[ zepp @ 10.05.2006. 22:04 ] @
Uzeo sam wireless pre jedno 5 dana od kbcneta. Sve radi ok, 256k, ali kada pokusam p2p, strongDC++ mi dozvoljava samo sa kbcnetovog huba ( veceras ni to, pise connection timeout ), sa ostalih je kriminalan protok. Imam dovoljno sharea za one hubove koje pokusavam.
Sto se tice torrent fajlova, ni nece da krenu najcesce, a nekad krenu sa 5kb/s maximalno.
Jel sam nesto pogresno uradio, ili je do provajdera?
[ atheista @ 11.05.2006. 21:25 ] @
Mislim da je do provajdera. I ja sam pokusavao isto to, ali izgleda da su namerno ogranicili protok preko p2p-a. Ja se snalazim sa rapidshare-om, ali za neke ogromne fajlove (preko 1GB), on je potpuno nepraktican jer su fajlovi iscpekani na preko 20 delova.

A reci mi, jel' imas realni protok oko 256k? Ja sam na 128k i radi mi sasvim solidno. DL ide oko 14-15KB/s, ali dok sam imao probni nalog, rece mi Tihomir da nema ogranicenja na brzinu, a ja sam uspevao da izvucem max 23-24KB/s.
[ zepp @ 12.05.2006. 01:24 ] @
Sta rapidshare ti radi?
moram probati..
Inace, na kbcnet hubu, i dok skidam sa sajtova, ide i do 32 kb/s, sto je realno, ja mislim...
Ali shareaza, npr. jedva do 1 kb dogura... a pre mi je na dial upu radila perfektno...
Zvao korisnicku podrsku, prave se ludi..
[ atheista @ 17.05.2006. 10:56 ] @
Pa zasto ti ne bi radio Rapidshare kad imas realnu javnu IP adresu?! Naravno, ne mogu da skidam vise fajlova odjednom, ali to je do ogranicenja samog servisa, a ne do provajdera. Sa hub-a i ja imam sasvim solidan protok, ali je problem sto ima premalo ljudi pa i izbor stvari za download nije neki.