam Linux Suse 10, onako radoznalo smoren od windowsa odlucio da malo kuckam u linuxu. Ali, ne mogu da se konektujem na internet. Tacnije, ne znam kako se podesava konektovanje putem PPOE i PPPTP na moj wireless provider. Kacim se preko switcha i AP-a koji je na krovu, username lozinka sve kako treba.

Da li neko moze da mi pomogne da to odradim kako valja? Verujem da je moguce, samo treba podesavati.


Hvala puno
[ VRider @ 10.05.2006. 20:25 ] @
man pppoe
man pppoe-setup
man pppoe-start
man pppoe-stop
[ Walker @ 10.05.2006. 20:35 ] @
Odes na www.opensuse.org
pod odeljkom dokumentacije skines suse 10 referencu
i nadjes u njoj pod odeljkom IX Services nadjes poglavlje 38.4.5 DSL procitaj i to je to,i za pptp i za pppoe
samo prati dokumentaciju i odradices bash kako valja, a i nece ti biti dosadno :)


[Ovu poruku je menjao Walker dana 10.05.2006. u 21:43 GMT+1]
[ BastardX @ 10.05.2006. 22:52 ] @
Ako pretrazis forum mozes naci kako se povezati pptp protokolom sa pptp config programom,iz konzole ili nekom skriptom
Za pppoe mozes podesiti dsl konekciju u yast-u pa se povezati kinternet programom
Zavisi kakvog je tipa tunel na tvom provajderu
[ Neky @ 19.06.2006. 23:20 ] @
Da ne otvaram novu temu jer modovi imaju tendenciju brisanja mojih pitanja, bez ljutnje momci :)

Dakle, pokušavam da se povežem sa Slax-a na Internet preko wirelessa, PPPoE protokol sa username-om i pass-om bez ikakve enkripcije. Prelistao sam celu ovu sekciju i probao masu toga ali najdalje što sam stigao jeste da imam mrežu,prepoznaje i protok ali ne mogu da se konektujem na AP jer ga ne vidim :S Slax ima instaliran ndiswrapper tako da mi prepoznaje karticu ( D-Link DWL 520+ ) Evo šta sam i kojim redom radio ( uz pomoć ovog dela foruma ) :

iwconfig - dakle, tu vidim da mi je uključen wlan0 interfejs, onda
ifconfig wlan0 up - e sad ... posle ovoga ide
iwlist scanning ali tu dobijem poruku "No scan results"

pokušam da ga prevarim i sam upišem MAC adresu ali ništa, kad ukucam iwconfig MAC adresa je i dalje 00:00:00:00:00:00
Probao sam i preko komandi adsl-* , podesim sve normalno i kad unesem adsl-start dobijem poruku "Timed Out"

Gde grešim, šta izostavljam? Pomagajte, hoću da se rešim Windowsa for good, držim ga jedino zbog neta.
[ VRider @ 20.06.2006. 01:05 ] @
Moguce da kartica ne podrzava skeniranje. Nista neobicno (pod linuxom ).
Citat:
pokušam da ga prevarim i sam upišem MAC adresu ali ništa, kad ukucam iwconfig MAC adresa je i dalje 00:00:00:00:00:00
Probao sam i preko komandi adsl-* , podesim sve normalno i kad unesem adsl-start dobijem poruku "Timed Out"

Moze li malo detaljinije ovaj deo? Sta si tacno radio? Da vidimo gde gresis.
[ Neky @ 20.06.2006. 10:22 ] @
Evo ovako, prvo za MAC adresu. Dakle, komandom iwconfig wlan0 ap 00:00:00:00:00:00 ( ove nule zamenim mojom MAC adresom naravno ) pokušam da mu "na silu" odredim mrežu na koju će se konektovati. Posle toga ukucam iwconfig ali pod MAC adresom i dalje stoji 00:00:00:00:00:00 kao da ništa nisam radio.

Što se tiče adsl-* pristupa idem ovako. Prvo adsl-setup gde unesem username, pass, oba DNSa, isključim firewall i to. Kad su podešavanja gotova kucam adsl-start i posle nekoliko sekundi mi ispiše "Timed Out". Kad probam adsl-connect poruka bude nešto tipa "Network is down ( pa nešto u zagradi )" . Mreža mi sigurno nije down jer kad odem u Win sve fino radi.

Inače pokušavam preko Slax-a da se konektujem, Back|Track ako išta znači. Takođe sam probao sa pppoe setom komandi ali ih shell ne sadrži.
[ staticInt @ 20.06.2006. 13:17 ] @
Nemoj da mu zadajes Mac adresu vec mu zadaj ssid, mislim da je "iwconfig [eth] [ssid]"...
Problem je sto se ti nisi ni nakacio na ap, josh jednom probaj da mu zadas preko ssid-a, ako tako nece onda probaj da nadjes neke drivere za tu karticu pa da probas opet, ako ni to ne upali uzmi slack. ;)
[ Neky @ 20.06.2006. 14:28 ] @
Da, VRider mi je upravo to preporučio preko ICQa ( za ESSID ) ali i dalje ne radi. Sada mi opet objašnjava...i tako. Imam Slack 10.1 ali me u bune driveri za moju karticu. To ću uzeti u obzir ako mi Slax ne uspe, hvala :)